Zoufalec

Zoufalec https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195774/mid_zoufalec-iz3-195774.jpg 3 14 2

Životní příběh Josefa, čerstvého padesátníka, který se ve čtyřiceti sedmi letech stává existenčním outsiderem. Žije na ulici, avšak paradoxně právě v té době jakousi zvláštní náhodou navazuje dialog s dobře situovanou dámou středního věku. V kulisách zimní ulice se s ní vídá skoro každý den a jejich prvotní rozpačité hovory se postupně rozrůstají a bohatnou. Movitá dáma se dostává do role zpovědníka, ke kterému projeví hlavní hrdina neobvyklou důvěru a převypráví jí svůj životní příběh. Oba aktéři stojící na opačných koncích společenského žebříčku postupně navazují jedno velmi neobyčejné přátelství.... Román byl napsán na základě skutečných událostí, odehrávajících se v letech 2004–2005.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Brána

Outsider , 2014

AnetaPospisilov
24.10.2017 3 z 5

Měla jsem problém se začíst, ale jakmile jsem to překonala, tak se knížka četla sama. Byl to pro mě trošku netradiční příběh, ale přečíst se to dalo. Knížka je, podle mě, taková zlatá střední cesta.. Není to propadák, ale taky to není žádná bomba.

kocourbeng
14.03.2015 4 z 5

Zoufalec se mi líbil. Čtivě napsané a vede k zamyšlení, jak se život může otočit naruby. Skoro jsem se bál, aby si movitá „panička“ pána z ulice nevzala domů. To by byla limonáda. Doporučuji.

Thea Schejbalová
slovenská, 1961