V mysli vraha

V mysli vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418506/bmid_v-mysli-vraha-1cy-418506.jpg 5 443 134

Zoe Bentleyová série

Chicago. Tři ženy byly nalezeny uškrcené, nabalzamované a naaranžované v pózách, jako by byly živé. K případu je přizvána horlivá a sebevědomá forenzní psycholožka Zoe Bentleyová a podivínský speciální agent FBI Tatum Gray. Zoe se musí pokusit pochopit vrahovu motivaci, aby ho policie dokázala najít dřív, než zemřou další ženy. Během vyšetřování sama dostává podezřelé anonymní zásilky. Nikomu o nich neřekne, jejich obsah ale odkazuje k příšerným zločinům z minulosti. Z lovce se stává kořist a z minulosti děsivá přítomnost...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

A Killer's Mind , 2018

Címa
Címa
včera 5 z 5

Hodně dobrý, Zoe a Tatum jsou vyborna dvojka, už se těším na další dil.

postrach
postrach
01.03.2024 4 z 5

Tak uvidím,co další díl.

zanekzoltecu
zanekzoltecu
28.02.2024 4 z 5

Špica bichla, betálná fligna jak rozhodit špinavca ve finále - agentka vypustila kozišťata na volnoběh!

kalache
kalache
01.02.2024 4 z 5

...chybami se i sériový vrah učí ...

Deia
Deia
25.01.2024 4 z 5

Ani neviem ako som sa k tejto knihe dostala, ale som veľmi rada, že sa tak stalo. Aj keď spočiatku som si hovorila, že tie dobré hodnotenia nechápem, keďže Zoe mi prišla ako dosť neporiadna a Tatum zas dosť arogantný, ale keď sa to rozbehlo, tak som svoje hodnotenie musela riadne prehodnotiť. Zoe má brilantnú myseľ a jej rozmýšľanie sa mi veľmi páčilo, to ako analyzovala, spájala si vodítka... veľmi ma to bavilo. Takisto aj jej linka z detstva, kde bol páchateľ vcelku jasný, ale kde to zas polícia dosť odflákla. Ale hlavne som rada, že nikto tam nepil ani sa nevyrovnával s neviem čím. Tatum mi prišiel arogantný aj neskôr, ale zas asi má svoje klady, vyšetrovanie mu celkom šlo. Zaujímavé boli aj kapitoly z pohľadu vraha, jeho naozaj strašné myšlienky, ale teda kto je tým vrahom sme netušili. Aspoň ja som to až dokonca vôbec netušila a celkom ma to prekvapilo. Podľa mňa je to rozhodne jedna z tých lepších thrillerových kníh a veľmi sa teším na ďalší prípad.

P3_tis
P3_tis
14.01.2024 5 z 5

Slibný začátek série se sympatickou Zoe a detektivem Tatumem.

raty
raty
26.12.2023 5 z 5

V přečtení této skvělé knihy mám za svými oblíbenými knižním přáteli docela velké zpoždění. A protože se vzácně shodnou všichni na pětihvězdičkovém hodnocení, není moc co dodávat.
Takže všem děkuji za doporučení a potvrzuji, že tato kniha opravdu stojí za přečtení.
Pokud máte rádi thrillery, kde se objevuje postava profilovače, neváhejte.

hlenicka
hlenicka
28.11.2023 5 z 5

Výborné čtivo! Originální děj, zápletka a ukončení.. a tím se nám čtenářům otvírají dveře na další příběh...

DericCaster
DericCaster
02.11.2023 5 z 5

Tuto knížku jsem přečetl za necelé dva dny... Což - tedy alespoň u mne - znamená, že mne fakt bavila. Máme tu serii vražd, forenzní psycholožku a agenta FBI...

Stejně dobrá je rovina vyšetřování s rovinou osobností postav. Krátké a velmi čtivé kapitoly vás neustále nutí číst dál. A už teď se těším na další díl série.

PetK
PetK
13.09.2023 4 z 5

Fajn detektivka s fajn hlavními postavami a občasným humorem. Už čtu druhý díl.

m2056
m2056
30.08.2023 3 z 5

Mě tohle moc nechytlo bohužel každý má jiný názor za mě průměr.

Dejvos95
Dejvos95
15.08.2023 5 z 5

Kvalitní a silný příběh! Samotný závěr mě překvapil a jen podtrhnul skvělý dojem u celé knihy. Mocenský boj mezi agenturami, osobní bolesti hlavních postav, náhled na uvažování a myslí vraha a až fanatická posedlost hlavní hrdinky, která se snaží vydobýt své místo na slunci a dokázat své kvality. Doporučuji!!

Araso
Araso
30.07.2023 5 z 5

Excelentní kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem! Skvěle vykonstruovaný příběh, žádné zbytečné odbočení z děje. Navíc vloženo několik vtipných dialogů, kdy jsem se neudržela a musela jsem se začít smát nahlas!

marekB78
marekB78
06.07.2023 5 z 5

Tak za mě pecka! Kniha mě vtáhla do děje od první stránky a nepustilo mě to až do zajímavého rozuzlení. Hned jsem si musel objednat i druhou knihu od autora a doufám, že bude minimálně tak skvělá :)

TaLu
TaLu
13.05.2023 5 z 5

Svěží detektivní příběh s forenzní psycholožkou a agentem FBI v hlavní roli. Oba hrdinové se mi stali brzy blízkými, a jejich vyšetřovací metody byly neokoukané. Což se tedy moc nelíbí jejich nadřízeným. K morbidním vraždám se přidružuje dávná minulost. Bude souviset tragický zážitek Zoiny minulosti s tím, co se odehrává právě teď?
Agent Tatum má doma dědečka a kocoura, těžko říct, který z nich mu přidává více šedivých vlasů.
Napínavý začátek nové série. A to jsem si říkala, že těch sérií už mám nějak moc !

veronika4001
veronika4001
28.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Případy osmi vražd. V různých státech do škarpy pohozena těla osmi dívek, případy možná spolu souvisejí. Všechny měly na těle kousance, všechny byly znásilněné vaginálně, čtyři z nich i análně.
Děj neuvěřitelně běží, svoji roli hrají krátké kapitoly, příběh mi připomíná zčásti thrillerovou, zčásti detektivní tvorbu Lisy Jackson. Oddělené kapitoly se samotným psychotickým vrahem "myslel si, že tahle bude ta pravá"..., jsou pro čtenáře náhledem do vrahovy mysli a jejím měřítkem, kam až je vrah schopen zajít; je to vrahův monolog. Ony kapitoly se však vytrácí na úkor policejního vyšetřování.
Na rozdíl od Lisy Jackson se mi tady líbí, že Tatum zpočátku nezakrývá svoji mužskou podstatu a hledá svůj ženský protějšek. Vyšetřovatel se vším všudy, na začátku se pracovně jen "rozdýchává", ale začíná plavat jako ryba ve vodě, když si utváří názor na starého profilovače. Hned si jako profilovačku volí ne všemi v okruhu známou, ale také ne neznámou Zoe.
Pro rozklíčování případů je stěžejní fantazie, dostat se do myšlení vraha. Co tím vším chtěl říct? Jedna mrtvola ležela v trávě, druhá ve své ztuhlé postmortalitě stála na můstku, třetí seděla s pláčem v písku. Každá jinak nabalzamována s jinými účinky balzamace.
Libovala jsem si v prolínání časových os roku 1997 a roku 2016 a jejich podvědomé přecházení z jedné do druhé za předpokladu nepřekročení hranic děje a ponechání si svého časového soukolí. Neuvěřitelně sladěno, žádné hluché místo.
Jsou oběti rukopisem stejného vraha? Pokud ano, proč nemají všechny skutky stejný modus operandi? Podpis sériového vraha nemusí být neměnný; vrah chce vyhovět své fantazii. Zabít mohl ve spěchu nebo tak, aby to vypadalo ve spěchu. Aranžovat a balzamovat těla rovněž mohl z přičinlivosti nebo jako z přičinlivosti. Falešné nebo pravé. Vrah se své mysli přizpůsobuje. Už ho skoro dopadli. Zapadalo to do jeho scénáře? Byl vrah skutečně amatér, nebo profesionál, který se za amatéra vydával?
Příběh potřebuje napínavý děj, ale pochybení policie, která neprověřila podnět a nevyslechla další osobu, nepochopím. A hlavně reakce rodičů, když jim tehdy malá Zoe řekla, kdo je vrah.
Knihu doporučuji, je to jízda, která stojí za to. ;-)

mol378
mol378
14.03.2023 5 z 5

Huhuuuuu! Ten závěr! A vůbec! Hlásím objev nové série, zcela nečekaně. Vzhledem k současnému životnímu rozpoložení a celkovým okolnostem obecně (ach, ten svět, ra politika, ti lidé nevyzpytatelní, s krátkou pamětí a tak) nedokážu teď pořádně číst nic jiného než krimi a thrillery, doufám, že dočasně. A tento velmi zaujal, sympatická dvojka poradců, kteří se jaksi omylem stali vyšetřovateli a moc jim to sedí. Zápletka výborná, napsáno napínavě, charakteristiky vraha natolik nejednoznačné, že si člověk radostně zatipuje, aby pak musel tip přehodnotit. A přesah do dalšího nebo dalších dílů. Mám dovolenou a různé plány aktivit, ale když já prostě musím ihned sehnat a načít druhý díl. No, načít.... Jdu na to.

Zuzulinka
Zuzulinka
15.02.2023 5 z 5

Pecka!!
Kniha se mi moc líbila. Čtivě a poutavě napsáno!! Vřele doporučuji.

March
March
29.01.2023 5 z 5

Jedním slovem SKVĚLÉ. Kniha měla všechno, sympatickou dvojici, napětí, úžasné zápletky, nějakou tu minulost, autor nám to skvěle servíroval, všechno bylo uvěřitelné, vysvětlení a i závěr, no naprosto všechno strhující.

Dumicek
Dumicek
27.01.2023 5 z 5

Tak za mě naprostá paráda! Tohle bylo tak zvrácené,ale přitom dokonalé...jako dlouho jsem necetla něco tak dobrého,že mě to tak pohltilo.. Zoe a Tatum jsou opravdu fajn a hoděj se k sobě. To přemýšlení,nápady..dva případy v jednom. a konenec naprosto skvěle dokončen a já se musím vrhnout hned na další díl. Jen doufám,že někdo práva odkoupí a bude se u nás v sérii pokračovat.

thrillery FBI krimi forenzní psychologie Chicago

Mike Omer
britská, 1979
2019  92%V mysli vraha
2021  92%V temnotě

Kniha V mysli vraha je v