Liga Spravedlnosti 1: Vyhlazovací stroje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

VELKÝ TÝM, VELCÍ SOUPEŘI, VELKÁ AKCE! Superman je mrtvý. Muž z oceli zemřel při záchraně své adoptivní vlasti a nechal svou pochodeň svému staršímu kolegovi – Supermanovi ze zmizelé paralelní dimenze. Ale pro Batmana, Wonder Woman a zbytek Ligy je tenhle Superman naprostým cizincem a nevědí, proč by mu měli věřit. Superman bude muset dokázat, že si zaslouží jejich důvěru. A to rychle, protože je tu nové nepředstavitelné nebezpečí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378143/big_liga-spravedlnosti-vyhlazovaci-stro-5Cn-378143.jpg 3.469
Série:

Znovuzrození hrdinů DC 6.


Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew
Originální název:

Justice League: Vol. 1: The Extintion Machine, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Liga Spravedlnosti 1: Vyhlazovací stroje

Kate18
17.04.2022

V zemi se začínají probouzet pradávně síly. Jejich probuzení způsobuje zemětřesení a Liga musí světu pomoci. Objeví se zde zvláštní stroje, které mají jediný účel.

MisaNuff
26.09.2021

Je to dobré, vydalo by to na pořádný film. Nic moc jsem nečekal a dostal jsem kupu superhrdinů, spoustu děje. Ale kromě filmů z DC moc nevím a byl jsem trochu zmatený charakterem jednotlivých postav, některé postavy pro mě byly nové. Pořád ale za ty prachy dobrá porce komiksu.


zdenek5300
18.08.2021

Z tohohle komiksu mám hodně rozpačitý pocit . Na jednu stranu ten scénář he průměrný akčňák kdy kde liga proti mocnému soupeři a jedinou možností je dát mu po ehm ... ústech . Cos mi ňejak Nevadí a na opak si myslím že o tom liga spravedlnosti má být. Ale ke scénáři mám par výhrad.
Za prvé : vývoj charakterů je skoro nulový ( charaktery jsou společně s příběhem a akcí to o co mi v komiksu jde před vším . Bryan Hitch jede spiš na akci než na co jiného .
2. Hitch má podle mě nějakou potřebu občas nepsat normální akčnák a chce si hrát si na Alana Moora a psat filozofický príběh což mi k lize spravedlnosti moc nesedí ale to by nebyl problém kdybi mu to jako moorovy šlo , ale zase tak mu to nejde ,ale to je ten nejmenší problém.
3. Pokud se na to podíváte a uvidíte IDEÁLNÍ START PRO NOVÉ ČTENÁŘE tak tomu nevěřte. furt se tam řeší ten nový superman což je věc který se nakousla v finále new 52 justice league od geoff johnse která tu vychází ( hóóódně pomalu možná tu zbytek už nikdy nevýjde kdo ví ) darkseid war. Pokračuje do znovuzrození Lois and Clark a supermana ( superman action comics ) Které v češtině nevychází ze znovuzrození a to mi chcete trvrdit že je to pro NOVÉ ČTENÁŘE hmmm... kdyby to všude nepsali tak to chápu a ono by to nebylo tak těžké napravit kdyby do zadu dali něco jako stalo se .
Takže v tomto případě bych vahal mezi 2 a 3 * , ale kůli kresba která je skvělá . A proto dávám 3 * .

Terva
10.03.2021

Ať přijde cokoliv,
budeme tomu čelit.
Varovali jsme tě.
Tady hlídáme my.
Jsme Liga Spravedlnosti.

Komiksový příběh, který bych si dobrovolně nikdy nekoupil. Dostal jsem jej jako dárek pod stromeček. Já jsem Groot a díky za ty dary :-) Pravda je taková, že příběhy z DC mi prostě nesedí. A nemusím ani moc tu partu kolem Batmana. Ale když už jsem to dostal, tak proč ne. Darovanému komiksu na obsah nehleď. Na obalu knihy je napsáno: Ideální start pro nové čtenáře! Tak hrrr na ně!

Citát: Jsem Diana, princezna Amazonek. Někteří mě nazývají hrdinkou.

Musím uznat, že kresba je prostě nádherná. Temnější barvy, zajímavě vsazovaná okna a krásné celostránkové kresby vás prostě uhranou. V této části je to dobré. Tony S. Daniel prostě umí. Ale celek v tomto svazku kazí i přítomnost jiných kreslířů. Ten rozdíl v knize a samostatných číslech vždy poznáte. Například takový Jesus Merino už tam moc kreslit neumí. Nebo, abych ho nehanil, kreslit umí, ale mě se jeho kresba prostě moc nelíbí. Příkladem je čtvrtá část svazku Vyhlazovací stroje.

Malá ochutnávka:
Liga Spravedlnosti dnes opět zabránila mimozemské a strašlivé hrozbě hromadného ničení. Další neznámá síla se pokusila náš svět vyhladit, zničit nebo zotročit, ale my jsme odolali. Členové Ligy Spravedlnosti jsou naší první a poslední linií obrany proti tomu nejhoršímu, co proti nám temná místa dokážou vrhnout.

Osobně jsem spíš na Marvelácké postavy, ale když se nad tím čtenář zamyslí, jde vlastně stále o ty samé boje, děje a situace, jen se v nich vyskytují jiní superhrdinové. Mezi těmito z DC je pro mě asi nejlepší postavou Superman. Je to snad jediný mimozemšťan, který se musí převlékat za člověka, aby žil klasický lidský život, a svým způsobem je to jediná přirozená bytost. Velká část dalších superhrdinů jsou vlastně jen lidé, kteří se musí za superhrdiny vydávat Viz: Batman.

Citát: Jsme Green Lanternové, jsme součástí Ligy Spravedlnosti. Je to naše práce.

Celkově je to akční, s minimem humoru, ale souboje jsou povedené a někdy i uchvacující. Není to zas tak špatné, jak jsem si zpočátku myslel. Nenechám se však nalákat na další pokračování, toto mi stačilo. Na konci svazku je Galerie obálek a ta určitě za to stojí. Je to nádhera. A ačkoli odpůrce DC, musím se poklonit a dát za čtyři hvězdy. Což je v přepočtu tři a půl žlutého motýlka.
( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡ )

Citát: Tady Flesh, hned jsem zpátky.

wullcann38
11.02.2021

Opravdu mě štve jak na obálkách píší ,,Ideální start pro nové čtenáře".
Proč? PROTOŽE NENÍ!!!!!!!!!!!
Čekal jsem od knihy víc, ale to bude tím že knihy navazují na komiksy které v CZ nevyšli.

DennisMoore
16.08.2020

Na "Ideální start pro nové čtenáře" je to podle mě zase až moc velký zmatek, jehož autoři tak trochu upřednostnili epiku před postavami. A to je škoda. Kdyby chtěli novým čtenářům opravdu nabídnout ideální start, vysvětlili by jim alespoň, jak zemřel Superman a proč je na Zemi další Clark Kent. Ano, většina lidí to asi ví, ale tenhle příběh měl být pro všechny.

NemmamSlov
28.05.2020

Moje prvé stretnutie s DC svetom a to len vďaka edícii Pevnosť. Preferujem Marvel hrdinov, ale Liga spravodlivých ma celkom očarila. Avšak, nepochopím ako Batman môže viesť túto skupinu hrdinov. Nikdy som mu neprišiel na chuť. V komikse pôsobil navyše. Jediná vec ktorá ho trápila je smrť Supermana. Netuším, ako k tomu došlo, keď že nie som priekopník DC sveta. Smrť nesmrtelného hrdinu šokovala, ale bomba bola, keď som sa dozvedel, že v zálohe majú ďalšieho Clarka Kenta. Samotný príbeh jednoduchý a kresba vydarená, no neviem či by som to odporúčil ako štart DC.

hroubek
21.05.2020

Po každé, když vidím nápis "Ideální start pro nové čtenáře!", tak si klepu na čelo. Tohle fakt ideální start není. A to je asi největší problém. Ideálním startem byl první příběh z New 52, kde bylo vše hezky popsáno kdo je kdo a co kdo umí. Zde funguje spoustu věcí, od akce, postav, kresby, týmové práce až po samotnou velkolepost a jistou originalitu. Jen ten záporák a lehké zmatení v příběhu pokulhávají. Je to dobrý a zábavný komiks, ale je vidět a znát, že bez určitých znalostí to prostě nepůjde. A to mě trochu mrzí. Určitě se nebudu bránit dalším dílům, jen je škoda, že Crew tady nevydává i jiné hrdiny(Superman, Justice League Dark, Green Lantern atd.)

1