Princ z Powys

Princ z Powys https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28800/bmid_princ-z-powys-rI9-28800.jpg 4 87 15

Zoufalé debutantky série

Tři mladé šlechtičny se ocitnou bez finančních prostředků. Každá po svém způsobu hledá místo v životě a řeší problém, jak se zabezpečit... A možná, jak si najít manžela svých snů. Po smrti své opatrovnice zůstává Greer Fairchildová bez prostředků a jedinou nadějí, jak se vyhnout manželství s prvním nápadníkem, který požádá o její ruku, je odcestovat do Walesu a vyhledat dědictví, o kterém si však ani není jistá, zda skutečně existuje.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Levné knihy

Perils of Pursuing a Prince , 2007

Senza Jenka
25.08.2023 5 z 5

Svým způsobem velká klasika červené knihovny. Velký, drsný, vnitřně zraněný muž, zavřený v tajemném sídle uprostřed lesa a mladá hezká dívka, naivní a dobrosrdečná, postupně podléhají vzájemnému kouzlu. Taková Kráska a zvíře - ovšem vysílat až po dvaadvacáté hodině.
Má to své mouchy, ale je to kouzelné.

Ms.Floyd
04.04.2023 3 z 5

Ze začátku to vypadalo velice slibně. Sice průměrná hlavní hrdinka, ale zajímavý hlavní hrdina - moc se nestává, že je mezi hlavní dvojicí větší věkový rozdíl. Rhoderic měl za mě ale mnohem větší potenciál, než jaký využila autorka. Duchařina v příběhu byla taky celkem osvěžující. Do první půlky jsem byla napnutá jako guma u spoďárů, ale bohužel jak už nadšení opadalo. Z příběhu/nápadu se dalo podle mě vykřesat mnohem víc. I tak to je ale fajn oddechová romantika. Možná bych se k ní i někdy vrátila díky Rhoderikovi.

Ála1968
10.02.2023 3 z 5

Nebylo to až tak špatné,začátek nic moc,potom se to trochu rozjelo a konec byl dobrý.Jen mi přišlo,že s tím tajemnem se mohlo víc pracovat a trochu ho rozvést a rozšířit.A samozřejmě bylo to strašně rychle vyřešeno a padouch nic?Prostě takové nedotažené,čekala jsem víc a víc dotažené.Mohl to být pěkný příběh a já čekala více.

Kamila1991
13.01.2022 5 z 5

Patří mezi mé nejoblíbenější knížky, ze série se mi líbí nejvíc.

petraj30
12.12.2019 1 z 5

Nesnáším nedočtené knihy, ale tohle se opravdu nedalo. Hrdinka byla neuvěřitelně naivní, no spíš blbá, a to je ještě v rámci možnosti slušná nadávka. Je mi to moc líto, ale zabalila jsem to asi ve čtvrtině knihy.
Jestli hrdinka přijde k rozumu nevím, ale podle toho, co jsem doposud měla možnost načíst, bych tipla, že ne a bohužel musím napsat, že mě to ani nezajímá.
Princi musím dát jednu hvězdičku, ale spíš ze soucitu, proto že strávit s tím teletem zbytek života? …..

malazluta
21.08.2019 1 z 5

V prvním díle této série nám autorka podsouvá, jak je Greer chytrá a společensky zběhlá... bohužel opak je pravdou. Prakticky celou knihu je tato postava naivní, dětinská a místy až sobecká a moje sympatie rozhodně nezískala. Ke konci knihy jsem si přála, aby ji hlavní hrdina definitivně vypakoval do Londýna a uvědomil si, že pro jedno kvítí slunce nesvítí. Celou tuto sérii čtu hlavně proto, že mě zaujala anotace třetího dílu, ale po přečtení této knihy se začínám trošku bát.

ariel platto
12.04.2018 2 z 5

No lepší komentář na tuto knihu nemůžu napsat, než to už udělaly Havrmoni a PomněnkaPrvní. Princ byl úžasný, ale strhávám mu hvězdičky, protože nechápu, cože se tak bezhlavě zamiloval do té - pardon- rozhoďnožky a kozy v jednom?

Květinka008
06.01.2018 3 z 5

Trochu tlustší "Harlequinka" z anglického prostředí, plná historických nepřesností, ale komu o to jde, když potřebuje na pár hodin vypnout? :-)

Kerberos
05.07.2017 3 z 5

Určitě to není můj šálek kavy.

havrmoni
08.12.2016 2 z 5

Temný hrad,princ a dívka,pěkný námět a moc jsem se na něj těšila. Bohužel do poloviny jsem od knihy utíkala,lomila rukama a obracela oči v sloup. :) Proč?Pro nejchytřejší z těch tří sester-sestřenic,hloupá uječená koza,to jsem si o ní  myslela. ,,Jsem v Londýně proslulá svojí schopností konverzovat", já bych řekla žvanit,urážet a šmejdit. Pak najednou se to dalo číst,ona mluvila a chovala se docela rozumně a romantika jako blázen za 4*. Jako by s prvním sexem přišel rozum. Než to na konci zase po... jak o tom píše PomněnkaPrvní.. Moje hodnocení je za Prince a romantiku,on je prostě úžasný.

PomněnkaPrvní
21.06.2015

Začátek se mi líbil, byla jsem přesvědčená, že knížka bude (narozdíl od prvního dílu) dobrá. Ale pak to začalo. Nuda a nelogičnosti. Která žena by naprosto pasivně a mlčky stála, když by její věc projednávali v cizím jazyce, kterému nerozumí? A jak Greer stále opakuje, že je tam vězněna, když může kdykoliv odejít. Hospodyně každou věc honem běží oznámit pánovi, ale zrovna o té nejdůležitější se před ním nezmíní, aby se to dozvěděl až na konci příběhu. Greer uklízí Kendrick, představuje si, jak tam bude žít, buď jako manželka, nebo jako milenka. A když dostane nabídku, rozhodně to odmítne, protože ona přece patří do Londýna. Jistě, člověk může změnit názor, ale od toho je autorka, aby vysvětlila její myšlenkové pochody. To se však paní London nepodařilo. A ten závěr? Dokud neřekne, jak objevil tělo, tak si ho nevezme? Ubohé a plytké. V prvním díle Ava nevynikala ničím, jenom se provdala z ekonomických důvodů a pak se do manžela zamilovala. V tomto příběhu měla aspoň Greer vynikat svou chytrostí. Ale to se nijak neprojevilo. Za tu dobu četla jednu knížku a byla (snad až nesnesitelně) upovídaná. Toť k její inteligenci vše. Za mě opravdu slabé.

BlueIvy
30.08.2014 3 z 5

Nebolo to zlé, to rozhodne nie. No niečo tam proste chýbalo. Začiatok trochu nudil, potom sa to rozbehlo. Atmosféru vytvorila autorka vynikajúco,mala som pocit akoby som bola vo Walese :P

Kessy1990
24.07.2014

Tento díl se mi strašně moc líbil. Celou knihu jsem přečetla jedním dechem. Vřele doporučuji!

maryzka
15.09.2012 3 z 5

Naivní dívka, temný ochránce, poté zamilovanost, překvapivý závěr v podobě svatby ve Skotsku

Shakespeare
03.05.2012

Nejlepší z edice, úžasný příběh a závěrečná scény, která mě prostě dostala

Anglie Wales romantika historické romance

Julia London (p)