Znal jsem Capablanku

Znal jsem Capablanku https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68591/bmid_znal-jsem-capablanku-65eda50c0b3bb.jpg 4 9 1

Vzpomínková kniha současného nizozemského velmistra Genny Sosonka líčí svět šachových hráčů, jakými byli Tal, Botvinnik, Smyslov, Geller, Lasker a další. Autor citlivě zaznamenává osobní přátelství a zážitky, atmosféru turnajů i okamžiky plné emocí. Jako pozdější emigrant popisuje neoddělitelnost sovětského šachu od politiky a ukazuje, jaký vliv měla uzavřenost společnosti na rozvoj sovětského šachu. Součástí knihy je kapitola, která vznikla na základě zaznamenaného setkání s vdovou po kubánském velmistru Capablankovi.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , ŠACHinfo

Ja znal Kapablanku , 2001

Tomas@S
15.04.2024 2 z 5

Za mne je toto dílo výrazně slabší než co oznamovaly nadšené recenze uvedené v knize. Hlavní tahák kapitola o Capablankovi je vlastně přepis záznamu s vdovou po velkém Capovi. Takže se jedná o dost dost matoucí titul.

Zajímavý je autorův vhled do sovětské kuchyně šachového aparátu, řízeného KGB a dokonce i Stalinem. Jednalo se tenkrát o prestižní záležitost sovětské smutné reality.

šachy

Genna Sosonko