Zombie - příručka pro přežití: zaznamenané útoky

Zombie - příručka pro přežití: zaznamenané útoky https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184059/bmid_zombie-zaznamenane-utoky-QoD-184059.jpg 4 38 12

Od doby kamenné k informačnímu věku stále hrozí, že nemrtví zachvátí celou lidskou rasu. Vydali se na pochod. A mají hlad. NEČEKEJTE, AŽ SE OBJEVÍ! Komiks pojednává o hlavních útocích zombií od doby úsvitu lidstva. Od afrických stepí přes legie starověkého Říma po hluboká moře, která brázdil Francis Drake... musela jim čelit každá lidská civilizace. Hrůzostrašné hrdinské příběhy jsou doplněné vzrušujícími kresbami, na kterých ožívají děs nahánějící obličeje nemrtvých.... celý text

Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Volvox Globator

Recorded Attacks (Zombie Survival Guide) , 2009

Moltri
22.08.2021 5 z 5

Kratké záznamy o viru zaznamenané v různých koutech země byly moc povedené. Také se mi líbila kresba, která šla při ukázkách útoků a přeměn do detailu.
Perfektní doplňek ke knize Světová válka Z.

_MX_
04.05.2020 1 z 5

Nepřišlo mi to ani dostatečně vtipné, ani děsivé. Nelíbily se mi příběhy, nelíbila se mi kresba.
Velké zklamání.

trudoš
04.04.2020 3 z 5

Příjemná zábava určená především fanouškům ohnilých nemrtvých. Krátké příběhy skvěle zachycují atmosféru beznadějného boje proti zombiím, což ještě vyniká v kontrastu paradoxů zažitého lidského chování napříč historií a rozmanitými kulturami. Povídky jsou zvráceně zábavné, úderné a často hezky vygradované, chybí jim jen zasazení do většího celku. Jsou to takové bonusové dotáčky k hlavní linii, kterou když neznáte, působí maličko neuspořádaně. Člověk dočte a řekne si - dobrý a kde je hlavní chod? Zatímco Světová válka Z (mám na mysli knihu, ne film) je komplexní dílo vyšperkované do detailů a Max Brooks si s ní dal práci po všech stránkách, Zaznamenané útoky jsou pouhým sborníkem nápadů se společným leitmotivem. Škoda, že se jedná jen o příslovečnou třešničku na dortu, nic víc, nic míň.
Samotná kresba je ovšem efektní právě tak, aby dodala komiksu tu správnou atmosféru, přičemž Ibraim Roberson si se zombíkama z různých koutů světa skutečně vyhrál. A má provinilá slast plesá blahem.

Kate18
15.12.2019 3 z 5

Jak už název napovídá, jedná se o sebrané případy napadení nemrtvých. Už v době kamenné zaznamenali lidé na nástěnných malbách útoky a jejich následky. V každé části historie lidstva se objevil podobný útok, i v té současné...

Sakulnikov
23.04.2018 5 z 5

Jednohubka s vynikající kresbou.

Covenant
03.01.2017 3 z 5

Lepší průměr. Co zaujme asi nejvíc, je dokonalá, realistická kresba. Nápady jsou taky dobrý, takže to zabaví. Je to, ale příliš krátké a příliš odtažité. Je to něco jako komiksová učebnice pro děti, která není pro děti.

DennisMoore
24.11.2016 4 z 5

Sympatické jednohubky, každá s nápadem a výbornou atmosférou, ty nejlepší příběhy pak také s černohumornou pointou.

Druss
30.10.2016 3 z 5

Jednotlivý příběhy jsou moc krátký na to aby mohly nějak víc zaujmout, takže ty tři hvězdy jsou jen za kresbu. Škoda, potenciál to mělo.

Hadati
13.08.2016 3 z 5

Krátký komiks k pobavení. Dobrý nápad, ale tak trochu nevyužitý.

LordSnape
17.07.2015 3 z 5

Od Brookse jsem četl a zároveň mám doma jeho dvě předchozí knihy o zombie, ale tenhle komiks mi prakticky přijde jako zbytečnost a tahák peněz. Jasně, kresba je super, ale vše, co se tady zobrazuje najdeme v jeho první knize, takže vlastně nic nového pod sluncem. Přečtené to máte během pár minut, protože jsou v knize popisky a žádná přímá řeč. Nekoupil bych si to.

Kortexo
07.11.2014 5 z 5

Náhodou jsem na to narazil v knihovně.Vysoká cena mně od koupi odradila, protože tohle přečtete za pět minut.Ale???
Je to skvěle napsané a promyšlené a kresba je jednoduchá a dokonalá.
Záblesk prvotřídní zombie kvality.
Vřele doporučuji...

OldaB
03.11.2014 4 z 5

Taková chuťovka, ale velmi výživná. Drsné historky ze života zombíků.

zombie postapokalyptické romány

Max Brooks