V mysli vraha

V mysli vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418506/bmid_v-mysli-vraha-1cy-418506.jpg 5 450 135

Zoe Bentleyová série

Chicago. Tři ženy byly nalezeny uškrcené, nabalzamované a naaranžované v pózách, jako by byly živé. K případu je přizvána horlivá a sebevědomá forenzní psycholožka Zoe Bentleyová a podivínský speciální agent FBI Tatum Gray. Zoe se musí pokusit pochopit vrahovu motivaci, aby ho policie dokázala najít dřív, než zemřou další ženy. Během vyšetřování sama dostává podezřelé anonymní zásilky. Nikomu o nich neřekne, jejich obsah ale odkazuje k příšerným zločinům z minulosti. Z lovce se stává kořist a z minulosti děsivá přítomnost...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

A Killer's Mind , 2018

hana4834
07.01.2022 5 z 5

Super kniha jsem ráda že jsem autora objevila. Musím pohánět další knihy od autora

Šánka
17.12.2021 5 z 5

Tak to byl neskutečný thrillerový mazec a děkuji všem nadšeným fandům, že mě jejich komentáře nalákaly na tento skvělý kousek. A to jsem v tomto roce novou sérii nechtěla začínat, jenže tomu nešlo odolat!
Výborné a svérázné obě hlavní postavy, napínavý a svižný děj v krátkých kapitolách, navíc k tomu děda Marvin, který opravdu pobavil a odlehčil tu šílenou atmosféru myšlení a skutků vraha. Závěr byl infarktový, ale představa dalšího pokračování mě uklidnila :-). No, teď jsem dočetla, tak úplně klidná nejsem.....

Mihal27
12.12.2021 5 z 5

Túto knihu somm si neskutočne užil. Príbeh bol veľmi dobrý, postavy sympaticé. Zoe a Tatum k sebe jednudochu patria. Najlepší bol Marvin s tými pilulkami. Určite knihu odporúčam a tešim sa na další príbeh. Hodnotim ju plným počtom hviezdiciek.

Wabinka
09.12.2021 5 z 5

Výborná kniha.Krátké,svižné kapitoly, sympatické postavy,všechny dějové linky mě bavily, perfektně se střídaly. Příběh místy mrazivý, k tomu špetka humoru na zpestření. A konec lákající na další díl. Doporučuji.

katka.oo
04.12.2021 5 z 5

Díky mým oblíbeným knižním přátelům zde na DK se opravdu dostávám ke skvělým knihám a tahle je z nich ta další, díky. Perfektní začátek další nové série, napínavé čtení, opět velmi sympatická hlavní dvojka vyšetřovatelů - agenta FBI a forenzní psycholožky, nemám nic, co bych vytkla a hned si rezervuju v knihovně další díl.

Jenny46
04.12.2021 5 z 5

Ano nalákal .o))) díky za super recenzi ( klokan. 1905 ) už jsem na knížku delší dobu koukala a jsem ráda, že na ni došla řada hodně dobrá detektivka...
Dvojice Zoe a Tatum G. mě vadila a nemohla si zvyknout, ale nakonec dobrá sympatická dvojka. A teda puberták děda byl zábavný, skvělý .o)
Atmosféra příběhu mrazivá z pohledu vraha, jeho myšlenkové pochody. Zajímavé vyprávění z pohledu Zoe ve 14 letech. Mně se kniha líbila, přečtena na jeden zátah nedala se odložit, střídání krátkých kapitol současnost a minulost, originální téma, příjemné překvapení, doporučuji a těším se na další díl...

Majuš333
26.11.2021 5 z 5

Opäť mi šmejdenie u obľúbených uživateľov prinieslo parádny zážitok :) Tentoraz ďakujem Vaškovi (klokan.1905) ;)
'V mysli vraha', bolo to pravé orechové: krátke kapitoly, sympatickí hlavní hrdinovia + svižnosť a čitateľnosť. Škrtícího funebráka som odhalila a Marvin bol ozaj číslo, skvele som sa na ňom pobavila :)
Vrele doporučujem a hneď sa púšťam do pokračovania...

'Lidi dneska přivádějí na svět potomky, ale nepřebírají za ně zodpovědnost. Místo toho hodí svoje ratolesti na krk společnosti a pak si stěžují, když stoupá kriminalita nebo se zhoršuje nezaměstnanost.'

klokan.1905
15.11.2021 5 z 5

V mysli vraha...
Snažím se, opravdu snažím, nezačínat si s novými autory... Jenže ono to nejde... Moji knižní přátelé napíšou pár řádků ke knize na kterou narazili a .... Ano, bez mučení se přiznávám, že jsem opět podlehl... Po přečtení knihy však mohu s klidným svědomím konstatovat, že jsem podlehl rád... Opravdu to stálo za to!!
Kniha od Mika Omera - V mysli vraha je první ze série, která je nazvaná Zoe Bentleyová, a to po hlavní hrdince, která je forenzní psycholožkou u FBI... Co napsat a nic neprozradit? Snad jenom, že se můžete těšit na dvě časové linky, a to na rok 1997, kdy Zoe dospívá, a dále na rok 2016, kdy Zoe již pracuje jako forenzní psycholožka... Autor Vás zavede do Chicaga, kde dochází k vraždám mladých žen, které byly nalezeny uškrcené, nabalzamované a naaranžované jako byly živé... Už jenom při této zmínce, která je uvedena v upoutávce, asi oči a mysl thrilleových nadšenců zbystří... ;-) Můžete se však i těšit na na pár humorných pasáží... ;-)
Doufám, že jsem Vás nalákal... ;-)
U mě za pět... Hvězdiček... ;-) A Ježíšku, pěkně Tě prosím, druhý díl se jmenuje V temnotě... :-)

tulip131
09.11.2021 4 z 5

Jízda jak se patří, žádné dlouhé omáčky okolo, hned bylo jasné, co je Zoe zač, během několika málo stránek byla i dost jasná její minulost. Gray a jeho děda Marvin, tady zůstala nedořešená jejich minulost, což pro čtenáře znamená přečíst i další díl. Napsáno jasně, stručně a napínavě.

janina66
02.11.2021 5 z 5

Víc jak 100%
Super kniha. Napínavá, ale místy se i pobavíte, zejména s dědou Marvinem, kocourem a rybkou. Vše patří Tatumovi, agentu FBI. Příběh mě velice bavil, a určitě se pustím do pokračování. Vřele doporučuji, není to jen thriller.

evilunicorn
27.10.2021 4 z 5

Zatraceně čtivé.. Oceňuji, že se kniha příliš neráchá v popisování nechutností(byť zde samozřejmě v rámci vyšetřování vyjdou najevo),tak jak to je zvykem v současných thrillerech, ale cílí spíš na postavy a jejich charaktery. Já si z téhle knihy osobně odnáším to,jak moc jsme formováni prožitými traumaty z minulosti, a jak prožitá hrůza může člověka zničit a svést na zcestí nebo ovlivnit na celý život. Thriller z trochu jiného,neokoukaného pohledu, a já mu říkám rozhodné ano!

rajcatko
08.10.2021 4 z 5

Právem jeden z nejlépe hodnocených detektivních thrillerů. Příběh je uvěřitelný a postavy velmi sympatické. Těším se na další díl. Humornou stránku zcela obsadil Marvin i když mám takový pocit, že velkou měrou přispívá i kocour Zrzek. Trochu mě mrzí, že i zde se objevuje klasický nešvar a to v podobě ,,vše vyřešíme vlastními silami a až pak zavoláme pomoc". Nicméně na kvalitě to neubírá.

Ráčkajda
26.09.2021 5 z 5

Tak to tedy byla jízda, paráda,jsem neskutečně nadšená.... přečteno prakticky na jeden zátah a jdu na druhý díl.

Pája699
21.09.2021 5 z 5

Pecka. Tehle příběh mě vážně dostal a neskutečně bavil. Vtipné hlášky a chování dědečka Marvina taky neměli chybu. Dědeček jde s dobou :-D Forenzní psycholožka Zoe a agent FBI Tatum tvoří super dvojici, která se krásně doplňuje. Zoenina minulost se prolíná s přítomností brrrr. Nudit se určitě nebudete. Konec slibuje další skvělé počteníčko druhého dílu, těším se.

janastok
16.09.2021 5 z 5

Skvělý začátek série. Forenzní psycholožka a agent FBI pátrají po vrahovi několika dívek. Je to čtivé, napínavé i místy vtipné. A konec nás láká na nový díl.

kristie
15.09.2021 5 z 5

Na knihu jsem narazila tady na databázi spíš náhodou, ale rozhodně nelituji. Jsem ráda, že letos vyšel druhý díl a doufám, že se dočkáme i dalších dílů, protože tahle kniha mě opravdu bavila od začátku do konce. Zoe i Tatum jsou sympatičtí, ač každý jiný. Díky krátkým nahlédnutím do jejich soukromého života (hlavně tedy Tatuma) jsou v knize i odlehčená a vtipná místa.

Příběh je ale hlavně o pomatené mysli psychopata, do které můžeme díky Zoe z části nahlédnout. V knize je zkrátka skvělá rovnováha mezi napětím, vyšetřováním, znechucením z vrahova uvažování a pitváním se v minulosti hlavních vyšetřovatelů. Doporučuji a jdu si sehnat druhý díl.

petaSk
11.09.2021 4 z 5

Trochu psychologičtější thriller ale ne o moc. Vyšetřovatelé jsou vcelku sympatičtí. Tento komentář píšu po několika měsících po dočtení, a už si vůbec nepamatuju, o co tam šlo. Vím jen, že čtení mě bavilo a chci si přečíst další díl.

Andrea7272
05.09.2021 5 z 5

Super čteníčko :-) jdu na další díl !!!!

Evule81
04.09.2021 5 z 5

Skvělá

jeny-v
02.09.2021 5 z 5

Po knize jsem sáhla na základě vysokého hodnocení čtenářů a popravdě nemohla se od ní odtrhnout. Toto kvalitně sepsané krimi řadím mezi thrillery svého žánru. Forenzní psycholožka Bentleyová, kterou straší její noční můra z dospívání, ale i zásilky s šedými kravatami a agent FBI Gray byli ředitelkou ÚACH Mancusovou převeleni k poručíku chicagské policie Martinezovi na pomoc s vyšetřováním vražd tří dívek. Ty byly nalezeny na různých místech, polohách, uškrcené a nabalzamované. Velmi působivé bylo objasnění konzervování od majitele pohřebního ústavu a hlavního balzamovače Vernona Abramsona. Zoe postupem vytvoří profil Škrtícího funebráka: muž, inteligentní, učenlivý, s technickými dovednostmi a sebekázní: „Dobře si uvědomovala, že se na ni minulost výrazně podepsala, chtěla ale věřit, že už je to pryč.“ P.S. U profilu Mika Omera stojí, že má smysl pro humor a využívá ho i ve svých knihách - skvělá postava 87-letého dědy Marvina, vdovce, který pořádá mejdany, dost pije a kouří trávu i šeredného ryšavého kocoura Zrzka, který je sociopat.

thrillery FBI krimi forenzní psychologie Chicago

Mike Omer
britská, 1979
2019  92%V mysli vraha
2021  92%V temnotě

Kniha V mysli vraha je v