Nekonečno

Nekonečno https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416856/bmid_liga-spravedlnosti-4-nekonecno-limi-YWp-416856.jpg 4 16 3

LIZE SPRAVEDLNOSTI VYPRŠEL ČAS! Členové Ligy spravedlnosti jsou mrtví. Manhattan je zničen. A za to všechno nějak může Flash. Na nejrychlejšího muže světa a jeho blízké opakovaně útočí záhadný muž, který ho viní ze smrti své rodiny. Jeho tajuplná zbraň však nešíří jen zkázu a smrt, nabízí také druhou šanci. A třetí. A další... Kromě toho Liga čelí mikroskopickým nájezdníkům, šíleným supervojákům a objeví se také Mera, Královna moře!... celý text

Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Crew

Justice League, Vol. 4: Endless , 2017

Kate18
07.08.2022 4 z 5

Flash se ocitne v jakési časové smyčce, kdy na něj útočí neznámý muž se slovy, že za všechno můžou oni! Liga je mrtvá a Flash ve smyčce musí zjistit, co se přesně stalo, aby tomu mohli zabránit.

fvalek
28.03.2020 3 z 5

Čtvrtý díl Ligy spravedlnosti začal, jak je už zvykem, nahodilou drama akcí, která se v tomhle díle naštěstí stala ústřední, alespoň pro první sešit, a nebyla nahodilá úplně. Nicméně proti ostatním příběhům Ligy trošku nuda, a ve spojení s ostatními příběhy v celé této knize z toho vznikl takový úplně zbytečný Liga-megamix-hadr, kde pro děj byla podstatná snad jen část s Merou. Je super 4 díly upozorňovat, že něco přijde, ale právě už u tohohle čtvrtého toho upozorňování na mě začalo být moc a říkal jsem si "No tak už mi to konečně dejte!" Ale bohužel, tenhle díl se ještě obešel bez větší akce a skečová verze mohla pokračovat.

Celkově mě v tomhle Rebirthu štve role Wonder Woman, ale teď čtu pátý díl a už chápu, proč ji takhle hrozně píšou. Otravné je taky 4 díly za sebou řešit, že se Jessica v týmu moc necítí a není sebejistá, a že je Superman tak trošku cizí... tohle hrozně zbytečně natahují. Arthur je pryč a kromě Flashe, který se mi v tomhle kompletu zdá být ústředním, se všichni chovají tak nějak divně. Pak se navíc příběh zaměřuje hlavně na Baze. Kresbu komentovat nebudu, to je pořád stejné, ale je super.

Celkově tedy slabší z JL, ale chápu, že se musí nějak doplnit příběh, upřímně doufám, že se v pátém kompletu naplní, nebo alespoň pořádně rozjede, protože další skečovku už nedám...

Lenka.Vílka
26.11.2019 4 z 5

"Live Another Day - Memphis May Fire"

Hned začátek Nekonečna mě hodil do brutální akce. Takže jsem četla. Jako oni mi vysvětlí co a jak, že? Vysvětlili. Nemám ráda variance "ráno se probudím a je zase dnes". Zaseknout se ve smyčce je pruda. V mém případě i pro čtenáře. Ale naštěstí to dopadne dobře. Vrátíme se víc, na úplný začátek. A zabrání Flash tomu, aby jeden významný člen ligy neumřel? Zabrání Flash tomu, aby každý člen ligy neumřel? Prostě nekonečno.

(Čili děj je silně neoriginální, ale jak se vracíme a víc se odhaluje z toho "předtím" našla jsem si k příběhu cestu. Ale mým oblíbeným se nestane.)

Druhý příběh byl lepší. Jessica něco přitáhne do Strážní věže. Hvězdička s odkazem, kde to bylo, do komisku, který u nás nevychází, byla roztomilá. Ale jelikož to nebylo podstatné, soustředila jsem se na karanténu.

(Bylo to dobré a zaměření vlastně celého komiksu na Lanterny mi vyhovuje.)

Třetí příběh je taková klasika. Liga vs teroristi.

Ovšem nejzajímavější sešit je, kdy se staví Mera. Nebo je spíš (za)stavena ligou. Viz konec třetího Aquamana. Drsné, konečně nějaké emoce a moc dobré. Aby v závěrečném příběhu mohla pomoct lize, protože zůstane. Musí. Kousek sešitu obsahuje tu nejlepší kresbu z celé knihy. Tu část ve vodě, myslím. Protože jinak kresba byla...

...no, taková standardního typu a střihu ligy, jako obvykle. Bude se vám to líbit, ale nic nového nečekejte.