Zničím tě a vezmu si, co je mé

Zničím tě a vezmu si, co je mé https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388211/bmid_znicim-te-a-vezmu-si-co-je-me-GM8-388211.jpg 4 99 39

Mrazivý psychologický thriller o ženě, která se chystá zničit svou šéfredaktorku Když se ohlédnu zpět na svůj vztah s Kathy, žasnu, jak naivní byla, jak málo věděla. Přitom si vždycky myslela, že má všechno: práci, dítě, přátele i jeho. Myslela si, že je v bezpečí. Byla si jistá, že nic nemůže ohrozit její dokonalý svět. Nikdy mi neměla věřit. Kathy pro většinu lidí představuje dokonalý obrázek šťastné a úspěšné moderní ženy. Má krásného chlapečka, chytrého, přitažlivého muže a atraktivní práci.Ale ne každý se tím nechá oklamat. Její podřízená Heja zná pravdu: ví o trhlinách Kathyina manželství, jejích pochybách i obavě z pracovního neúspěchu. Konečně je Heja přesně tam, odkud může Kathy zničit. Pokud se jí to podaří, získá to jediné, po čem touží nejvíc. V tomto chytře vystavěném románu o žárlivosti, rivalitě a lži je strach jedné ženy zbraní té druhé.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

The Lie of You: I Will Have What Is Mine , 2014

Leena
16.04.2024 2 z 5

Než psychologický thriller, tak spíše drama o mezilidských vztazích.
Většinu knihy jsem se bohužel nudila, a konec nebyl ničím zajímavý.
Za mě velmi slabé, nedoporučuji.

Dashik
10.04.2024 3 z 5

Pro mě nudný a pomalý rozjezd, ale asi posledních 100 stránek mě bavilo a trošku vykompenzovalo začátek. :)

Mikiem
11.01.2024 5 z 5

Thriller se četl docela pomalu, protože z mého psychologického hlediska a úhlu pohledu byl moc složitý na čtení,ale jinak docela dobrý

Allla9
21.06.2022 4 z 5

První polovina knihy mě moc nezaujala, pak jsem se začetla a celkem mě to bavilo. I když místy bych brala více napětí.

micha-ella
09.06.2022 5 z 5

Konečně knížka psaná v minulém čase a s pevnou konstrukcí vystavěnou velmi chytře! Bavilo mě to. Ano, bylo tam pár míst, o kterých se dalo pochybovat, například motivace jednání Markuse, ale celkově to byl výborný odpočinkový kus.

MichaelaS081
27.05.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Napínavý příběh.

Atara16
09.01.2022 5 z 5

Zajímavá knížka o posedlosti ženy zamilované do muže a až kam je schopná zajít.

putpuda
23.08.2021 4 z 5

Také zakoupeno v levných knihách ;)
Sice to nebyl až tak mrazivý thriller a na toto téma jsem četla i lepší knihy, ale bavilo mě to..

čef
22.06.2021 4 z 5

Autorce se myslím podařilo vyhnout se téměř všem zajetým klišé tohoto žánru psychothrilleru. Scény se zdají srozumitelné a povahy postav propracované. Líbilo se mi, že závěr není s nožem v ruce, vše tak nějak uvěřitelně vyšumí do všednodennosti.

Dresia
12.06.2021 5 z 5

Tohle se mi hodně líbilo. Náhodou zakoupeno v Levných knihách, a nečekaně příjemné překvapení. Pořád ještě mě překvapuje, jak nízké hodnocení zde takové dobré knihy mívají, zatímco do nebes vyhajpované detektivky "čím víc mrtvých, tím víc adidas" mají přes 90.

Beky
27.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Hodně autentický příběh, strhující od prvních okamžiků.
Líbilo se mi celkové vykreslení děje, opravdu psychologické hry a intriky plné napětí a za mě i nečekaných pasáží.

________ SPOILER _______

Heju jsem měla od začátku za mrchu, která snad ani neuměla udělat tlustou čáru za minulostí a byla posedlá Markusem. Kathy byla taková nějaká nijaká ženská, která chtěla vidět na lidech jen to dobré, ale zase - koho by napadlo, že se mu někdo snaží zničit život ?
Na můj vkus z toho Heja vyšla moc hladce, ale aspoň dosáhla svého a Markus se flegmaticky obětoval pro svou lásku -_- . Co nechápu, jak se vůbec Kathy a Markus mohli stát manželi, když nikde nevidím žádnou zamilovanost mezi nimi ... ???

Úplně si dokážu představit, že takoví lidé někde jsou a dokonce i něco podobného dělají, protože jsou nemocní a nešťastní. Perfektní čtení a moc mě bavilo!

ArwenAragorn
03.03.2020 3 z 5

Docela uvěřitelný příběh o žárlivosti, lži a rivalitě dvou žen.
Heju jsem dlouho omlouvala, je to divné, ale docela jsem ji chápala, než provedla v závěru zásadní rozhodnutí, ke Kathy jsem si nějak nenašla cestu a Markus to měl nakonec nejtěžší.
Autorka píše inteligentně, úsporným stylem, stupňuje napětí, ale zpočátku mi trvalo se začíst.
Tento psychologický román hodnotím jako velice slušný průměr.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Vstoupila jsem do místnosti a postavila se blíž k ní, k nohám postele. Hlavu měla na polštáři otočenou k budíku. Jednu ruku měla položenou na tmavém přehozu přes postel. Měla bílou bavlněnou košili s krajkami kolem výstřihu a na rukávech, navrženou viktoriánskými výrobci. Tu jí určitě nedal on. Nesnáší veškeré reprodukce. Na židli u nohou postele ležela hromádka oblečení a pod ní nepořádně zuté boty. Byly tu dva gázové hadříky, jimiž matky otírají svým dětem obličej. Jeden jsem si vzala.

mariva
13.01.2020 3 z 5

Čekala jsem víc, zrovna mrazivý thriller to nebyl. Už jsem na podobné téma četla lepší.

Opatov
28.10.2019 2 z 5

Knížka je slabší průměr, s touhle tématikou jsem četla lepší. Konec mě sice překvapil, ale nelíbil se mi. Jednotlivé postavy a situace mi neprisly skutečné a uvěřitelné a knize opravdu nepřidaly. Velké zklamání.

boruvkovy_kolac
23.10.2019 2 z 5

S touto tématikou jsem četla více knih, kniha pro mě nebyla zajímavá a konec se mi nelíbil.

denisa7430
26.09.2019 2 z 5

Kniha je rozdělená do kratších kapitol, ve kterých se obě hrdinky ve vyprávění střídají, a můžeme tak vnímat jejich odlišné pohledy na různé situace, které se v jejich životech odehrávají.

Modrásek16
22.08.2019 5 z 5

Hezka, zajímavá kniha na dovolenou.

Hope80
02.06.2019 4 z 5

Dobrá kniha. Bylo mi líto Kathy a toho jak vše dopadlo.

Len2očka
19.05.2019 4 z 5

Číst tuto knihu mě bavilo,pro mě to nebyl promarněný čas.

Pepina19
15.05.2019 4 z 5

Myslím, že to byl docela slušně vystavěný příběh. Nenudilo mě to.

zrada psychologické thrillery závist thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Jane Lythell
anglická
2018  71%Zničím tě a vezmu si, co je mé

Kniha Zničím tě a vezmu si, co je mé je v