Překvápko

Překvápko https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400024/bmid_harley-quinn-4-prekvapko-EmS-400024.jpg 4 28 9

Harley Quinn si rodinu určuje po svém. Shromáždila ve svém brooklynském útočišti bandičku ztracených existencí, potrhlých podivínů a rázných zrůd, to je pro ni rodina – a mohla by si snad polepšená psychotická superzlodcera přát nějakou lepší? Ale to se teď změní. Vládkyni vřavy čeká největší šok posledních let, který ji uzemní spolehlivěji než její pádná palice zapomnění… návštěva jejích rodičů?!? Přesně tak, lidičky, pan a paní Quinzelovi přijeli na návštěvu. A chtějí poznat nejen krásy New Yorku, ale hlavně všechny přátele své milované příšerky, její nejlepší (zas jen) kamarádkou Poison Ivy počínaje a superkámoškou Power Girl rozhodně nekonče. Jenže to každodenní šílenství, které Harley zažívá, už dávno ani vzdáleně nespadá do kolonky pouhého „alternativního životního stylu“, a tak není divu, že je naše bledá hrdinka studem rudá až za ušima. Ale brzy se ukáže, že ani střelená jablka nepadají daleko od stromu. Harleyini rodiče by si také měli pořídit samostatnou skříň jen na své kostlivce a přinejmenším dva další rukávy na triky. A ještě než Harley rozpoutá svou megabombastickou narozeninovou oslavu, všechna tajemství chtě nechtě vyplavou!... celý text

Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , BB art

Harley Quinn, Volume 4: Surprise, Surprise , 2018

ArkAngel
ArkAngel
31.07.2022 2 z 5

Za Harley Quinn přijíždí její rodiče, kteří se nestačí divit, kdo všechno vychází z její koupelny, vrací se Harley Sinn a nakonec tu máme ještě bujarou oslavu narozenin, kterou prostě někdo musí přerušit. Jedním z problémů Harley je rozhodně to, že je kolem ní až příliš velké množství postav, které neumírají a akorát se hromadí. Pak je to jen jeden velký mišmaš, kde jsou stránky plné postaviček a vy se v nich musíte nějak zorientovat.

DennisMoore
DennisMoore
11.07.2022 5 z 5

Tahle sexy střelená série mě baví od prvního dílu, nicméně Překvápko je první kniha, které pravděpodobně nemám co vytknout. Líbí se mi, kam příběh směřuje, že neopakuje už jednou použité nápady a že je to pořád sranda. Samozřejmě, pět hvězdiček, které Harley dávám, není stejných jako pět hvězdiček, které dávám třeba Lemirovi nebo Mignolovi, ale to je snad jasné. Čekal jsem zábavu, dostal jsem zábavu, tak copak.

fvalek
fvalek
14.06.2022 3 z 5

Tak další díl bohužel dokazuje, že to s Harley zase není tak superúžasné, jako byl předchozí díl. Tenhle je takový méně konzistentní a po vyčerpání několika zápletek (třeba té s kanibaly) se snaží trošku marně najet na něco nového a zajímavého. Ne že by párty s překvapením nebyla zajímavá, nebo snad návštěva rodičů, i když tu bych asi po všech náznacích čekal trošku šílenější, nebo snad bitka s Penguinem... Nicméně něco tomu chybí, něco klasicky Harleyovského.

Rodinné kruhy ukázaly Harleynu rodinu a jak už jsem psal, není to zase taková sláva, jak to asi být mohlo. V předchozích číslech bylo naznačováno, jak je rodina šílená a jak se jich Harley v podstatě bojí, ale ve skutečnosti to byla nuda. Příchod Sportmastera a toho druhého se to snažil oživit, ale nevím, jestli se to úplně povedlo. V Překvápku se navazuje na původní linku se starostou a jeho asistentkou a musím říct, že to docela ušlo, i když veškeré akční momenty byly narušené flashfowardy, kde to Harley vypráví retrospektivně... Plus naprosto nepochopitelná část s Power Girl, která hned odletí a nechá je tam zmasit... Paní svého panství už je taková o ničem povídačka, která uvádí téma příštího dílu, za mě osobně nic moc. No a narozeninový speciál, to je taková kravinka, co naplňuje díl, ale v podstatě tam nic zajímavého a nutného pro pochopení děje nebo osobnosti Harley není. Je to škoda, minulý díl byla jedna velká jízda, teď to mělo výrazný pokles... Uvidíme co dál.

Terva
Terva
23.11.2020 3 z 5

Myslím, že je Harley dobrý člověk,
jen se spoustou problémů.
Anebo je to naprostá psychopatka
s kouskem dobra v těle.
(Rodinné kruhy)

Zatím, co se hlavní linie stále žene vpřed, opět poznáme několik osobnějších příběhů. Základem je vyšetřování kanibalismu do které byla zapletena zástupkyně starosti Berkowitzová a vedlejšími liniemi jsou například rodiče Harley Quinnové, kteří jí poctí svou návštěvou. Trojdílná část nese název Rodinné kruhy a moc mě to neoslovilo. Jen třetí sešit v tomto příběhu se mi trochu líbil a to proto, že se v něm konečně začalo něco dít.

Citát: Svatá prostoto, čím vším si ten tvůj ubohý bobr prošel? (Rodinné kruhy)

Další příběh je ten, podle nějž je pojmenován celý tento svazek šesti sešitů. Tedy Překvápko. Příběh je rozdělený do dvou sešitů. Nebýt Poison Ivy a jejího zeleného čarování, stal by se tento příběh jen pouhým průměrem. Díky Ivy je to za čtyři. Mám tu zelenou jedovatou holku vážně rád.

Citát: Nesnáším neprůstřelný zbroje! Je to podvod! Pokud je teda nepoužívám já. Pak je to stylová a perfektní módní volba. (Překvápko)

Jenže po těchto skoro průměrných příbězích následuje ještě větší zhoršení. Následující příběh „Paní svého panství“ je toho důkazem Zde došlo ke změně kreslíře a tentokrát i scénáristy. To je přesně ten čas začít uvažovat o tom, proč to hlavní tvůrce přestává bavit a svou práci nechají dělat někoho jiného. Pak se do příběhu začínají mísit aspekty, které jsou nečekané, rušivé a mnohdy jsou i v rozporu s hlavní příběhovou linií. To je samozřejmě tvůrcům jasné, ale počítají s tím, že když už si to někdo začal kupovat, pojede setrvačností a bude jim skákat na lep.

Citát: Haló, vydavatelství DC? Sežeňte mi k telefonu tu Connerovou nebo Palmiottiho! (Paní svého panství)

Následují příběhy patřící do mini-speciální série k výročí pětadvaceti let od vydání prvního sešitu Harley Quinnové. Jsou čtyři, ale řeknu vám jejich hodnota klesá od tří až po odpad. Střídají se na nich kreslíři i scénáristi a je to hrůza hrůzoucí. Nejhorší je příběh nazvaný „Tam kdesi v zeleni“. V sekci povídky u této knihy si můžete přečíst mé názory na všechny příběhy v tomto svazku.

Citát: Jak dojde na lámání chleba, tyhle lidi se sežerou navzájem. (Tam kdesi v zeleni)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
31.10.2019 3 z 5

"Crazy - Meredith Brooks"

Tenhle díl byl vážně překvápko. Že to nebylo horší. Vlastně mě i čtení docela bavilo, ale bylo to takové prostinké. Nepodařená (ale střílelo se, takže kdo ví) oslava a závěrečné velké usnesení Harley ohledně budoucnosti své i celého města. Mini příběhy prostě šly. Je to slabší série, ale taky mi je jasný, že něco víc od toho ani čekat nejde.

Kralicekusacek
Kralicekusacek
12.08.2019 5 z 5

Opět skvělé pokračování, ve kterém je akce, Harley zabíjení vyloženě baví a tentokrát k němu má i řádný důvod, a spousta komiky i něco o rodině Harley Quinnové.

Kristian6378
Kristian6378
30.07.2019

Je smutné ako táto séria upadá :( Neviem čo sa deje, scenáristi sú predsa rovnakí. Vo svojom debute však bola Harley presne taká, aká byť má - nerobilo jej problém niekoho zabiť, s Ivy sa staviť ktorému zločincovi skôr odpadne hlava atď... A komiks bol aj vtipný. Teraz doslova svojich nepriateľov zachraňuje, a je na nich omnoho miernejšia ako taký Batman - nie že nezabíja, ona ich už ani nezbije :/ Mi to príde ako keby bola táto séria pre deti do 10 rokov.

martunka
martunka
19.07.2019 4 z 5

Rozhodně mě to bavilo. Je to trochu slabší, ale je to pořád paráda.

orangerose
orangerose
18.06.2019 5 z 5

Zábavnější komix s mojí oblíbenkyni :)