Černé křídlo

Černé křídlo https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383985/mid_cerne-kridlo-tHa-383985.png 4 27 6

Znamení havrana série

Strádání, rozlehlá zničená země pod popraskanou a kvílející oblohou, je tajuplný pozůstatek ničivé války s nesmrtelnými známými jako Hlubocí králové. Válka skončila skoro před stoletím a nepřítele odrazuje od útoku jen existence Stroje, strašné zbraně chránící hranice Strádání. Za tou zdevastovanou zemí nikoho nasáklou pokřivenou magií číhají Hlubocí králové a jejich armády. Pozorují. Čekají. Lovec odměn Ryhalt Galharrow dýchá prach Strádání už dvacet trpkých let. Když dostane rozkaz najít urozenou ženu v masce v hraniční pevnosti, ocitne se uprostřed útoku Hlubokých králů, který může naznačovat, že se už Stroje nebojí. Útok odrazí jen obdivuhodná ukázka síly ženy, kterou hledá, lady Ezabeth Tanzy. Ezabeth je stín z Galharrowovy ponuré minulosti a společně se proplétají pavučinou spiknutí, která hrozí ukončit křehký mír zajišťovaný Strojem. Galharrow není připravený na pravdu o krvi, kterou prolil, a bozích, jimž by měl sloužit…... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Talpress

Blackwing , 2017

Turlogh
16.11.2021 5 z 5

Výborný fantasy román připomínající mi knihy od Brandona Sandersona. (Podobný styl vyprávění.) Doporučuji proto všemi deseti čtenářům k přečtení. Howgh

md2602
05.11.2020 5 z 5

super kniha

Archie
01.08.2019 2 z 5

Tohle me vubec nechytlo. Nebavil me svet, opet plny radoby zajimavych, obvzlastnujicich prvku, ktere jsou vsak uplne na prd a rusi. Věty ala "Peter vzal do ruky šmégl, napustil jej pšemporém a za pásek si připevnil lunštempl", zacinam cim dal tim vic ve fantasy nesnaset. Opravdu, melo by to byt jako s kořením. Pokud od toho odhlédnu, knize se neda uprit jista lehkost vypraveni, ale svetu ani postavam jsem neuveril, a pribeh ze me nevykresal vic nez spetku emoci v nekolika povedenych scenach. Vic nic. Dalsi dil porizovat nebudu. Je spousta zabavnejsich a autentictejsich fantasy.

BloodyO
12.02.2019 5 z 5

Konečně jsem zas narazil na temněji laděnou fantasy, tenhle žánr mám rád a autor zřejmě také, jako jeho prvotina se kniha moc povedla.
Na ramena životem unaveného veterána, žoldáka padá složitý úkol a to pokusit se zachránit zbytky civilizace, žijící v podstatě v nepřetržitém obležení hrůzného nepřítele, ale šance jsou mizivé, možná vůbec žádné a jeho spíš zajímá dostatečný přísun kvalitní brandy. Nelze si ho neoblíbit :)

nadenka13
12.02.2019

skvělá

jackketch
04.10.2018 4 z 5

Je to knížka pro každého, koho moc nebaví hra o trůny. Svěží krvavá fantasy bez map, historických odboček a receptů na středověké rauty. Hlavní hrdina, otlučený veterán co má problémy s chlastem sice zachrání zemi, ale nakonec zjistí, že to je trochu jinak. V příběhu se vyskytuje pár vedlejších postav, které se nabízejí pro další díly série

Ed McDonald
britská