Znamení run

Dívence narozené se znamením runy na ruce se všichni zdaleka vyhýbají. Je poznamenána dávnými bohy, a proto všem nebezpečná. Jediného přítele však má - a ten ji naučil znát runy i ovládat kouzla. Odváží se Maddy proniknout do hory a sestoupit do podzemního světa? Jen tak může zabránit nejhoršímu. Dobrodružný příběh prodchnut... celý text

Dobrodružný příběh prodchnutý atmosférou severských ság - divoký, nebezpečný a nespoutaný. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1324/znameni-run-1324.jpg 4.272

Znamení run (1.)

Runemarks (2007)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

ELMA
13.07.2016

Kdo je Bezejmenný jsem pochopila poměrně brzy a celý příběh pak pro mě ztratil kouzlo. Další, co se mi nelíbilo, bylo moc vedlejších příběhů, takže hlavní příběh se tak trochu ztrácel, což byla škoda.

blackcoffee
20.04.2016

Ten příběh má v sobě cosi úžasného, cosi zvláštního, co vás nutí číst dál, i když je třeba půl jedné v noci a vy ráno vstáváte. Možná je to autorčin skvělý vypravěčský talent a smysl pro vykreslení charakterů jednotlivých postav, nebo atmosféra celé knihy, možná snad obojí.

Každopádně, už dlouho mě žádná kniha tak neuchvátila. Sice jsem ji sem tam nechápala úplně stoprocentně, ale tady to mělo své kouzlo. Tady mi to nevadilo, protože se tak naskytl prostor pro mou vlastní fantazii. Musím říct, že je to také ten nejpodivnější příběh, co jsem kdy četla. Ale to jenom a jenom v dobrém slova smyslu.

ifa
31.03.2016

Ta kniha je nádherná. Není dokonalá. Ne vždy mi všechno dávalo na 100% smysl, místy jsem byla lehce zmatená (což ale nemusí být nutně chyba autorky). Na začátku jsem měla mírně rozpačité pocity.

Jenže... od nějaké části jsem už jaksi neměla potřebu o tom tak přemýšlet, protože se z toho satala absolutní jízda. Zábavná, strhující, gradující. Autorka je dobrá vypravěčka, umí to s charaktery a její příběhy jsou dost těžko předvídatelné, což se projevilo i tady.

Doporučuji úplně ignorovat údajnou cílovou věkovou skupinu.

gabice4
21.12.2015

Děj je až příliš zamotaný, ztrácela jsem se v postavách, kterých tam bylo až příliš.......asi nemám dost fantazie na tuto knihu

Eleanor-ka
02.01.2015

Popravdě ani nevím, jak tuhle knihu hodnotit. Na začátku mě kniha ničím nezaujala, upřímně, začalo mě to bavit až tak po 80-ti stránkách. Celkově mi ten autorčin nápad nesedl a ani jsem to moc nepochopila. Celá ta záležitost.

Samozdřejmě, mě kniha něčím upoutat musela, jelikož jsem ji dočetla... Prostě, Loki. Tu postavu jsem si nesmírně oblíbila, že jsem byla schopná číst to, jen kvůli němu. Nepopírám, že některé fráze byly zajímavé, třeba ty s Vány. Ale opravdu jsem nemusela ty s Řádem a examinátory.. či co to jsou.

Knížku celkově hodnotím neultrálně. Neurazí, ale podle mě trošku až moc zdlouhavý. ;)

barleyfox
08.11.2014

Kniha byla báječná, přečtla jsem ji za dva dny, po prvních padesáti stránkách se to pěkně rozjelo, zamilovala jsem si hlavní postavy, děj byl úžasný, napínavý, dobrodružný, rozhodně doporučuji. Určitě se pokusím přelouskat druhý díl v angličtině, jestli se mi ho podaří sehnat. Bylo by vážně super, kdyby vyšel v češtině.

avanaka
30.10.2014

Úžasná knížka, jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Má nepředvídatelný a zajímavý děj. Miluju mytologii, proto mě tahle kniha naprosto uchvátila.

superjohny.cz
26.10.2014

Snad nejlepší knížka, kterou jsem za život přečetla. Je naprosto nepředvídatelná a čte se jedním dechem. Ale je škoda že v ČR nevydali druhý díl. Ráda bych jsem se dozvěděla jak to s Maddy, Lokim a celým Asgardem dopadne :) . Úžasná knížka propletená Severskou mytologií.

Vilémka
02.09.2014

Úžasný, nepředvídatelný a propracovaný příběh. Všechna ta proroctví, citáty, runy, bohové, Maddi, Slovo, Bezejmenný a také Našeptávač. Nedokážu už nic víc napsat, protože kouzlo Znamení run se nedá vyjádřit, lze jen pochopit - až dočtenou knihu odložíte a zavřete oči.

mayinka
28.02.2014

Utrpeni precist knihu az do konce. ALE precetla jsem ji :) linka pribehu se stavala tlustou i tenkou a podle toho zajimavou a nezajimavou.

budíček
21.02.2014

Docela zklamání, občas si ráda přečtu oddechové čtivo určené pro mladší čtenáře, byť jsem už z této kategorie odrostla, a těšila jsem se, jak tohle dobrodružství protkané severskou mytologií přečtu s chutí, ale nestalo se. Začátek byl slibný, tak prvních sto stran se mi hodně líbilo ale pak začal být děj až přehnaně komplikovaný a místy to autorka se všemi těmi postavami a různými liniemi překombinovala, no a závěr mě nějak nenadchl. Originální byl, propracovaný taky, to ano, jen jsem čekala něco asi úplně jiného. Trochu nevýhoda bylo kvantum postav, ve kterých i ke konci knížky byl pořád trochu problém se zorientovat. Pro mě osobně asi jedenkrát stačilo...

Hanyuu-hime
31.08.2013

Po knize jsem sáhla především proto, že nabízela příběh plný severské mytologie. Runy mě baví a zajímám se o ně, takže mi ani nevadilo, že se jedná o knížku pro děti. Nikdy jsem navíc neměla problém s čtením pro mladší čtenáře, takže jsem se nad tím ani nepozastavovala.
Samotný příběh má moc dobrý rozjezd. Ani jsem se nijak zvlášť nemusela prokousávat ničím, co by se muselo teprve rozběhnout a nabrat na čtivosti. Bylo to už od začátku hezké, kouzelné a jednoduché, ale ne hloupé nebo přehnaně moc dětské. Jako celek je Znamení run kniha vskutku povedená, sice mi po velice dobrém začátku přišlo, že to v některých momentech ztrácelo šťávu, ale po většinu času se celý příběh dost obstojně držel a nikdy nedošel až do takového stadia, abych se vyloženě nudila.

PanKérka
11.12.2012

Naprosto úžasná knížka. Prvních pár stránek jsem nevěděla, co si o tom myslet ale potom mě to dostalo a nemohla jsem se odtrhnout . Rozhodne doporučuju všem.

Natalis
28.08.2012

Tak nevím, sem asi divná, ale mě se ta knížka vůbec nelibila, ještě mám před sebou sto stránek, ale vzdala sem to. Příde mi, že se tam nic moc neděje.

Tsabo
27.05.2012

Výborná knížka...zvlášť doporučuji vyznavačům severských ság...už věta "Příběh začíná 500 let po ragnaroku" musí zaujmout každého, kdo se trošku vyzná...
...je fakt, že začátek je poněkud rozvláčný...ale jakmile se to rozjede, je velmi těžké knížku odložit...

oldshatterhand
09.03.2012

Právě jsem tuto knihu dočetl a jsem nadšený! Je opravdu poutavě a zajímavě napsaná a myslím že tato kniha by s přehledem předčila dnes již tak známou ságu Stmívání. Příběh je právem považován za divoký, strhující a nespoutaný. Doporučuji všem čtenářům jakékoliv generace.

Kaka.cs
14.01.2012

První část ne moc záživná, ale pak se příběh začal rychle rozjíždět a dělalo mi problém se od knihy odtrhnout. Nádherná, skvěle napsaná kniha.

Jíťa
10.07.2011

Perfektní příběh plný magie, aspirující na nejvyšší žebříček mých top knih od J. Harris. Nádherné podobenství o souboji církve a stádnosti s originalitou, fantazií a vlastním rozumem. Názory autorky jsou mi velmi blízké, ale i bez toho je Znamení run nadprůměrně napsaná kniha v současné záplavě fantasy románů. Nemohu jinak, než 100% doporučit.

Joanne Harris

Joanne Harris