Harley vs. Apokolips

Harley vs. Apokolips https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480440/bmid_harley-quinn-1-harley-vs-apokolips-TgQ-480440.jpg 4 13 1

Harley Quinn (DC Universe) série

Harley Quinn si jenom chtěla vzít pořádnou dovolenou, nic víc. Ale než se vzpamatuje, z tropického ráje ji odtáhnou dvě Fúrie, válečnice pocházející z toho nejděsivějšího místa ve vesmíru – Apokolips. Z Darkseidova domovského světa přicházejí s nabídkou, kterou Harley nemůže odmítnout: přidat se k Fúriím, získat superschopnosti a vydat se na cestu zkázy. A co za to? Harley dostane za úkol dopadnout zběhlou Fúrii Petite Tinu. S tak prďáckými novými schopnostmi to přece bude hračka, ne? Jenže Harley brzo zjistí, že nic není, jak se zprvu zdálo. Její oběť je fakt bezva holka – alespoň na vojačku zrozenou v pekelných jámách Apokolips. Když ji však nepředá svým novým nadřízeným, pocítí hněv Fúrií na vlastní kůži!... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Komiksy

Vydáno: , BB art

Harley vs. Apokolips , 2018

fvalek
18.02.2022 4 z 5

Trošku jsem se lekl, když první stránka vypadala tak, že Harley bude mít poměr s jistou kosmickou důchodkyní, ale nakonec to bylo v klidu a docela sranda. Komiksy Harley nemám moc rád, protože jsou ukecané a přijde mi, že z ní možná až zbytečně dělají takového DC Deadpoola, což mi k ní zase tolik nesedí a raději řeším její psychiku než nějaké vystupování z komiksu, konverzaci se čtenářem a šílenosti za hranou logiky. Nicméně tenhle díl Harley slušel, přestože neřešil nic moc vážného, ale vesmírné dobrodružství Harley sluší a vystoupit trošku z toho jejího zvířecího domečku se vždycky hodí, hlavně když to z Harley udělá pěknou mlátičku se supermoderní zbraní z Apokolipsu. Samotný příběh s Granny Goodnes byl docela o ničem, ale byl to takový vyšší průměr. Následující příběh po návratu domů byl lepší, rozhodně vtipnější a vlastně takový... Příjemně praštěný, takže ten jsem si už užil víc, ale bylo nutné si předtím dát trošku pauzu a výlet jinam.

Co se týče Harley, mám asi raději její zničenější vyspělejší verzi, jaká je k vidění třeba v Black Label, ale musím uznat, že je sympatická i tady. Je to taková mladší, svěží verze, která snad ukáže i víc než jen nějaké blázniviny a dá taky trošku smysl nějakému jednotnému komiksovému univerzu.

komiksy Harley Quinn

Autoři knihy