Znásilnění Lukrecie

od:

Znásilnění Lukrecie

Lukrécie byla ženou Collatina, jenž se jí všude chlubil. Vyvolal tím bohapustou závist v Tarquinovi, římském princi. Ten k ní pocítí chtíč a rozhodne se ji znásilnit. Pohrozí jí, že jestli bude protestovat, že poté, co zabije ji, usmrtí jednoho ze svých otroků, a položí nahého po její bok, takže její pověst bude zničena a všichni ... celý text

Lukrécie byla ženou Collatina, jenž se jí všude chlubil. Vyvolal tím bohapustou závist v Tarquinovi, římském princi. Ten k ní pocítí chtíč a rozhodne se ji znásilnit. Pohrozí jí, že jestli bude protestovat, že poté, co zabije ji, usmrtí jednoho ze svých otroků, a položí nahého po její bok, takže její pověst bude zničena a všichni se dozví, že zemřela mečem přistižena při cizoložství s otrokem, mužem na nejnižším stupni tehdejší společnosti. Nato se Lukrécie podvolila a Sextus Tarquinius dosáhl svého.

Lukrécie je stíhána obrovskými výčitkami a zavolá Collatina domů. Vše mu řekne a vymůže si na něm slib, že ji pomstí. Potom spáchá sebevraždu. Collatin pak vyžene Tarquina i jeho otce z Říma... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/69_/693/znasilneni-lukrecie-TXT-693.jpg 3.69
Žánr:
Poezie
Vydáno:
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
ZajDa37
15.11.2016

No, trochu slabší než Venuše a Adonis, ale i přesto velice kvalitní dílo. Navíc s fascinujícími duševními pochody a myšlenkami.

Lusinkaoko
07.03.2012

Četla jsem to už pár let dozadu a přišla mi tato kniha dost obtížná. Nicméně Shakespearova díla miluju a příběh Zneúctění Lukrecie mě zajímá i v jeho podání teď, kdy už jsem starší a budu snad dílo chápat lépe. :)


Autor a jeho další knihy

William Shakespeare

William Shakespeare
anglická, 1564 - 1616

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených13x
v Knihotéce1x
v Chystám se číst7x