Znamení Jednorožce

Historie, dobrodružství, romantika, napětí. To všechno nabízí nový román Hany Marie Körnerové odehrávající se v polovině osmnáctého století ve Francii. Zavede nás na dvůr Ludvíka XV. i na ponurý strážní hrad, kde se v časech sedmileté války shromažduje vojsko. Hlavní roli v něm hrají dvojčata ze starého rodu. Od raného dětství jsou na sobě silně závislá, mají vlastní svět s tajnou řečí a tajným znamením – jednorožcem. Jejich úspěšná budoucnost je naplánována dlouho dopředu, ale všechno se dramaticky změní po smrti rodičů. Mladík vstupuje do tajné služby Jeho Veličenstva, dívku král provdá za jednoho ze svých věrných. Na dlouhá léta se jejich cesty rozdělí. Když se uprostřed války opět sejdou, pomůže jim v nebezpečí nejen vzájemná podoba, ale i prsten sloužící jako poznávací znamení…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/331057/znameni-jednorozce-pSf-331057.jpg 4.181
Romány, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Baronet

Kniha Znamení Jednorožce

hapac

Pěkné, čtivé, jenom jsem v poslední době toho přečetla od p. spisovatelky tolik, že se mi to začíná proplétat.

pip11
19.12.2018

Četla se skvěle, líbila se mi víc než jsem původně předpokládala. Moc se mi historické romány této spisovatelky zamlouvají.

Radka1911
07.11.2018

Čtivé, dobrodužné, romantické odpočinkové čtení od mé oblíbené autorky. Kniha mne rozhodně nezklamala.

Akneris
04.11.2018

Opět velmi pěkná a čtivá knížka od paní spisovatelky.

Peti
10.10.2018

Povedený historický román, hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila. Trpělivá, statečná a odvážná žena, která nakonec své štěstí našla.

Barbara182
20.08.2018

Další z moc pěkných historických romancí této autorky, prodchnutá dobrodružstvím a trochou těch válečných útrap, zkrátka přesně to správné pohodové čtení, když si člověk nechce nad ničím moc lámat hlavu :-)

pichova.veru
08.08.2018

Tuto knihu jsem dlouho odkládala, ani nevím proč. Udělal jsem ale chybu!!! Kniha je moc pěkně psaná, napínavá a prostředí příběhu se mi také moc líbí...Určitě zvolím i jinou četbu od autorky.

katslana
03.08.2018

Do půlky jsem s knihou bojovala. Ne a ne se začíst. Druhá půlka se už četla snadněji a poslední čtvrtka už stála za to :-) Celkově to nebylo špatné. Mírně předvídatelné :-)

sabca
01.08.2018

Zase jedna kniha této autorky, která se četla sama. Celine a Brian - dvojčata, která byla na nějakou dobu od sebe oddělená. Román, který je plný napětí, intrik a nevraživosti ze strany dcer manžela za kterého byla provdaná a který si jí nevážil. Celine je příjemné hrdinka a věřím že se vám román bude líbit. Doporučuji

Danago
23.07.2018

Román se odehrává v polovině osmnáctého století ve Francii. Z na ponurém strážní hradě, kde se v časech sedmileté války shromažduje vojsko.
Hlavní roli v něm hrají dvojčata ze starého rodu. Po smrti rodičů se jejich budoucnost dostane do rukou jiných lidí. Brian se dostane do tajné služby Jeho Veličenstva, Céline král provdá za jednoho ze svých věrných a dostává se na ponurý hrad, kde s ní není dobře zacházeno. Po dlouhých letech odloučení se uprostřed války dvojčata opět sejdou, pomůže jim v nebezpečí nejen vzájemná podoba, ale i prsten s jednorožcem sloužící jako poznávací znamení…
Tak toto pro mě byla červená knihovna v historických kulisách. Pro mě to bylo trochu zklamání. taková oddechovka a jednohubka. Dost jednoduchý a naivní příběh.

MiraiYume
29.05.2018

Je to první kniha od této autorky, která se mi dostala do ruky, a určitě ne poslední. Moc příjemné, oddychové čtení, kde nechybí romantika, intriky ani napětí. Příjemně mě překvapila, stránky utíkaly velmi rychle, líbí se mi i autorčin styl vyprávění.

helenah
24.04.2018

Dobré, napínavé-jako všechno od paní Körnerové.

mayinka
10.03.2018

Vzdyt ona to byla cervena knihovna.

Evišťátko
07.03.2018

Oddechové čtení, místy napínavé,oceňuji historické pozadí příběhu,ale tenhle považuji z autorčiny tvorby za slabší.

TaLu
14.02.2018

Kniha, kterou dokážete slupnout jako malinu a zůstane ve Vás příjemný pocit. Dobrodružný děj, stále se něco děje, zajímavé prostředí starého hradu na pozadí historických událostí, které autorka na začátku knihy popíše - to vše zabaleno v hezké obálce a hlavně popsáno slovy, která nám jsou blízká a tančí po řádcích lehce a srozumitelně. Autorčiny knihy čtu velmi ráda, je jedno, zda jsou ze současnosti, či mají děj zasazen do nějaké etapy v minulosti. Všimla jsem si, že často hrdinové bývají spojeni s událostmi ve Francii, zřejmě má autorka k této zemi a její historii vztah. Kniha zanechá tak milý a příjemně odpočinkový dojem, že velmi ráda prominu i malinké nesrovnalosti. Podle mě by si dvojčata ( kluk, holka) nebyla tak podobná, jak je uvedeno a hlavně by mě zajímalo, kam se z posledních stránek knihy vytratila předtím často zmiňovaná tetička. Ale to jsou jen takové malinkaté mušky a je klidně možné, že jsem četla vyvrcholení příběhu tak rychle, že jsem tetičku přehlédla sama :o)

agatha2
29.12.2017

Znamení jednorožce byla opět moc pěkná historická kniha z pera naší autorky. Mám ráda knihy od HMK, mám je doma všechny. Ale přiznám se, že mi přišla tak nějak uspěchaná, klidně by mohla mít více stran a příběh mohl být více do hloubky propracován. Nicméně zde bylo vše, co od jejích knih očekáváme. Kniha byla čtivá, jen jsem četla, četla a najednou byl konec a mi přišlo, že ten konec ještě být nemusel...

Kachorra
23.12.2017

Knížky paní Körnerové mám všechny moc ráda a tahle moje očekávání také nezklamala. l když musím říct, že kočárová série byla přeci jen o dost lepší. Přesto už se moc těším na Znamení hada :-)

Tebby
02.12.2017

Prostředí Francie mám strašně ráda. Knihu jsem si půjčila kvůli obálce. Čekala jsem, že to bude fantasy téma - to jsem se mírně spletla. Nicméně i tak mě kniha mile překvapila. Vůbec se mi ji nechtělo odložit. Vřele doporučuji.

Riccia
24.09.2017

Zajímavá, čtivá, nepřeslazená a velice pěkně zobrazující danou dobu - taková je podle mého názoru nová kniha H. M. Körnerové. Těžko se od ní odcházelo a večer se ani nechtělo jít spát.

Toňula
11.09.2017

Další z autorčiných čtivých historických románů, děj má spád, nechybí napětí ano romantika, skvělý na dlouhé zimní večery.

Hana86
14.08.2017

Knížka napínavá od začátku do konce. Nemohla jsem odložit, dokud nebylo přečteno. Tuto autorku čtu od svých 15 let a její knížky mám ráda stále. Na každou novou se moc těším. Myslím, že jsem už četla úplně všechny a líbily se mi :)
Mezi mé srdcovky patří Pán hor, Hodina po půlnoci a Andělská tvář.

zuzana2599
23.07.2017

Jako milovnice historie dávám novému románu K. M. Körnerové pět hvězdiček !
Měl v sobě totiž všechno, co od tohoto žánru očekávám. Udržel mě po celou dobu čtení v příjemné romanticko - dobrodružné atmosféře, našla jsem i kapku napětí a věrně oživil historii poloviny 18. století ve Francii. Příběhu nechyběla jiskra a švih, takže já se už moc těším na další knihu této autorky !!

ADAMILA
03.07.2017

Dobrodružství,romantika a historické téma to je osvědčené psaní spisovatelky M.H.Körnerové a velmi dobře ji to vychází. Znamení Jednorožce sice podle mého názoru pokulhává za knihami Pán hor nebo Kočár do neznáma, ale i tak se mi knížka dobře četla.

Halka2
28.06.2017

Znamení jednorožce má všechno co by měla kniha tohoto ražení mít. Historii, dobrodružství, romantiku i napětí. Sympatičtí hrdinové i padouši. Kniha mě pobavila, pěkné čtení na dovolenou. Doporučuji.

VladkaBU
11.06.2017

... konečně jsem dočkala opět samostatného románu od paní autorky. Modrá série, jak jsem si nazvala předchozí její vydané knihky, se mi líbila také, ale samostatný román je přece jenom lepší. Líbila se mi Celiina odvaha jít do všeho po hlavě. Za mě pět hvězdiček

marimari
04.06.2017

Příjemná, napínavá oddechovka! Dobře zaplní letní neděli.

Jíťa512
01.06.2017

Knížka se mi až tolik nelíbila, asi to bylo tím, že mi hlavní hrdinka nebyla moc sympatická. Od autorky jsem četla lepší knihy.

modranka
16.05.2017

Opäť skvelý román, štipka romantiky, hromada histórie (mimochodom odporúčam prečítať aj úvod knihy o histórii, aby ste vedeli čo a ako), nátresk dobrodružstva, aj keď trochu tak mládežníckeho. Cieľová skupina čitateľov - pokojne dajte čítať aj -násť ročným.