Znovu 89 - Týden po týdnu, den po dni

Znovu 89 - Týden po týdnu, den po dni https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229264/bmid_znovu-89-tyden-po-tydnu-den-po-dni-229264.jpg 4 10 1

Projekt Znovu 89 připravil Český rozhlas jako živou reportáž z přelomového roku 1989. Z doby, kdy pukaly ledy a vznikal svět tak, jak ho známe dnes. Záměrem autorů nebylo vytvořit jednostrannou agitku ani odbornou historickou práci. Chtěli život v roce 1989 připomenout jednak těm, kteří jeho události před čtvrtstoletím sami intenzivně prožívali, ale především jej představit těm mladším, kteří neměli možnost jej zažít vůbec. Proto se věnovali nejen politice, ale i kultuře, sportu a každodennímu životu. Usilovali přitom o zábavný a srozumitelný, ale pokud možno komplexní obraz doby. Aby vše nebylo jen smrtelně vážné, spojili síly s autorem komiksu Opráski sčeskí historje, jehož vtipné a ironické postřehy dodaly událostem potřebný nadhled. Snad si ho po 25 letech (ne)vyrovnávání s minulostí můžeme dovolit. Nyní můžete události přelomového roku prožít znovu nebo poprvé na stránkách stejnojmenné knihy.... celý text

Razič
11.04.2019 4 z 5

Chvályhodný projekt, který tu poměrně chyběl, zcela správně tu máme populárněji podaný přehled událostí roku 89. Určitě doporučuji mladším ročníkům, které tyto události ještě nemohly prožít.
Nicméně na to, že - pokud jsem to správně pochopil - za knížkou stojí novináři, v ní najdeme několik významných chyb. Historickou správnost moc hodnotit neumím, ale chyby ve shodě podmětu s přísudkem vidím, chyby v datech v záhlaví taky a Česká socialistická republika, o které se na jedné ze stránek dočteme, to už je nebetyčná hovadina.

Kniha Znovu 89 - Týden po týdnu, den po dni je v