Kylandovo vykoupení

Kylandovo vykoupení https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274199/bmid_kylandovo-vykoupeni-m3K-274199.jpg 4 402 85

Znamení lásky série

Pro Tenleigh Falynovou je každý den v chudém hornickém městečku bojem o přežití. Stará se o svou sestru a psychicky nemocnou matku, jejím snem je ale získat vysokoškolské stipendium, které uděluje místní těžební společnost, a uniknout krutému životu. V horském městečku žije i Kyland Barrett, který neúnavně – navzdory hladu, osamělosti i nepřízni osudu – pracuje na tom, aby získal stipendium a konečně mohl z města plného bolesti odejít. Ani jeden se nechtějí k ničemu uvazovat, jeden okamžik ale vše změní. Co se stane, když vyhrát může jenom jeden? Když jen jeden bude moci odejít? A co se stane tomu, který zůstane? Kyland je příběh o zoufalství a naději, ztrátě a obětech, o bolesti a odpuštění, ale především je to příběh o hluboké a nekonečné lásce.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Kyland , 2015

ardeas
23.08.2017 3 z 5

Najprv klady - silný, dojemný príbeh o láske, ktorá prekoná všetko.

A teraz ten hlavný zápor - nereálnosť. Nehovorím, že chudoba neexistuje, ale v takej miere, v akej bola prezentovaná v príbehu, to proste neznie reálne. Mala som pocit, že keby bol príbeh zasadený do obdobia druhej svetovej, kde ľudia fungujú na báze prídelových lístkov a jedia jedlo zo zeme, tak by som to zožrala aj s navijakom.

Hlavné postavy neboli charakterovo vyvážené. Kyland bol neskutočne obetavý a to doslovne. Neviem, či som počas čítania preskočila nejakú pasáž, kde mal nejak negatívnu vlastnosť, ale myslím že nie. Bol veľmi zidealizovaný. A zase Tenleigh mala hodnú dávku naivity, ktorá ma otravovala.

V celkovom obraze je to príbeh dobrý, ale hlavne kvôli tomu boju proti hladu a chudobe dojme. Ak by autorka nevykreslila tak hrozné podmienky, nebol by tak silný, to je fakt. No tým, ako pritlačila na pílu, je to skôr rozprávka, nie reálny príbeh. Skôr pre násťročných, pričom predošlé knihy o Archerovi a Stingerovi sa mi páčili, tu ma to neoslovilo. Skôr podpriemer.

SBH
02.08.2017 2 z 5

Je mi líto, ale nemohu hodnotit lépe. Afektovanost antické tragédie přenesená do Kentucky mi prostě neseděla. Autorka si chudobu přehnaně idealizovala - lidé neměli na jídlo, v zimě jim doma šla pára od úst, ale kradli pouze proto, aby pomohli větším ubožákům, než jsou sami. To jako vážně? Všichni byli chudí, ale tak dobří! Uf. Takhle u nás nepsal ani Rais před stopadesáti lety. K. udělá typickou chybu - svoje vlastní touhy promítne do milované bytosti, aniž by si zjistil, co vlastně ona chce. Chyběl mi humor a soft porno pasáže kapku přebývaly. Smysl názvu mi dočista utekl. Autorka by měla příště trochu pozměnit styl a námět.

Petruska200
22.06.2017 5 z 5

Tak tohle si prectu I vickrat

ajla5
12.06.2017 5 z 5

Nádhera! Určitě ji budu číst opakovaně. Kyland!!!!

Tereza18
05.06.2017 3 z 5

Hezká pohádka pro mladé dospělé. Kniha je opravdu dojemná - až moc. Podobná literatura z logiky věci netěží zcela z popisu reality, že. Ale tady mohla autorka trochu ubrat na Kylandově "dokonalé obětavosti". Přišlo mi to už trochu překombinované. Ale v rámci schopnosti dojmout to funguje dobře. A příběh je hezký, pěkně se čte - ne že ne. Jen je to celé dohromady možná až moc... mučednické?

palomakatka
22.05.2017 5 z 5

Kniha patří k těm nejlepším, co jsem četla.

Kešu1981
05.02.2017 5 z 5

Tak Kylandův příběh mě dostal...vážně jsem musela jít i pro kapesník! :o)

Aaloha
02.02.2017 4 z 5

Příjemná oddechovka, stojí za přečtení.

Ditules
04.12.2016 4 z 5

Všechny její knihy jsou dobré a čtivé.

zimka.r
20.11.2016 3 z 5

Pohodová pohádka, nic překvapivého, ale odpočinkové ano.

Beni
17.11.2016 4 z 5

Jsem na vážkách, jak hodnotit ... kniha mě nevtáhla tak jako předchozí díly ... nevím, čím to bylo. Napsané to bylo zase úžasně, autorka je skvělá, snažila se co nejlépe vykreslit mizérii, ve které žijí ... ale nějak nevím :-/

Lenka.Vílka
15.11.2016 4 z 5

Z celé knihy jsem zmatená. Jistě, bylo to dobré. Jako vždy krásně napsané a děj byl z těch lepších v sérii. Pochopila jsem, že život tam je těžký, ale nějak jsem z textu necítila onu mizerii, které nejspíš chtěla autorka docílit. Jinak bylo jasné, že jeden z nich se obětuje a zajímalo mě, jakou možnost autorka zvolí (že to bude dramatické, beru jako samozřejmost). Ale tohle je v podstatě červená knihovna, ne sociální román, takže se soustřeďuje na to, co čtenáři očekávají (a tam se autorka jako vždy soustřeďuje velice dobře). Proto jsem velice ocenila poslední odstavec v knize, který všechno shrnul, čím má být poselství téhle knihy. Milý.
Ale napíšu to samé, co k Archerovi. K tomuhle textu nevhodná obálka, působí dost směšně.

bowlly
05.11.2016 5 z 5

jedna z nejhezčích knížek co jsem četla....

cukrovka
31.10.2016 5 z 5

Hodně dojemný příběh. Od první stránky jsem si hrdiny zamilovala. Takové sebeobětování, kterého byl Kyland schopen, se opravdu moc nevidí a mě vehnalo až slzy do očí.

jluky
16.10.2016 4 z 5

Až na to, že prvá polovica knihy sa mi zdala zdĺhavá /skrátila by som ju na polovicu, pretože tých pocitov hl. postavy tam bolo trošičku na mňa moooooc/, sa mi páčila a užila som si ju.

soltera
01.10.2016 5 z 5

Krásny príbeh. Autorka má moju úctu. Píše o veciach, ktoré sú možno pre niekoho neatraktívne, ale v živote skutočne dôležité.

Knihomolka03
29.09.2016 5 z 5

Úchvatné, překrásné, dojemné.

Nuttelka
10.09.2016 5 z 5

Ani na to nemám slov, jak to bylo krásně-smutně-dojemné :-( Opět krásný příběh, doporučuji!

smaille
18.08.2016 3 z 5

Hodnocení jsem si nechala až tak týden po přečtení. Knížka se dobře četla, děj úžasný, trošku mi ale vadil konec, resp. celá třetí třetina knížky, která se nesla jenom v duchu vzájemného omlouvání a vyznávání lásky, dobrý konec je správně, ale přišlo mi to dost zdlouhavé, možná by se mi víc líbilo, kdyby autorka víc propracovala jednotlivé pasáže, např. požár karavanu. Nevím, jak to správně popsat, ale na konci mi prostě něco chybělo.

Eevina
24.07.2016 5 z 5

Přesně jak tu píše jedna holčina, po Archerovi druhý nejlepší díl. Výborný příběh o krutým osudu mladých lidí, skvěle napsaný a to obětování mi vehnalo slzy do očí. Za mě nádhera a určitě si to jednou znovu ráda přečtu.