Wonder Woman 6: Děti bohů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

DLOUHO ZTRACENÝ PRINC THEMYSCIRY! Až donedávna neměla Wonder Woman nejmenší tušení, že má bratra dvojče, který byl uprostřed noci odnesen z Themysciry. Záhadný Iásón, jediný muž kdy narozený na ostrově, byl ukryt na místě daleko od zraků bohů i lidí... ale jeho život a život Wonder Woman se co nevidět děsivým způsobem střetnou. Než může Diana toto tajemství rozplést, musí se vypořádat s návratem Grail, která stopuje nevlastní sourozence Wonder Woman, potomky Dia. Při smrti každého poloboha se jejich energie přelije do Grailina otce a pána, znovuzrozeného Darkseida. A nyní je Wonder Woman zatažena do bitvy se smrtícím Pánem Apokolipsu. Bude Iásón bojovat po jejím boku, nebo jeho věrnost patří někomu jinému? Scénárista JAMES ROBINSON (STARMAN, JSA: THE GOLDEN AGE) a kreslíři CARLO PAGULAYAN (BATMAN AND ROBIN ETERNAL), SERGIO DAVILA (SUPERMAN) a EMANUELA LUPACCHINOVÁ (STARFIRE) postavili Wonder Woman proti kosmické hrozbě, o jaké nikdy neuvažovala, a představili ji rodině, o níž nikdy nevěděla, že ji má. Obsahuje komiksy WONDER WOMAN č. 31–37....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447856/wonder-woman-6-deti-bohu-9Tz-447856.jpg 4.411
Série

Znovuzrození hrdinů DC

Žánr
Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Crew
Orig. název

Wonder Woman, Volume 6: Children of the Gods, 2018

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Wonder Woman 6: Děti bohů

Přidat komentář
Lenka.Vílka
03.11.2020

"Here I Go Again - Whitesnake"

Ten úvod je prostě úžasnej. Rubanice hezky, jak to mám ráda. Sice to skončí (logicky) drsně a na já si na konci prvního sešitu řekla: "A sakra! To bude pr%@#r! Ale mohla by to bejt o to větší pr%#l!"

Drail zabíjí polobohy, aby získala sílu po znovuzrození svého otce. Tomu hlavně pomáhá nelineární vyprávění. Takže jo, Diana musí všechno zachránit, najít svého bratra a porazit Darkseida (hmm? Povede se? V knize...). Tak proč jsem si užívala i části s Drail? Proto, jak to bylo napsaný...

On je i zbytek příběhu vyprávěn nelineárně. Čili je plný akce, má náboj a šťávu a hlavně je plný emocí už ne tak naivní Diany, jako byla dřív. Což vede k další skvělé lince příběhu.

Tou je samozřejmě setkání Diany a jejího bratra. Co se všechno stane a nebude lhát, ten jeden zvrat jsem na konci nečekala. (Kde je papá.)

Konec napínavý a samozřejmě si u něj řekněte: "Kde je další díl?!?" Protože závěrečná bitva? Mňami ňami ♡♡♡ a mám vážně strach, co bude dál. Ale jedno vím jistě. Že to bude stejná pecka jako Děti bohů ♡♡♡

Jedinou vadou na kráse je kresba. Tedy, většinu času je krásná. Barevná, útočí na oči přesně tak, jak má. Jenom je vtipné koukat na znázornění Diany jako malé holčičky a o pár stránek dál jako na nebušenýho travestitu. To mě na WW asi nikdy nepřestane štvát. Hlavně když se na jedné knize vystřídají čtyři kreslíři. Každý s trochu jiným přístupem úplně ke každé postavě.

fvalek
28.08.2020

Překvapilo mě, jak moc je Wonder Woman hnacím motorem série Rebirth, protože její příběhy opravdu hodně ovlivňují celé universum, což bych čekal spíš od Ligy spravedlnosti (krerá upřímně trošku zaostává). Nebudu spoilerovat, ale na titulní straně je jasně vidět, o koho se jedná a já jsem byl nadšený.

Příběh, co má hlavu i patu, propojující řecké mýty, dávno zapomenuté postavy Zlatého věku, sérii New 52 a aktuální události, které mají obrovský potenciál. Navíc je komiks od začátku do konce komplexní a nabitý akcí, není doplňovaný nesmyslnými a nehodícími se sekundárními příběhy. I neakční části byly velmi poutavé a udržely mou pozornost, takže jsem celou knihu přečetl na jeden zátah, ona WW vždy tak nějak rychle ubíhá.

Moc se mi líbilo, že Diana už není tak naivní, jak bývala (a jak umí být) a prokázala nejen chladnou hlavu, ale i obrovské hrdinství a odhodlanost, když byla ochotná postavit se nejen neporazitelným padouchům, ale i vlastní krvi. Camea mytologických postav mě těšily a užíval jsem si je, vrcholem pak byl příchod samotného taťky, škoda že dopadl, jak dopadl, ale díky tomu nás čeká obrovská akce, na kterou se také těším.

Zmátl mě trošku odkaz na Metal, protože český čtenář se těžko orientuje v časové ose a většina příběhů je před Metalem a Wonder Woman se dostala za něj, tak snad to někdy začne dávat smysl... uvidíme. :)