Bezhlavý úprk

Bezhlavý úprk https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398812/bmid_flash-4-zbesily-utek-kxD-398812.jpg 4 27 5

Flash stojí na rozcestí. Lže ženě, kterou miluje, konflikt mezi ním a jeho mladým parťákem se stále přiostřuje… a teď se vrací jeho největší protivník a útočí na všechny Flashovy blízké. Flash se musí vydat na svou nejnebezpečnější misi – až do 25. století, za Eobardem Thawnem alias Reverse Flashem!Po událostech příběhu „Odznak“ se Barry Allen alias Flash a nejrychlejší člověk na světě nachází na rozcestí. Může dál lhát ženě, kterou miluje, a tajit jí svou totožnost? Dokáže napravit pochroumaný vztah s Kid Flashem? Radu mu nabídne Green Lantern Hal Jordan, ale Flash nemá na přílišné rozhodování čas, protože se vrací jeho největší nepřítel, cestovatel v čase známý jako Reverzní Flash! Eobard Thawne odvleče Iris Westovou do 25. století, aby jí odhalil ta největší z Flashových tajemství... a pak je oba zabil! Flash je následuje do budoucnosti a konečně se dozvídá, proč ho jeho arcinepřítel tolik nenávidí. Ani tyto vědomosti ale možná nebudou stačit k tomu, aby porazil nepřítele, který zná všechny z jeho možných budoucností.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Flash, Volume 4: Running Scared , 2017

MartyManCZ
28.10.2020 5 z 5

Opět rebirth Flashe musím vynést do nebe, ani čtvrtá kniha nezklamala. Navíc zásadní část příběhu s Thawnem. Hrozně mě ve Flashovi baví to tempo. Jak jsou kreslené akční scény je naprosto boží. Běhání a blesky...takovou dynamiku jsem as i u žádného jiného komiksu neviděl, nebo si to nepamatuju

fvalek
05.07.2020 5 z 5

Naprosto úžasné, za mě zatím nejlepší z Flashových komiksů v edici Rebirth. Eobard Thawne ukazuje, co dokáže. Návaznost na komiks Odznak je sice jasná, ale ne moc výrazná, pochopí to klidně i ten, kdo Odznak vůbec nečetl, nicméně mě štve, že není vysvětleno, jak Thawne pořád ožívá, ehm zmetek...

V osobní rovině se konečně dočkáváme velkých zvratů, Flashova tajemství jsou po třech dílech tajení už pěkně uleželá a je nutné je dostat ven. Škoda, že Flash neměl vlastní prostor pro svůj coming out (ne ten LGBTQ). Ale vlastně to škoda vůbec není, protože se tak můžeme podívat do úžasného 25. století a možná dokonce až do pravěku.

Překvapivá zápletka odhalující Eobardovy pohnutky byla pěkná, pohnutky tedy dost malicherné, ale je to Thawne... Odhalení negativního zdroje rychlosti je zajímavý zvrat, hlavně když navazuje ještě v dalším komiksu. Co mě trochu zaráží je chování Iris, lidsky to asi pochopit jde, je vystrašená a naštvaná, ale boha mojeho, je to Flash, fakt si musí hrát pořád na Drama Queen? Aspoň umí udělat drsná rozhodnutí a zašpinit si ručičky. :D

Voliarty
06.06.2020 4 z 5

Green Lantern potešil a ten ,,barový pult" vytvorený jeho prsteňom vykúzlil úsmev na mojej tvári.

Príbeh ma bavil tak na tri hviezdičky, tú štvrtú dávam za Eobarda Thawnea, ktorý je suprovým záporákom. Je šialený, nebezpečný a predsa je v jeho ,,origine" dačo, čo ho robí smutnou postavou. Rovnako sa mi páčil finálny súboj medzi ním a Flashom.

Nemám čo ďalej napísať, už len kresbu môžem pochváliť.

Lenka.Vílka
02.08.2019 5 z 5

Dnes jsem se bavila. Jasně, Eobard jako záporák je klasika, ale možná proto ho mám tak ráda. Navíc se mi moc líbilo zpracování začátku (jedna fronta Flash a Green Lantern a druhá Reverse Flash a Kid Flash s Iris). To bylo hezky nakreslený, jak to bylo na střídačku. A potom přijde to 25. století z anotace a minulost Eobarda, a jak vznikla jeho nenávist k Flashovi. Což byla pecka. Všechno skákání v čase bylo přehledné a příběh měl hlavu a patu. Bohužel to opět skončí tak, že chcete další díl. Aby se vám smazal výraz po dočtení. Což byl: :(

Co mě trochu zklamalo je kresba. Tedy její obyčejnost většinu času. Od komiksů s Flashem čekám určité věci ohledně kresby. Zde však na malém počtu stránek. Ale jinak krása pohledět.

memphisz
19.07.2019 4 z 5

Velký střet Flashe s Reverse Flashem, boj s osamělostí a hodně cestování časem, tak by se dala tato kniha shrnout. Jo, a Flashe doženou všechny lži. Celkově prima čtení.