Zdrojový kód

Zdrojový kód https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435831/bmid_birds-of-prey-2-zdrojovy-kod-LKV-435831.jpg 4 24 2

Oracleova tajemství konečně odhalena! V této knize série BIRDS OF PREY vyjde najevo původ nového Oraclea – vynikajícího hackera, který se stal neocenitelným spojencem Birds of Prey! Neohrozí ale Oracleovo spojení se zločinným mozkem známým jako Calculator jeho vztahy s Batgirl, Black Canary a Huntress? A jak do toho zapadá Catwoman a další neviděný záporák? Navíc musí Black Canary odejít do utajení, aby odhalila tajemství ženy zvané Blackbird, která dokáže odblokovat skutečný potenciál jakéhokoli superhrdiny. S vylepšováním schopností se však Blackbird nespokojí – krade je pro sebe a buduje tak armádu o jediném vojákovi, čímž ohrožuje ta největší tajemství Birds of Prey. Dokážou hosté jako Green Arrow či Nightwing tohoto neuvěřitelného nového protivníka porazit? Nebo se přidají na seznam jejích nejnovějších obětí? Nejlepší superhrdinský tým Gothamu se v knize BIRDS OF PREY 2: ZDROJOVÝ KÓD stává silou, se kterou je nutné počítat. Příběh scenáristek SHAWNY a JULIE BENSONOVÝCH (televizní seriál The 100) a výtvarníků ROGEHO ANTONIA (NIGHTWING) a CLAIRE ROEOVÉ (WONDER WOMAN) vyšel původně v sešitech č. 7–13 akcí nabité série, explodující ze stránek edice Znovuzrození hrdinů DC... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Source Code , 2017

Lenka.Vílka
04.09.2020 4 z 5

Jsem moc ráda, že Zdrojový kód nevyšel s reklamou jako vyšel Kdo je Oracle?. "Birds of Prey, nyní na dvd!". Už v prvním díle to bylo vhodné, třeba jako přijiít na veganskou oslavu se steakem v kapse a požádat o místo na grilu :/

Příběh sám o sobě je dobrej. Black Canary je v utajení, ale to se zvrhne. Někdo bere metám schopnosti. Což je špatný. Ale co je ještě horší? Že to holky nezvládli vyřešit samy. Ollie se větrel, protože mu doma už někdo chyběl. A Dicka si zavolali na pomoc, protože jím to celé začalo. Tady máme tu girl power v praxi :D

Pokračování ohledně vyřešení situace s Gusem bylo příjemným zpestřením. A navíc hodně dojemný :) Ale co následovalo a to s Ivy bylo ještě lepší. Budete držet palce jí, přestože to vždy bere za špatný konec. Protože včely jsou důležité!

Závěrečná situace ohledně složení týmu mi udělala radost. Pokračování by mohlo být víc než dobré...

fvalek
28.07.2020 5 z 5

Tak to nakonec vypadá, že z komiksu s velmi malým očekáváním se nakonec stane docela pecka. Krásná kombinace batmanovské atmosféry a detektivní práce společně s metalidskými nepřáteli se vyplácí a děj není nudný a má co nabídnout.

Ať už Zodiac nebo Blackbird, obě zápletky super. Trošku horší pak byla zápletka ohledně Terracare, ale hostování Catwoman a Poison Ivy vše napravilo. K tomu ještě musím zmínit návštěvu Nightwinga a Green Arrowa, což se mi moc líbilo, hlavně po stránce vztahů s Birds of Prey. Nejen epická stránka komiksu má totiž potřebnou sílu, ale i osobní stránka postav je moc pěkná.

Celkově se pak v komiksu hodně odráží ženská emancipace, feminismus a někdy i takové to vtipné "ženy sobě", kdy se třeba na Valentýna Black Canary vykašle na Ollieho a radši jde s kámoškama jíst čokoládu, to je prostě vtipné. :D

Musím nutně zmínit dva detaily, které mě potěšily nebo pobavily nebo jinak zaujaly... Za prvé jsem moc rád, že se vyřešila postranní zápletka s realiťáky. Za druhé prostě to, jak se Black Canary přejmenovala na Noir Nightingale, z toho jsem byl hotový, úžasný detail. Kdybych měl zmínit nějaké mínus, tak asi Gus celkově, který k nim prostě tak nějak nepatří... No a pak ten nudnější konec v Terracare (to poselství s včelami je ale důležité!). Ve výsledku ale opravdu povedený komiks, pro mě osobně lepší než Batmani díky metalidem a větší svobodě postav a zábavnosti, a dokonce lepší než Flash, zase díky své vážnější atmosféře a detektivní práci.