Smaragdový psanec

Smaragdový psanec https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397217/bmid_green-arrow-3-smaragdovy-psanec-MbB-397217.jpg 4 27 7

Oliver Queen dál bojuje, aby získal zpět vše, co ztratil. Hlídá v ulicích Seattlu jako jeho maskovaný ochránce. Ale série vražd, které má na svědomí vražedně přesný lukostřelec, brzy dostane celé město do varu. Hlavním podezřelým je totiž Green Arrow... Aby očistil své jméno, musí najít smaragdově zelený střelec skutečného vraha. V patách mu přitom je seattleská policie, která si s ním nebere servítky. Sice mu po boku stojí mocná Black Canary, ale dokáže Ollie najít svůj cíl? Nebo on i jeho pověst skončí pod drnem? To se dozvíte ve svazku GREEN ARROW 3: SMARAGDOVÝ PSANEC, divokém dobrodružství z víru velkoměsta, v němž se vám znovu představí jeden z nejznámějších arrowovských padouchů. Scénář píše BENJAMIN PERCY (Teen Titans) a nádherné ilustrace má na svědomí OTTO SCHMIDT (Korvacova sága). Obsahuje sešity GREEN ARROW č. 12–17. Vychází v rámci série ZNOVUZROZENÍ HRDINŮ DC.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , BB art

Green Arrow 3: Emerald Outlaw , 2018

Ivan Kučera
25.05.2023 4 z 5

No konečne! Po za vlasy pritiahnutej dvojke vďakabohu návrat k predsa len reálnejším koreňom. Už som si po divnej dvojke začal myslieť, že po príjemne sviežej jednotke to bude môj predčasný koniec so Smaragdovým strelcom. Našťastie sa ukázalo, že dvojka bol len nejaký divný scenáristický omyl (nočná mora?) s drakmi a rýchlovlakmi jazdiacim pod oceánom, čo teda fakt nie je niečo, o čom chcem čítať v súvislosti so sympaťákom Oliverom Queenom. Trojka je comebackom k príjemne jednoduchej a priamočiarej, nie však hlúpej, prvej časti. Znova skvele nakreslená a napísaná vtipne a pritom vážne (v zmysle Oliverovho charakteru, ktorý je fakt silný, síce rád zavtipkuje, ale trápi ho chudoba a bojuje v mene slabých a utláčaných). Zápletka (záporák si oblečie hrdinov kostým a začne vyvražďovať ľudí) síce pripomína Batman: Dvojník, ale GA prišiel o 4 roky skôr. Bonusy: viac ako 1O strán alternatívnych obálok, skíc atď. Ešte k hodnoteniu: jednotke som dal 4*, síce to nebol najlepší komiks na svete, ale na len mainstream to bola veľmi sympatická a fajn svižná jazda, tak som ju chcel odlíšiť od oveľa priemernejších. Preto som jej udelil až 4*. Dvojka nebola dobrá, ale len 2* si nezaslúžila. Trojka nie je už až taká dobrá, ako jednotka, ale problém nevidím ani tak v scenári, ako skôr v tom, že vtedy šlo o premiérový vstup do série a ten svet bol fajn. V trojke už je trochu okukaný a tak by si zaslúžil skôr len 3*. Ale zas chcem trojku odlíšiť od dvojky, pretože je trojka predsa len vydarenejšia, ako dvojka. Takže 4*. Uff.

MisaNuff
26.09.2021 4 z 5

Klidně bych dal i 90 %, velmi dobrá oddychovka. Kresba je parádní, příběh byl výrazně lepší, než dvojka, o fous lepší, než jednička. Za rovných 200 je to prostě skvělá zábava. Nedá se k tomu asi 20x vrátit, jako k některým dílům, ale několikrát si to během let přečíst bude radost. Až dorostou děti, také budou rády za Zeleného šípistu.

Delphín
28.07.2020 4 z 5

Po přečtení minulého dílu jsem se fakt bál, začít čist tenhle božsky nakreslený komiks. Prvotních cca 30 stran mě nebavila, do čtení sem se spíš nutil. Pak se ale cosi změnilo, a vyklubal se z toho dost dobrý komiks, z této série s Arrowem za mě nejlepší. Postavy a jejich chování už zase dává smysl, dobrá zápletka s vcelku zajímavým záporákem. Máme tu nečekané zvraty v ději, máme tu nečekané úmrtí, vcelku dobře fungující Arrow family, leč si myslím, že to byl v tomto komiksu ještě podklad pro něco velkého. S tímto komiksem velká spokojenost, 4* si zcela zaslouží!

Kate18
19.07.2020 5 z 5

Z Arrowa se stává psanec, neznámý lučištník vraždí lidi zelenými šípy a vina padá právě na Green Arrowa. Ollie je na dně a celý svět si myslí, že je mrtvý. Musí se pokusit dostat zpátky aspoň část ze svého původního jmění a očistit své jméno a jméno celé firmy Queen Industries. Ve městě se začne rozmáhat skupina Čističů, kteří chtějí vymýtit všechny podřadné a nedůležité lidi jako třeba bezdomovce. Do řešení se zapojí i policie a Ollie si musí se vším poradit.

fvalek
28.04.2020 5 z 5

Smaragdový psanec nám servíruje další várku Green Arowových dobrodružství a dokazuje nám, že i bez nadpřirozených schopností a tajemných mimozemských či božských padouchů, nám má stále co nabídnout.

Ollie a jeho přirozené charisma a humor, ve spojení s Black Canary, která doplňuje jeho lidský charakter, a dalšími členy týmu, se naprosto vyrovnají Lize spravedlnosti, alespoň co do děje. Boj s lidskými padouchy v malém městě je realistický a odráží dnešní společenské problémy, takže se čte jedna báseň a je čtenáři bližší než nějací mimozemšťani pořád. Zápletka s diskretizací skrze zločiny je sice trošku klišé, ale tady byla dobrá, hlavně svým pozadím se šéfem policie, reportérkou apod. Objevuje se řada starých známých, ať už v dobrém nebo ne. Ukazuje se, že i když odstřihnete hlavu škůdce, ne vždy ho to musí zlikvidovat, i když od hlavní zápletky s Devátým kruhem se příběh trochu odklání spíše směrem "Zameť si před vlastním prahem Ollie". Ale to není špatně, to na tomhle díle bylo nejlepší, musí se začít od píky a je potřeba vyčistit město, ale ne tak, jako Čističi...

Kresba byla úžasná, už jsem si zvykl, že se v GA kombinuje kresba Schmidta a Ferreyry (a dalších) a asi bych nechtěl jednolitý díl, takto mi to vyhovuje. Kresba je na jednu stranu vážná, ale na druhou stranu ukazuje i průstřely a vraždění v takovém no stress světle. Je akční a dynamická, barvy jemné a přiměřené, je to jedna z nejlepších kreseb ze všech Rebirthů, jedinečná.

Jeden z méně akčních dílů, spíše vysvětlovacích, doplňujících a vytvářejících kontext pro další díly, a to se povedlo skvěle, atmosféra je vybudovaná, uvidíme, co dál. :)

Lenka.Vílka
07.05.2019 5 z 5

(Remember The Enemy - Ded)

Na tenhle díl jsem těšila. Anotace naprosto luxusní (stejně jako ostatní díly GA v sérii). Že je Oliver Queen mrtvý, jsme vyřešili minule. A vážně by mě zajímalo, kdy "vstane z mrtvých". Ale teď hraje prim Green Arrow a ten zažívá perné chvilky. Někdo na něj chce hodit vraždy, které vypadají jako kdyby je udělal on, ale to není pravda. Prostě dvě mouchy jednou ranou. Ale on to jen tak nenechává. Pro tenhle motiv mám slabost kdekoliv a kdykoliv. A v kombinaci slabosti pro Green Arrowa je tohle smrtící kombinace.

Nechci nějak spoilerovat. Ale pokud víte o co go s Green Arrowen a pokud víte, že "...znovu se představí jeden z nejznámějších arrowovských padouchů...", začnete si to už dopředu v hlavě filtrovat. Ale jo, byl super jako vždy ;)

(Ale šťournu si jako minule. Když záporák natáhne luk, tětivu má. Když vystřelí, tětiva asi zmizí do jiné dimenze. To se od minule nepoučili, nebo co?!)

Kresba je nádherná jako vždy. Jsem ráda, že hlavní tvůrce je stále stejný. Krásná kresba je pro mě důležitá (občas to prodá víc než příběh samotný). Ale tady je to dost o detailech. Třeba hned v prvním sešitu v lese. Prostě ty detaily. Už si stačí jenom představit vítr a vidíte, jak se hýbe každý lísteček.

Ale i s těmi ostatními kreslíři to šlo...kromě čtvrté části, kdy přijde na řadu Ferreyra. Ta byla dobrá. Jenom mi úplně neseděl styl, kterým je pojatá v rámci ostatního v knize (stejně jako jeho práce práce na předchozích dílech). Ale třeba dvojstrana s bouračkou byla na uslintnutí dobrá. Asi bych vnímala jinak, pokud bych četla po sešitech s přestávkou. Ale tam to zase sto násobně vynahradil obsah. Mluvím i o první strance v nemocnici. Je to klišé a my to všichni víme, ale stejně mám stejné reakce, když tohle říká hrdina. Jakýkoliv. Mám chuť ho obejmout, ty pucíku jeden, ale pokud nevyrazíš do noci, jednu ti ubalim :D

A opět, obálky jednotlivých sešitů v top kvalitě a 250% nadheře a dokonalosti.

Wojta777
28.04.2019 5 z 5

Wow. Četlo se jedním dechem. Musím říct, že třetí díl Green Arrowa je zatím nejlepší a ze Znovuzrození patří GA k nejlepším sériím.
Děj komiksu je vcelku jednoduchý. Někdo se převléká za Green Arrowa, ale místo toho, aby chránil lidí Seattlu je naopak vraždí. Díky tomuto napodobiteli se GA ocitá v nebezpečí. Jak civilisté tak policie po něm jde. A k tomu i onen napodobitel se snaží, aby ještě více trpěl. Na scéně se také objevují tzv. Čističi, která zabíjí provinilé občany a vězně Seattlu. Aby Oliver zastavil Čističe a prokázal, že je nevinný se musí spojit s jeho spojenci a zastavit napodobitele.
Jak příběh, tak kresba je úžasná. Úplná pastva pro oči. Velice dobrá práce s barvami a mimikou postav. Komiksu také prospívá to, že je delší, takže je čas na super zvraty a úžasný cliffhangerovský konec.
Postavy jsou zde skvělé. Nejvíce prostoru dostává nečekaně Ollie a Dinah a.k.a Black Canary. Dokonce se dočkáme i znovushledání Olivera s Emiko, nebo mám spíše říct shledání Green Arrowa a Red Arrowa? To je jedno. Každopádně postavy jsou sympatické a záporáci skvělí.
Absolutní spokojenost. Komiks hodnotím 5 zelenými hvězdičkami.

komiksy superhrdinové DC Comics Arrow

Benjamin Percy
americká, 1979