Batman: Já jsem Gotham

GOTHAM NA VZESTUPU. Je to Temný rytíř, hrdina a největší ochránce Gotham City. Je Batman. A není sám. Ve městě jsou dva noví hrdinové – dvojice maskovaných metalidí se schopnostmi Supermana a odhodláním uchránit vše, co je na tomto zvrhlém městě dobrého. Říkají si Gotham a Gotham Girl, zachránili Batmanovi život, bojovali po jeho boku a brali si z něj příklad. Co se ale stane, když se noví ochránci Gothamu přikloní na špatnou stranu? Co když budou Temnému rytíři přičítat vinu za temnotu, která hrozí, že zaplaví jejich město? Když se síly zla utrhnou ze řetězu, může to lidem pokřivit mysl a z hrdinů udělat netvory. Pak je na Batmanovi a jeho spojencích, aby se jednou provždy rozhodli: Je Gotham silou dobra… nebo nástrojem zla?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376093/big_batman-ja-jsem-gotham-lgc-376093.jpg 3.7117

Znovuzrození hrdinů DC 2.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew

Batman: Vol. 1: I Am Gotham, 2017

Kniha Batman: Já jsem Gotham

Adele02
31.12.2021

Klasicky to působí spíš jako první kapitola rozkouskovaného příběhu vzhledem ke cliffhangeru na konci, ale přiznám se, že pár plot-twistů jsem fakt nečekala. A Alfred je zlatíčko.

NemmamSlov
14.05.2021

"Máte pravdu Luciusi, jsem blázen., ale nemocní potřebují někoho tak bláznivého, aby věril, že se mohou uzdravit. Co jiného tedy mám být?"

V DC komunite sa moc nevyznám, skôr preferujem Marvel univerzum, dokonca Batman je podľa mňa jeden z najhorších superhrdinov. No tento príbeh ma celkom zaujal, ani Batman mi tu neprekážal, dokonca som mu začal fandiť. S príbehom som bol spokojný, tak ako aj s kresbou. Trošku temnejšie prostredie, ale na nočného tvora ako Batman nič nezvyčajné.

Hadati
04.05.2021

V Gothamu se objeví noví superhrdinové, kteří se snaží Batmanovi pomoci v jeho snaze očistit město. Podezřívavý Batman se však rozhodne pátrat po jejich původu, zda jsou skutečně tím, za co se vydávají.

Příběh se mi líbil, po odkrytí tajemství superhrdinů a jejich osudů mě dokonce i zamrazilo, což se mi u komiksů nestává často. A závěr mě pak navnadil na pokračování.
Trochu jsem byl jen zmatený z Batmanova pomocníka. Nevím, zda mi měla tato postava něco říkat a neřekla jen proto, že neznám tak dobře toto univerzum, anebo se jedná o postavu zcela novou, která mi ani nic říkat neměla. Snad se o ní dozvím víc v dalším díle.

Terva
10.03.2021

Ty... ty jsi Batman.
Vedeš tuhle válku už léta.
Ale teď jsme tu my.
A... Jestli ji vedeme špatně...
...ukaž nám, jak ji vést správně.

Další v sérii darovaných knih pod stromeček. I když, tohle je už jiná liga, než Liga Spravedlnosti. Batmana ve své podstatě totálně nesnáším. Ale, abych si pořádně připomněl, proč ho vlastně nemám rád, je potřeba si čas od času o něm něco přečíst. Už jen, když se podíváte na titulní obálku – no, já bych to nekoupil. Batman ve své plné kráse. No, schválně, kdy jste ho viděli se usmát? Oni jsou Gotham, on je Batman, a tady končí sranda.

Citát: Přišels pozdě! Změnu ročních období nezastavíš!

Kresba v tomto svazku mě nebere. A hlavně, střídá se tu strašně moc kreslířů. Celek je nevyvážený, a ve své podstatě převládá tmavě hnědá a černá barva. Čekal jsem, kdy nad Gothamem vyjde Sluníčko nebo alespoň, kdy zahlédnu osm žlutých motýlků, a nic. Ani jeden motýl. Alespoň černý, ale ne, jen nějakej černej netopejr. Vlastně tři. Jo, ano, na počátku bylo Slunce, ale jen asi na dvou stránkách. Bez motýlků.

Malá ochutnávka:
Měli bysme mít bojový pokřik třeba „Gothamovi spolu“
...„Batman jde vždycky do akce beze slov“.
Nemusíš dělat všechno, co on. Kdyby skočil z mostu, skočil bys taky?
...“Já lítám, to je něco jiného“.
No, a podívej se na sebe.

Obsahově je to Batmanovská klasika. Vznikne konflikt, ON ho začne řešit. Nejdřív má problémy, sem tam u toho někdo hekne, nebo se přidají Gothamovci, pak se Batman nasere a začne mela. U příběhu se ani jednou nezasmějete, všechno je to až moc vážné, uřvané, zuřivé, tmavé, a ano, i krvavé. Ale jako celek to na mě působí hodně deprimovaně. Ne, nečetlo se mi to dobře. Dva hodně a sytě žluté motýlky, ať to trochu prosvítí. Tak ne, půl motýla ještě uberu.
( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡ )

Citát: Gotham city neustále upadá do zmatku.

wullcann38
03.02.2021

(+ SPOILER) Takže ve skratce: Nový superhrdinové v Gothamu,Fanoušci Batmana(to existuje? :D),Starý záporák využije né tak starého záporáka,Jeden z nových supráků se zcvokne,suprpáko-záporák umře a do toho všeho něco jako nový Robin? Ok to je fajn...

Marketplace
07.11.2020

Pěkně nakreslené, nenáročné čtení - tak na 2 hodinky. Příběh docela zajímavý. Komiksy nekupuju, ale když se k nějakému podobnému dostanu, rád si ho přečtu.

Malarkey
26.10.2020

Už jsem si za ta léta s filmy zvykl, že Batman je takovej nepřístupnej a občas docela protivnej morous, na kterým není zbla vtipnosti, ale za to u něj převládá absolutní drsnost. Komiks s Batmanem jsem tak tento četl jako první a byl jsem hodně zvědavý, jak na mě samotná postava bude působit. A působila přesně tím upjatým dojmem, jako ve filmech. Vlastně ani nevím, co je na té postavě vysloveně zábavného. Snad akorát komorník a pak především atmosféra Gotham City. O tom to vlastně všechno asi je.

fvalek
10.10.2020

Tak na to, že nemám rád Batmana, jsem si tenhle díl maximálně užil. Batman je ve formě a neřeší se problematika toho, že už je vyhořelý, agresivní nebo nestíhá s padouchy. Nicméně se rozjíždí mnohem zajímavější hra. Co když Batman nestíhá s ostatními hrdiny?

Příběhová linka stojí trošku za starou bačkoru a stojí a padá na nahodilých akcičkách, kde Batman pátrá po totožnostech Gothama a Gotham Girl, více pak přemýšlí, jestli mohou být skutečně dobří a překvapivě, i přes svou nedůvěru k metám, dochází k závěru, že Gotham si zasluhuje supráky. Kde krachuje nějaký hlubší příběh ohledně Batmana, tam se rozvíjí hezký origin dětí Cloverových, kteří obětovali život za pomáhání ostatním.

Co je trošku zoufalé je hlavní záporák, nebo jejich duo, které se jen tak mihne a všechno zamotají. Nicméně vyřídit hrdiny jedním psycho zásahem, nevím jestli je to úplně to, co by mi stačilo. Na to, že Psycho-pirate jednou zasáhl, tak zbytek Strangeova plánu šel až prapodivně hladce, aniž by se vůbec snažil. No... tak aspoň máme hezkou předehru pro Noc nestvůr, kterou jsem četl dávno, takže už mi to konečně zapadlo dohromady! :)