Zpěvník Honzy Vyčítala

Zpěvník Honzy Vyčítala https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187588/zpevnik-honzy-vycitala-187588.png 5 6 2

mi-380
29.03.2021 5 z 5

Když jsem před pár lety po školním srazu navštívil starého kamaráda a trampa, kterého všichni známe pod přezdívkou Effa, zavzpomínali jsme spolu na naše kytarové a trampské začátky a přítel mě důrazně upozornil, že Honza Vyčítal je náš nejlepší textař.
???
Je mi líto, že tenhle všeuměl už rok není mezi námi, některé jeho kreslené paňáky jsem si kdysi pomocí pantografu překreslil na A2 (například toho, co leze po čtyřech a naštvané manželce říká: No, co se zas tváříš, i mistr tesař se někdy setne) a viseli mi v mém mládeneckém pokojíku hodně dlouho, dost písniček Greenhorns zvládnu zpaměti zahrát a zabroukat ještě dnes, jeho vyprávění a ráčkování mi stále zní v hlavě a tak trochu souhlasím s Effou, protože některé jeho porevoluční texty dokázaly přesně vystihnout mé vzpomínky a nálady. Zpěvník je kapesní, do pouzdra ke kytaře se snadno vejde a rád ho občas vyndám a prolistuji.
100 % (aktuálně 5 hodnocení s průměrem 96 %).

Zapnu vzpomínkovou frézu romantiky battledressů
a najednou je mi šestnáct let
když jsem byl do čundrů janek, dřív než zpíval Wabi Daněk
když jsem našel celtovanej svět
Strašně jsem chtěl, než zestárnu, battledress mít i usárnu
a pak jsem stál na nádraží i já
zabalený saky paky, na sobě tu bundu khaki
a domovenkou „Czechoslovakia“
Silver A, Silver B, pak poslední pozdrav z paluby…

Nočnípták
05.07.2018 5 z 5

Malá knížečka krásných písniček, které Honza doprovází svými kreslenými vtipy. Písničky - básničky znám všechny od trampských ohňů. Tam je zpívám s kamarády. Doma si je nahlas recituju. Poslední dobou stále častěji

Někdy si namlouvám, že vůbec nestárnu
když ze zad dolů dám svou vetchou usárnu
pak přijde po špičkách ta chvíle bytelná
u nohou zabublá mi říčka Křemelná
A zas mám jehličí v podrážkách pohorků
nad sebou kočičí mám hřbety pahorků
. . . . . atd.