Black Mantova pomsta

Black Mantova pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400022/bmid_aquaman-2-black-mantova-pomsta-epl-400022.jpg 4 42 11

Jeho jméno zní Arthur a je králem Atlantidy, vládcem oceánů a zakládajícím členem Ligy spravedlnosti. Je jedním z největších hrdinů, jaké kdy svět poznal. Je to Aquaman… …a jediný muž nyní hodlá zničit celý jeho svět. Muž, který má srdce černější než ta největší mořská hlubina. Maskovaný terorista Black Manta zasvětil celý svůj život snaze o Aquamanovu smrt. Nyní se může jeho velkolepý plán pomsty konečně dát do pohybu. Hodlá pustit ze řetězu nezastavitelnou bestii, aby zničila vše, co žije pod hladinou… i nad ní. Chopí se velení podmořské armády, aby rozpoutal boj a vraždění. Do krvavé války poštve proti sobě dva mocné národy, Atlantidu a Ameriku.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , BB art

Aquaman, Volume 2: Black Manta Rising , 2017

Lioncz24
15.02.2022 5 z 5

Druhý pokračování je skvělé napsáno. Třetí strana vyprovokovalo válku mezi Atlantidou a Spojeními Státem Amerikou. Black Manta vůdce N.E.M.O (třetí strana) chce za každou cenu zničit Artura (Aquamena) ale to se mu nepovedlo. Když umřel Black Manta to ale neznamená konec N.E.M.O.

Adele02
30.12.2021 4 z 5

Zatím nejlepší, co jsem ze Znovuzrození četla.

Kate18
08.08.2020 5 z 5

Black Manta se dostane do čela tajné organizace. Ta chce rozpoutat válku mezi světy, Amerikou a Atlantidou. Použije k tomu veškeré myslitelné a podlé zbraně a taktiky. Vypustí tajnou zbraň a Aquaman se jí musí postavit a zachránit město. Mera musí podstoupit starodávný test, zda je hodna stát se královnou Atlantidy a je ji vyjeveno temné proroctví. Arthur pochybuje o svých spojencích, ale nakonec se vše vyjasní.

Adasin
06.07.2020 4 z 5

Příběh jako takový mě moc neoslovil, už jsem tohle několikrát viděla, jen s menšími rozdíly. I tak mě ale tahle série po dvou dílech baví a zaujala natolik, že se na pokračování i těším. Souhlasím s hroubkem, že postavy jsou tu skvěle napsané, velká škoda, že takový Aquaman nebyl i ve filmu (opravdu nemyslím jenom vzhled). Black Manta je mi sice pořád šumák, ale aspoň tady nejedná jako idiot, za to palec nahoru. Zaujali mě i Akvamariňáci - název není podle mě nejšťastnější, ale sebranka určitě hodná pozornosti. Jdu na další díl. 8/10

hroubek
12.05.2020 4 z 5

Jsem hodně rád, že jsem do toho šel. Dan Abnett je velmi kvalitní scénárista, který umí pracovat s postavy a taky udělat velkou akci. Možná té akce bylo trochu moc, ale to jak pracuje s postavou Aquamana a Mery, to je na jedničku z hvězdičkou. Abnett velmi výstižně pochopil jaký by Artur měl být, a já jsem za to jen rád. A totéž platí i o Meře, která není jen krásná princezna, ale její linka je dost zajímavá. A i ten Black Manta má promyšlenější plán, než je v mainstreamových komiksech běžné. Jsem dost spokojený a těším se na další díl.

fvalek
06.05.2020 5 z 5

Druhý díl se mi líbil moc, možná více než první, protože konečně přichází na řadu Black Manta a jeho pravá moc. Sice je zápletka "Kdo to dělá?" trošku zdlouhavá a pro čtenáře nepříjemně jasná, zatímco postavy tak jako slepě běhají dokola, ale je to opravdu super. Komiks je celkově dějově konzistentní, což také oceňuji, protože pak má hlavu a patu.
Kromě klasické akční situace dobra proti zlu se ještě začíná řešit Atlantida a její politika, což mě baví moc, protože v komiksech mám rád právě to pozadí, ze kterého se dá poznat fungování světa. Po prvním díle, kde je Atlantida pořád popisovaná jako technická velmoc, se na řadu dostává magie, věštění, mořští tvorové, což je prostě super. Celkové pozadí politického vyjednávání je příjemná změna proti obyčejným řežbám. Jen konec mi přišel hrozně uspěchaný, rum bum a je to... no tak uvidíme,co dál. :)

r0st4
16.02.2020 4 z 5

Neméně výborné pokračování prvního booku. Abnett tu na ploše nějakých sedmi, osmi sešitů rozehrává vysokooktanovou záležitost s parádní gradací, jejíž tempo sice krapet rozbíjí vedlejší dějová linka s Merou, ale ta se naštěstí omezuje jen na cca jedno číslo. Opravdovou výtku tak mám pouze ke kresbě Scota Eatona, jenž moc nezvládá akční pasáže, které jsou na můj vkus trochu moc nepřehledné. I tak ale Mantovu pomstu doporučuju všemi deseti ;)

MartyManCZ
06.01.2020 5 z 5

Ach to bylo boží, ještě lepší než úžasnej první book. Atlantida se dostává do brutálně tíživé situace ze které zdá se není úniku a když selhávají další a další možnosti řešení...je to hustý. Hrozně napínavý jak to dopadne. Situace vyhrocená až do krajnosti. Velmi, velmi zábavné čtení. Společně s Flashem, nejlepší co je v Rebirthu. Kam může až zajít třetí book? No, jdu to zjistit...

Wojta777
28.12.2019 4 z 5

Aquaman, asi nejméně známý člen Ligy spravedlnosti, a přesto ten nejzajímavější. Dobře, ještě tu máme Batmana, ale pššt!
Arthur Curry neboli Aquaman čelí obrovské výzvě a to zamezit konflikt mezi Atlantidou a Amerikou. K tomu se do hry přidává tajemná organizace N.E.M.O., která je větším nebezpečím, než se na poprvé zdá. K moci této organizace se dostává Black Manta, zapřísáhlý odpůrce Arthura, takže se ho snaží zbavit jakýmikoliv prostředky.
Komiks obsahuje 2 příběhové linky a to Arthurovu a Meřinu. Linka Mery, xebelské snoubenky Arthura, je bohužel nezáživná a plná prázdnými dialogy o konci světa a dalšími velkými hrozbami, které čekají svět pokud si Mera vezme Arthura za muže.
Zato linka Aquamana (a Black Manty) je plná napětí a akce. Je to souboj dvou geniálních vojevůdců a ještě dvou mocností s velikým arsenálem ničivých zbraní, které jestli se střetnou, tak se stanou zhoubou Země.
2. díl Aquamana ze Znovuzrození hrdinů DC se mi líbil, ale ne natolik, abych mu dal maximální počet hvězdiček. Díky své občasné banalitě a pár prázdným příběhovým místům si zasluhuje 4 podmořské hvězdičky.

Lenka.Vílka
21.11.2019 5 z 5

"Public Enemy - Fire From The Gods"

První díl byl nářez, takže dost očekáváte, že dvojka bude nářez². Jo, byl...

("Zadrž, návštěvníku. Zastav se a řekni-"...POOM... ten se asi kamarádit nechce, ale pst!)

Takže jak název napovídá, Black Manta se chce pomstít. Ve velkém. Navíc je tady Mera a její proroctví. Obojí silné a s obrovskými následky.

Druhý díl je poměrně tlustý, takže jsem měla delší dobu na vychutnání si všeho. Jak příběhu, tak kresby, v dokonalé souhře. Jsem trochu rozněžnělá, ale mám na to nárok! Vskutku luxusní a jsem ráda, že kvalita nepadá dolů. Právě naopak ;)

TimeLord
16.11.2019 5 z 5

Aquaman z rebirthu ma naozaj baví. Tento diel bol plný napätia, mal som ho prečítaný za chvíľu.