Žofka

Žofka https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34129/zofka-34129.jpg 4 49 9

Žofka série

Humorné vyprávění o příhodách orangutanní slečny, která vymýšlí pro zvířata v zoo různé zábavy. Žofka zachrání pana Levharta, pomůže panu Mrožovi odcestovat na sever, uspořádá maškarní ples a sportovní den, dokonce má úspěchy v mravní výchově - prostě je k nezaplacení a uznává to i paní ředitelka.

yellow
02.12.2022 4 z 5

Příběhy Žofky jsou skvělé, moc se mi líbí a dceři také. Na čtení je to trochu horší, ale oproti Machovi a Šebestové se mi to četlo mnohem lépe. Přišlo mi, že věty byly o něco kratší. Nebo jsem si možná už zvykla.

surikata246
10.11.2018 5 z 5

Patří k nejoblíbenějším knížkám našich dětí a přečtena velmi často při nemocích, nočních můrách a pokaždé vyvolá radost a spolehlivě zažene splín. Mnohé pasáže už všichni známe nazpaměť, ale je to stále radostný rituál.

mia.com
20.03.2018 5 z 5

Další z nesmrtelných oblíbených příběhů vedle Macha a Šebestové :)

Lucissia
19.06.2017 5 z 5

Skvělá knížka, naprosto nezaměnitelný styl pánů Macourek - Born. Obrázků habaděj a i když se pětiletý syn občas při mém předčítání ztrácel a večerníčky se mu líbily malinko víc, pět hvězd si kniha určitě zaslouží. :-)

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh, který ovlivnil mé dětství.

Mergirus
15.11.2014

Žofka se mi moc líbila jako večerníček, ale když ji teď četla svému synovi před spaním, tak se mi zdála celkem náročná na přednes - dloooouhá souvětí, absence přímé řeči... Ale jinak obsahuje moc pěkné příběhy.

Liwilterhage
14.05.2012 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih a i večerníčkových postav.

bovinka
14.08.2011 5 z 5

Žofku jsem poprvé četla, když vycházela na pokračování v Ohníčku. Těšila jsem se pokaždé na další číslo a další příběh. Kouzelné čtení a super ilustrace a taktéž Večerníček. Přiznám se, nejsem obdivovatelka A. Borna (asi za to může výstava ve třetí třídě, kdy jsem se těšila na dětské obrázky a viděla samé abstraktní obrazy a hrozně mě bolela hlava), ale jeho Večerníčky miluju

WEIL
14.08.2011 4 z 5

Kdo by si neoblíbil Žofku?

Nelze si ji neoblíbit.
Anebo se takový najdou?

Skvělá.

I A,. Born, tak i P. Nárožný v televizních večerníčcích.