Zoopisník Miroslava Bobka - Zápisky ředitele pražské zoo

od:


KoupitKoupit eknihu

Zoopisník ředitele Zoo Praha obsahuje přes sedmdesát kapitol, ve kterých vás autor seznámí s mnoha pozoruhodnými zvířaty a lidmi. Poznáte zákulisí pražské zoologické zahrady a seznámíte se s dobrodružným světem pouští a pralesů. Více i méně vážná témata, která autor podává neotřelou a odlehčenou formou, zakončují překvapivé pointy a poprvé je doplňují zcela unikátní fotografie. Víte, kudy cestují kvakoši? Jak to bylo s lanovkou v pražské zoo? Kdo založil muzeum bobků? Kdy se slaví Světový den luskounů? Jak se daří pražským koním Převalského v Mongolsku? Který živočich je nejrychlejší? Kudy v Kamerunu jezdí Toulavý autobus? Kolik má Zoo Praha zvířecích obyvatel? To všechno a mnohem víc se dozvíte, když si přečtete nový Zoopisník Miroslava Bobka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/377447/zoopisnik-miroslava-bobka-zapisky-r-cmR-377447.jpeg 4.820
Orig. název:

Zoopisník Miroslava Bobka - Zápisky ředitele pražské zoo (2018)

Žánr:
Biografie a memoáry, Cestopisy a místopisy, Příroda, zvířata
Vydáno:, Grada
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
chanahd
31. října

Zajímavé příběhy, krásné fotky.

bagel
24. října

Další kniha sestavená z dříve uveřejněných novinových sloupků. Bonusem navíc jsou tentokrát krásné fotografie

Sorrow
20. října

Zoologické zahrady byly, jsou a zřejmě navždy budou tak trochu kontroverzním tématem. Její současný ředitel - Miroslav Bobek - nicméně neoddiskutovatelně dokázal za osm let v jejím čele velké věci. Věci, které mají smysl a kvůli kterým Zoo primárně vznikly. Zoopisník je kniha plná dojemných i úsměvných pasáží, úspěchů i proher, člověčenství a každá stránka je prostoupená láskou ke zvířatům. Kromě přenádherných fotografií, jež doplňují každý jeden příběh, na mě nejvíce zapůsobil poslední rozhovor pana Bobka pro Český rozhlas. Za sebe rozhodně publikaci doporučuji, i člověk tématu poměrně znalý, se dozví spoustu zajímavých informací :)

eva3695
06. srpna

Pro všechny milovníky zoo Praha a hlavně zvířat. Zajímavé výpravy, historie zoo, a spoustu krásných fotografií najdete v této knize. Vřele všem doporučuji

martinaandulka
27. července

Pro milovníky zvířat a zoo je kniha ta pravá.Pan ředitel pražské zoo MIroslav Bobek napsal příběhy z pražské zoo,o záchraně zvířat v Africe,v Mongolsku a další zajímavosti ze světa zvířat.Kniha se mi četla pěkně a ocitla jsem se ve světě zvířátek.

ladyfromskye
16. května

I když si o panu Bobkovi něco myslím, a není to moc pěkné, tahle knížka se mu moc povedla. Ocení ji všichni, hlavně milovníci zvířat a příznivci pražské zoo. Co se mě týče - ať za mě mluví fakt, že nebýt starostí o domácnost, zhltla bych knihu na posezení.