Zpackaný život

Zpackaný život

Knížka, která vypráví o další mladé narkomance Florce Bloemové. Je tu popsaný celý její dosavadní život. Od narození, kdy jí její matka musela dát pryč, protože by nebyla schopná se zárověň postarat i o její sestru Bep. Od malička se stěhuje z jednoho ústavu do druhého nikde nevydrží kvůli problémovému chování. Ani v pěstounských rodinách dlouho nevydrží a to se projevuje na její psychice. Po delší době se shledá znovu se svou matkou. Je zde popsána její cesta k drogám, její pocity... Jak se postupně dostala až k prostituci ve svých 14 letech. Autorka se ve svých pracích soustřeďuje na ožehavá témata jako je např. osud heroinových kurviček jako v této knize. „Plav od těch dveří, no tak plav!“ křičela na mě Bepka. „Plav, nebo tě od nich vykopám!“ Vší silou, která mi ještě zbyla, jsem se stočila do klubíčka. Nenechám se vykopat! Stáhla jsem hlavu mezi ramena a čekala, až dopadne první rána. Jenže nedopadlo nic. Bylo ticho. Bylo tak dlouho ticho, že mě chytla zvědavost a zvedla jsem hlavu. A tehdy jsem uviděla, jak Bepka stojí u matrace a jak na něco kouká. Na něco, co tam leželo v kalužince měsíčního světla. Popadla to a podívala se na mě. Šklíbila se, když řekla: „Jestli se nehneš od těch dveří, tak ho vyhodím do zahrady.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26715/zpackany-zivot-26715.jpg 440

Het verrotte leven Floortje (1982)

Literatura světová
Vydáno:, Allegro

zbožňuju_knihy
01.05.2017

Pokud se Vám líbí knihu ve stylu "My děti ze stanice ZOO", bude se Vám líbit i toto.

peterkovasona
01.02.2017

Kniha super, jen me mrzí, že konec byl takový nedokončený.

Dera
25.12.2015

Příběh dvou sester, které propadly drogám a naprosto asociálnímu stylu života. Vím, každý je svého štěstí strůjcem, ale holky neměly zrovna příznivou startovací životní čáru. Rodina, okolí a nepřízeň osudu, to vše jsou důležité aspekty života, které se podepsaly na "zpackaném životě" těchto dívek.

maličkán
25.04.2015

Tuto knihu jsem četla přesně před 20 lety. Děj mi v paměti neutkvěl,tak nevím jak jsem ji vnímala tenkrát ale dnes se mi četla hodně dobře. Na to, že byla vydána 1982 a já čtu raději knihy ze současnosti se mi velice líbila.

Zorka
23.06.2013

Poměrně čtivá kniha o životě dvou sester závislých na drogách. Knížka je psaná z několika úhlů pohledu, ich formu vždy přebírá jiná postava, postupně ale vypráví zejména Florka, hlavní "hrdinka". Smutný příběh člověka, který nic neměl, vše ztratil, a přitom může paradoxně ztratit ještě víc... Kdo už četl knihy s podobným tématem, vývoj děje ho nepřekvapí. Nicméně za přečtení toto dílko stojí.

Alca007
22.04.2012

opět další povedená knížka s tématikou - drogy.