Liga stínů

Liga stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397220/bmid_batman-detective-comics-3-liga-stin-ZuL-397220.jpg 4 43 11

STÍNY NAD GOTHAMEM Batwoman, skvělá bojovnice se zločinem, která překonala i ty nejtrpčí zrady. Clayface, napravený padouch, jehož potenciál zastiňují jen jeho ohromné schopnosti. Noví hrdinové jako Azrael, anděl pomsty, a Batwing, který je ve své dokonalé zbroji skutečným temným rytířem. V čele tohoto týmu strážců stojí sám Batman, aby společně s nimi chránil Gotham City. Brzy se však na světlo dostanou tajemství nejzáhadnější členky týmu, Cassandry Cainové. A stín, který to světlo bude vrhat, bude temnější než vše, co jsme doposud viděli. Mysleli si, že Liga stínů je jen báchorka – o tajném společenství nihilistických vrahů se šeptalo ledacos, nikdo je ale nikdy neviděl. Nyní ale je ta Liga tady, v Gothamu. Likvidují členy Batmanova týmu jednoho po druhém. A jejich hrozivá vůdkyně, Lady Shiva, chce získat zpátky svou dceru – nebo ji také zlikvidovat. Dokáže takový útok odrazit Batmanův úhlavní nepřítel Ra’s al Ghul se svou Ligou asasínů? Nebo už jsou tu Stíny natrvalo?... celý text

Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , BB art

League of Shadows , 2017

ArkAngel
05.08.2022 3 z 5

Tentokrát do Gothamu, jak již název napovídá, přichází Liga stínů a s ní také Liga zabijáků a na svobodu se dostane také Kolonie, kterou vede otec Batwoman. Organizace se navíc navzájem moc nemusí, takže vám musí být jasné, jak to asi dopadne. Pozornost je z party tentokrát věnovaná Orphan, protože se na scéně objevuje její matka. Clayface je ale bezkonkurenčně nejlepší. Ač je z hlíny, pořád má velké srdce.

MartyManCZ
21.01.2021 4 z 5

Po "slabším" druhém díle, opět super věc, tentokráte s legendární Ligou stínů. Nekompromisní Shiva, vychytralý R'as a hodně prostoru pro Orphan. Hodně akční díl. Mě se to líbilo, dávalo to smysl a zpadá to krásně do velkého příběhu Rebirth Detective Comics, který se docela zajímavě vyvíjí.

Voliarty
13.08.2020 3 z 5

Tento diel ma moc nepotešil. Batman je ešte viac v úzadí, ako v predchádzajúcich dieloch. Taktiež mi príde slabší, to naozaj ho Lady Shiva porazila na dvoch paneloch? Niečo sa mi tu nezdá. Ešteže Orphan je zaujímavá, takže to, že sa okolo nej točí celý komiks, tak moc nevadí. Hlavný záporák Lady Shiva je skvelá nadpriemerná bojovníčka, ale ako charakter ma nezaujala. Je tu, každého mláti a užíva si to. A to je tak všetko, čo k nej môžem povedať.

Kresba je potom rôzna, nájde sa dobrá a i taká, ktorá môjmu oku moc nelahodila. Hlavne Ras al Ghul bol zvláštny, nepôsobil ako ten vážený eko-terorista, ale skôr na mňa pôsobil (vďaka tomu divne nakreslenému úsmevu) ako dedko úchyláčik.

Akože, aj keď zniem negatívne, tak taká bieda to nie je. Tie postavy, ktoré má Batman okolo seba sú sympatické a zaujímavé, rovnako ako ich interakcia medzi sebou, len ten Batman samotný mi príde ,,do počtu". A to je zvláštny pocit, keďže séria nesie jeho meno (áno, je to Detective Comics, ja viem, ale nad tým Detective Comics je veľkým, že Batman).

fvalek
19.05.2020 4 z 5

Já Batmana tak moc nemusím... a proto to docela ušlo, protože se příběh zaměřuje hlavně na Cassandru, smrtící milovnici baletu. Tahle její osobní rovina byla krásná, protože jako živoucí smrtící zbraň by se asi nikdo neubránil pocitu, že vlastně nežije a necítí, přesně s tím se potýká i Cass, která, dá se říct, se bojí sama sebe, a toho, co dokáže. Poměrně inteligentní děj a akce, Liga stínů chce zničit město a dělá to překvapivě trefně a nenápadně, i já sám bych to svedl na Jokera. I když mi tak úplně nedošlo, proč musí zničit zrovna Gotham, ale dobře. Lady Shiva je taková sporná postava, prostě mrcha, ale čekáte od ní něco víc. Gordonlordovi bych vysvětlil, že Cass ji zprvu neporazila proto, že měla zábrany a jednala afektivně, chtěla prostě mámu a zoufale jí dokázat, že na to má, že chce její podporu. Později si uvědomila svůj potenciál a dala do toho vše, včetně logiky a uvažování. Stejně tak bych mu vysvětlil, že Batrodinu vysvobodila ve chvilce, kdy nebyl vidět obraz (jsme přece v komiksu, nenechá je tam přivázané do konce, aby se jen koukali, když si uvědomí, že jsou její milovaná rodina, stejně tak komiks nemapuje každou vteřinu děje, kam by se pak poděla všechna akce a překvapení? U jedné povídky mi kamarád řekl "V bance nehučí alarm, to se děje jen ve filmech" a já mu na to řekl "Tohle je sice psané, ale je to takový film, prostě smyšlený příběh, proč by tam nemohl hučet alarm?", a to stejné je tady, jsme v příběhu, nebude tam vždy 100% logika a realita). Nicméně mi celkově postava Cassandry přijde šíleně naddimenzovaná, jako pardon, ale zabít stonásobnou převahu profesionálně vycvičených zabijáků, ne-e?

Nicméně se mi líbí, že je Batman pořádně upozaděný, protože tam stejně nic moc nedělá. Na co ale naráží tím, že se blíží temné časy? Nečetl jsem ještě další díly, takže možná na něco z toho, ale tajně bych rád, aby odkazoval na Metal.

Ve výsledku tedy poměrně dobré, kresba byla skvělá a děj se mi také líbil, nějaké logické chybičky tam určitě budou, ale spíš vlivem nedovysvětlení událostí jiných komiksů, nebo zachováním tajností, co se odhalí až v dalších dílech. Docela by se mi líbilo, kdyby každý další díl byl exkurzem do dalších a dalších postav Batrodiny, minule spoiler, teď Cass, kdo příště? Uvidíme. :)

Gordonlord
01.01.2020 3 z 5

Svižná rychlá akční jízda, kde není prostor pro nudu a jeden zajímavý boj stíhá druhý. Čte se téměř samo. Kresba je taky dobrá.

Co je horší, jsou neodpustitelné nelogičnosti v ději. V momentě, kdy Cassandra plně pochopí vlastní důležitost a pravdu svého názoru, tak to Lady Shivě v boji nandá i přesto, že předtím proti ní neměla šanci. Tohle je absolutně postavené na hlavu a logika děje zde ustupuje efektu. Avšak horší je to v momentě, kdy Cassandra chce Shivě dokázat, že není sama a v ten moment se za ní objeví Batman i se všemi svými poskoky, aniž by se předtím jakkoliv vysvětlilo, jak se vlastně dostali ze zajetí Ligy Stínů. Tohle totálně popírá děj, jen aby ten jeden moment měl velký efekt. Ale vážně. Dokáže mi tohle někdo vysvětlit ? Ušlo mi v tom příběhu něco ?

Lenka.Vílka
11.11.2019 4 z 5

"Fight Inside - Red"

Byl to dobrý komiks. Má to jeden háček. Byl vlastně o ničem. Ne, to jsem napsala špatně. Byl hlavně o Orphan, protože Shiva, protože Ras, protože pokračování z minula. A byla to jedna velká rubanice. Ale taky...moc se mi líbil způsob vyprávění a vedení příběhu.

Kresba byla nádherná, přenádherná. Jinak bych dala tři. Škoda, nějak mi tam prostě něco chybělo. Asi něco hlubšího s Cassandrou kromě jejího opakování, že je lepší, protože nechce zabíjet. Ale...

...na chvíli vypnutí to bylo příjemné. Dobře strávený čas.

Hwaelos
07.07.2019 4 z 5

Liga stínů opět potvrzuje roli série Batman Detective Comics coby jediné série, která stojí z Rybízu za čtení. Což je svým způsobem bizarní, uvědomíme-li si, že je to týmovka s batmanovskými "klony". Tynion ale dokáže tenhle ansámbl skvěle kočírovat. V každém díle strčí do popředí trochu jiné postavy, ale především je dokáže od sebe odlišit a každému členovi týmu vnuknout jedinečnej naturel. Tady jde skutečně primárně o postavy a teprve sekándárně o akci, což je super.

Wojta777
13.04.2019 5 z 5

O malinko slabší než předešlé dva díly. Tentokrát se nám přidávají do týmu dvě postavy. Batwing a Azrael. A jsou úžasný. Obzvláště Lucas Fox a.k.a Batwing. Ten je vtipný a nemá žádné super schopnosti.
Každopádně děj je výborný. Setkáváme se zde s Lady Shivou, která je setsakra OP (overpowered - přesílená). Dokáže vyřadit, jak Batmana, tak !!SPOILER!! svojí dceru Cassandru !!SPOILER!! neboli Orphan. Shiva přišla do Gothamu s Ligou stínů, která se s ničím nepárá. K tomu se přidává do hry Ra's al Ghul, který si s Batmanem dost prohraje. A aby to nestačilo vrací se opět Kolonie. Celkově hrozí Gothamu velikánské nebezpečí, které musí Batman spolu s jeho spojenci porazit.
Kresba je opět výborná a bezchybná. Jako u druhého dílu je krvavá a temná, ale tentokrát desetinásobně větší.
Postavy jsou ... Pořád se opakuji. Jednoduše, každým dílem jsou lepší a hlubší. Bohužel mi moc neseděl poslední krátký příběh o Azraelovi, který byl až moc o náboženství, což mi dost pletlo hlavu.
Každopádně je komiks opět povedený. Hodnotím 5 netopýřími hvězdičkami.

milan1935
13.04.2019 3 z 5

Další díl detective comicsu je opět povedený, děj svižný, kresba pěkná a není moc co dodat. Jestli se vám líbily 2 díly před tím bude se vám líbit i tenhle.

B-artX
01.03.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších, ne-li úplně nejlepší kniha Znovuzrození. Skvělá atmosféra, výborné momenty a výborná práce s postavami. Tynion udělal skvělou práci na charakteru Cassandry Cainové, která působí přirozeně a její vystupování jsem si vskutku užíval. Nahlédnutí do její hlavy na začátku komiksu bylo napsáno velmi dobře, velmi kvalitní monolog. Komiks má naprosto skvělou atmosféru, hlavně ohledně Shivy a Ligy stínů. Shiva mi připadala docela OP, ale dávala příběhu docela cool nádech. Za mě skvělé čtení, velmi kvalitní Batmanovka.

memphisz
16.02.2019 4 z 5

O něco lepší než druhý díl. Hodně akce a hrdinové si správně dramaticky sáhnou na dno, než se sešikují k poslední bitvě. Děj se točí hlavně kolem Cassandry (Orphan), které Tynion dodává zajímavou psychologickou hloubku. Fajn jednohubka.