Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

S inteligentním humorem a nelíčenou sebeironií vypráví hrdinka příběhu o ženské touze po lásce, kvalitním partnerském vztahu a uspokojivém rodinném životě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82906/zoufale-zeny-delaji-zoufale-veci-pLZ-82906.jpg 3.2327
Humor, Povídky, Literatura česká
Vydáno, Motto

Kniha Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

petunkav

Milá jednohubka ze života.
Za mě určitě ano.
Lehké, humorné, rychlé - žádné hluboké, náročné čtení.
I toto je v některých chvílích třeba.

Nufacek
16.02.2020

Kniha se čte velmi dobře, je útlá a tak není problém ji přečíst za pár hodin. Téma je ze života, což kvituji. Je velice podobná její filmové podobě v knižní verzi i filmu. Četla jsem obojí a film také viděla. Některé scénky z filmu jsou ukryty v této knize a naopak nejsou v knize Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci, což má být knižní podoba filmu, jakási předloha pro vznik filmu. Ale některé scénky, co byly ve filmu a tudíž by měly být v knize Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci, tam vůbec nejsou - zatímco v knize je scénka popisující, jak hrdinka zkouší vzlétnout se špičatým křídlem, ve filmu je nahrazena sjížděním řeky. A to, co bylo vypuštěnu z knižní předlohy filmu, bylo napsáno právě v téhle knize. Takže doporučuji přečíst obojí a i shlédnout film, aby si každý udělal svůj úsudek. Jinak super, bavila mě četba i film - hodně jsem se nasmála.

PavlineCZka
06.02.2020

Cekala jsem, ze se alespon pobavim a odlehcim sve ctenarske oko, ale nezasmala/neusmala jsem se vazne ani jednou jedinkrat. Za me tedy vazne ne.

Ksyu
12.01.2020

Zoufalá knížka. Líbíl se mi humor autorky.
Příjemné oddychové čtení.

kamila5406
14.11.2019

Hezká kniha o normálním životě každé ženy. Štěstím, smutku, trápení s muži atd.

_Michelle_
17.09.2019

Taková úsměvná jednohubka, díky níž se dá získat pocit, že ať už má člověk jakékoli mindráky, není v tom ani zdaleka sám. Vždy může být i hůř, a tak je potřeba brát život s humorem, nebát se zítřků a pokusit se užívat drobné radosti každého dne plnými doušky.

Adél97
07.07.2019

V rámci spektra, ve kterém autorka píše splnila kniha očekávání. Oddechová literatura, která pobaví.

Isew
13.06.2019

Jedno se musí nechat. Autorka má dar. Umí psát tak, že vás to zaujme. A to, i když obsah knihy je tak neuvěřitelně zoufalý, stejně jako hlavní hrdinka. Kniha vyšla šest let po revoluci, tak by se na ni asi tak mělo nahlížet. Muž je středobod ženina života bez ohledu, jaký je to člověk, hlavně že nějaký je. Hlavně se vdát, mít děti a to stačí. Ještě, že nároky žen se snad už změnily. Na obou stranách (muži, ženy) se dají najít výjimečné osobnosti a blbci. Blbci se v této knize hemžili měrou více než vrchovatou. Dnes už to naštěstí neplatí a vzdělaných žen je opravdu mnoho. Za ten opravdu příšerný konec ubírám hvězdičku.