Znamení hada

Znamení hada https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398908/mid_znameni-hada-An4-398908.jpg 4 141 45

Znamení série

< 2. díl

Bývalý velitel hradu v Sarnaux markýz de Borbolla je usvědčen ze zrady a uvržen do Bastily, kde čeká na soud. Za spiknutí s nepřítelem v čase války existuje pouze jediný trest - smrt. Začátek procesu se však neustále oddaluje, je zřejmé, že se kdosi v pozadí pokouší zachránit markýzi život. Jeho manželka Céline je pod královou ochranou a snaží se ještě před procesem dosáhnout anulace manželství. Než stačí k soudnímu jednání dojít, přichází zpráva o Borbollově smrti. Vdova Céline se za královy účasti vdává za nového velitele hradu Francesca de la Roche. Její štěstí však netrvá dlouho. Zasáhne osud a Céline se ze dne na den ocitá v přímém ohrožení života. Zbývá jí jediné - útěk. Pod cizím jménem prchá za bratrem Brianem. V čase války však není nikde bezpečno a Céline, která čeká dítě, téměř zahyne. Pomoc a útočiště najde až u člověka, který je stejně jako ona na útěku, a svou totožnost musí tajit. Přežití je někdy jen otázkou náhody…... celý text

mythos91
11.03.2024 5 z 5

Pokračování nelehkého osudu Celine de Monneret bylo velmi povedené. Řekl bych, že tento druhý díl byl i o něco lepší než první kniha. Opět není nouze o dramatické události a zvraty. Postav je více a propracovanější. K původním záporákům z klanu Borbollů, se kterými stojí Celine v křížku, se zde objevuje kořenářka Verna se svým synem Thierrym, kteří významně zasáhnou do Celinina osudu. Příjemný čtivý román.

LenkaKa
18.01.2024 4 z 5

Napínavé, čtivé, možná i lepší než první díl.

Martule44
21.12.2023 5 z 5

A mám dočteno! To mi zase jednou autorka udělala radost, jak pěkně to ukončila :-)
Nijak zdlouhavý příběh, který se četl s lehkostí a zvědavostí, co Céline ještě vstoupí do cesty. A on Thierry...takový sympaťák, o tom bych mohla ještě chvíli číst :-)
Děkuji za krásnou knihu!

ydnac
12.12.2023 5 z 5

PŘIŠLA O MANŽELA!
OPĚT!!!

Céline je v ohrožení života.
Někdo po ní jde...
A chce její dítě!

PO VŠEM CO SE ODEHRÁLO MÁ JEDINOU MOŽNOST.
ÚTĚK.

Musí překonat nejen ztrátu Francesca, ale i porod mezi cizími lidmi.
Nemá to vůbec jednoduché. V době, kdy doprava je na koních a není možné někoho okamžitě informovat, trvá všechno dost dlouho.
O Brianovi nic neví, ani o své služebné...
Setkává se s doktorem Thierrym a jeho maminkou, bez kterých by nepřežila.
Moc se mi líbilo, když vyprávění plynule přešlo na Thierryho život (vzpomněla jsem si na knihu Ranhojič :-).
On a jeho pejsek jsou sympaťáci :-).
Druhý díl mi připadal více napínavější :-).
Těším se na další autorčiny knihy :-)

Mája777
04.10.2023 5 z 5

Tak jo, dobře. A co teď? Já chci pokračování. Knihy této autorky čtu rada. Je v nich všechno, co mám ráda - dobrodružství, láska, náhlé zvraty, přátelství i zrady.
( 4. 10. 23 - 22 351 - 62)

Evišťátko
20.06.2023 4 z 5

Mám ráda dobře napsané příběhy a to autorka umí!

Kerberos
09.06.2022 4 z 5

Osud si s hlavní hrdinkou zahrává, štěstí je krátké .Hlavní je přežít a zachránit dítě, třeba přijdou i lepší časy.

Petrasuvicka
24.04.2022 5 z 5

A tady to končí? Ach jo. Potřebuju ještě jeden díl a více Thierryho :). Tahle série se povedla (stejně jako Kočár do neznáma), romantika a dobrodružství v poměru 20:80, jen ten konec zase ustrelila stejně jako u Heřmánkového údolí, jako by jí to už nebavilo, tak to vzala hopem. Nic to však neubírá na kvalitě čtenářského zážitku.

zoew
19.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Super čtení, ale ten konec vzala autorka zkrátka, ten byl hodně uspěchaný. Jako kdyby už nevěděla, jak dál. Čekala jsem například, jestli pan hrabě neuzná svého nemanželského syna nebo něco podobného. Nestalo se. Ale jinak jsem si to užila.

harena
01.04.2022 5 z 5

Tento díl je možná ještě napínavější, než první. Hlavní hrdinové jsou moc sympatičtí, dobře popsané jsou i charaktery dalších osob, jejich problémy i vzájemné vztahy. Je to skvělé pokračování romantického a dobrodružného příběhu, kde nechybí láska, nenávist i zrada.

orinka3
11.02.2022 5 z 5

Pěkná historická červená knihovna. Kniha je plná dobrodružství, nástrah i útěků z nebezpečí. Končí sice happy endem, ale stejně si myslím, že zůstalo dost nezodpověděných otázek. Nebo se jenom mně zdá konec divně useknutý?

beruzzka
24.01.2022 5 z 5

takove to, kdyz autorka vsechny postavy v 1.dile uzavre a vy si jdete lehnout s klidnym srdcem,aby hned druhy den pri otevreni dalsiho dilu bylo vsechno jinak :-D

katallinka
09.10.2021 4 z 5

3,5* Příběh byl opět velmi čtivý a zápletka zajímavá, ale konec velké zklamání, zbytečně uspěchané a zůstalo mi ještě poměrně dost otázek. První díl rozhodně mnohem lepší! A možná zbytečně natahovaný, jako samostatný příběh by byla kniha pravděpodobně lepší.

Péťa1950
07.10.2021 4 z 5

Doba Ludvíka XV., válka mezi Anglií a Francií. Příběh osiřelé šlechtičny, propojení s bratrem dvojčetem, láska, zrada, přátelství, ohrožení života a nakonec pohádkové rozuzlení, dobro zvítězí. Oba díly čtivě napsané. Mne zaujalo vykreslení jednotlivých postav příběhu, jejich vývoj, někdy k lepšímu, někdy k horšímu, vedoucí až do záhuby, nebo naopak ke štěstí. Doporučuji romantickým duším.

AndreaP.
08.07.2021 5 z 5

Paní Körnerová a její knihy mě prostě baví. Najdu v nich vše - napětí, romantiku, zvraty i historické události, silné lidské příběhy. Pro mě osobně je jednou z nejlepších spisovatelek současné doby a sáhnutí po její knize je vždy sázka na jistotu. I tato dvoudílná série mě nadchla, a i když druhý díl byl trošku méně uvěřitelný, o to více byl ale dramatičtější a já nemůžu jinak, než dát plný počet hvězdiček.

Zuzulinka
16.06.2021 5 z 5

Nádherná kniha.. Nemohla jsem se odtrhnout. Příběh moc krásně a poutavě napsán. Doporučuji přečíst.

knihovniceS
06.05.2021 5 z 5

Znamení hada
Opět úžasné čtení. Obdivuji příběhy, které jsou velmi napínavé a čtivé, u této autorky už je to sázka na jistotu. Historický příběh plný dobrodružství, lásky, ale i nenávisti a zrady. Oba díly byly výborné. dávám 5 hvězd. Zajímal by mě další osud Celline a jejího ochránce ... Haničko, bude 3. díl?

Petronelka123
14.02.2021 5 z 5

Toto pokračování Celinina dobrodružství se mi líbilo o trochu víc než Znamení Jednorožce. Opět psáno velice čtivou formou, bylo zde více napětí, ale nechyběla ani romantika. Moc jsem si knížku užila.

lucie1099
18.11.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha, stejně jako první díl, oba stojí za přečtení

raty
27.10.2020 5 z 5

Paní Körnerová je pro mě už sázkou na jistotu. Líbí se mi, jak nás vodí po různých zemích v různých časech.
Kniha Znamení hada se mi moc líbila a doufám, že paní spisovatelka už pracuje na třetím dílu.