Zmrzlinové sedmé nebe

Zmrzlinové sedmé nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207728/bmid_zmrzlinove-sedme-nebe-gdy-207728.jpg 3 129 50

Když Imogen a Anně náhle zemře babička a odkáže jim cukrárnu na pláži, jejich životy se převrátí naruby. Jenže staromilská retro cukrárna potřebuje zoufale získat zákazníky, jinak dědictví babičky Vivien zmizí nadobro. Blíží se léto a Anna s Imogen se rozhodnou, že to nevzdají a že právě jejich zmrzlinárna se dostane na mapu gurmánských zážitků na jižním pobřeží Anglie. Jenže zatímco Imogen zůstane za pultem, Anna se vydá do Itálie pochytat nejnovější trendy ve světě zmrzliny – a přitom zjistí, že práce po boku špičkových odborníků může přinést nejen nové znalosti…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Argo

Viviens Heavenly Ice Cream Shop , 2012

Danafantom
17.06.2023

Nic pro mě, jak se ukázalo. Vzala jsem to.

yonda
21.10.2022 3 z 5

Příběh dvou sester s rozdílnými povahami a odlišným způsobem života. Oddechovka při které každý dostane chuť na kopeček zmrzliny.

KaMal
22.09.2022 3 z 5

Pěkný oddechový příběh o dvou sestrách, které se pustily do výroby zmrzliny a při tom řeší rodinné i milostné potíže. Na můj vkus však byla kniha zdlouhavá a dost často vážná...

LunaL.
12.05.2022 4 z 5

Hezký, hodně oddychový a hlavně letní příběh. Moc se mi líbilo, že tady není hlavní téma láska, ale rodinné (a hlavně sesterské) vztahy a zařizování cukrárny. Ne, že by to o lásce nebylo, ale o zmrzlině se dočtete víc :) Není tu moc komplikovaný děj, spíš popsaná cesta a vyložené úsilí k vytouženému cíly - k úspěšné zmrzlinárně. Obě sestry mi byly dost sympatické, nejvíc asi tím, jak každá byla jiná, ale tím líp se doplňovaly. A tím, jak stály při sobě.
Dost uvěřitelný příběh, který se mohl klidně stát. I když konec byl typický pro každou správný román.. :D

Kristy.Seb
19.11.2021 3 z 5

Každá krize ale přináší nové příležitosti

Nejlepší věc na plánech je, že je vždycky můžeš změnit.

Život nejde pořád po rovné cestičce.

Je důležité, aby člověk dělal to, co mu dává pocit, že žije naplno.

Příběh z oblasti rodinného podniku mě vcelku bavil, hlavně se mi líbilo zaměření na zmrzlinu. Ale styl příběhu mi nesednul.

tatafa
21.04.2021 3 z 5

Román vypráví o dvou sestrách, které zdědí po babičce zmrzlinový obchod, který se společně snaží obnovit.

Samozřejmě v příběhu nechybí osudová láska, počáteční nezdary při výrobě zmrzliny a také podrobný vhled do výroby domácí zmrzliny. Jedná se o velice čtivý a odpočinkový román, který lze vřele doporučit všem, kteří mají rádi zmrzlinu.

Ovšem musím říci, že i když jsem si čtení hodně užívala, tak po měsíci od přečtení už téměř netuším o čem byla. Je to prostě knížka, u které si odpočinete, zavzpomínáte na dovolenou u moře, ale hlubší dojem ve vás pravděpodobně nezanechá…

Renike
21.02.2021 5 z 5

Přečteno za jeden víkend, a byl to překvapivý příjemný relax..dokonce uvažuji koupit zmrzlinovač :)

medlovice
06.10.2020 4 z 5

Neznám nikoho , kdo by neměl rád zmrzlinu. Třeba i tu z obchodu Banana split , nebo domácí točenou rakytníkovou. I když hlavním posláním této knihy je motivovat čtenáře , že začít něco v čem nemáme zkušenosti, začít něco , co máme v genech a přes počáteční nezdary to nevzdat a s pomocí pár přátel a půjčky to zvládnout. Najít nové lásky a být úspěšný a štastný.
Jen to bylo hodně zdlouhavé a prodlužované a obal je spíš pro mladistvé sladce růžový .

Zao
14.07.2020 3 z 5

Dvě sestry zdědí po babičce cukrárnu. Změní jim životy. Nádherná a milá kniha, jak se se situací sestry vypořádají. Dobře se čte, vhodné pro odpočinek.

evismaior
22.04.2020 3 z 5

55% - i v rámci daného žánru pouze lehký nadprůměr. Příběh dvou sester, které po babičce zdědí zmrzlinárnu na anglické pláži, přičemž Anna je ta, která je zodpovědná a navíc ráda vaří, takže je ochotná se tomu věnovat, a Imogen si do Anglie jen odskočila z Thajska, kde se věnuje fotografování a bezstarostnému životu na pláži - tak nějak poklidně si čtenář propluje celou knížkou, ale výraznější dojem to nezanechá, na to je to příliš jednoduché, a to včetně onoho klišé, že jakmile hrdinka (zde navíc obě hrdinky) narazí na prvního použitelného muže (tedy podivný už je ten fakt, jak často naráží na použitelné muže:-)), tak s ním také skončí. Ale na konci mě fakt skoro mrzelo, že nemám doma přístroj na zmrzlinu, protože zvlášť recept na mou oblíbenou slano karamelovou vypadal moc chutně.

Mrňous1
13.04.2020 3 z 5

Příjemné počtení, které neurazí. Ale ani efekt "ty jo" se nekoná.

Leninkka
04.01.2020 2 z 5

Kniha mě moc nenadchla. Konec je jasný hned od začátku a je to takové lehké čtení, nad kterým se nemusí vůbec přemýšlet. Konec knížky se mi zdál najednou strašně uspěchaný. ** hvězdičky alespoň za ty recepty, které jsou v knize uvedeny :)

knihovnička007
29.12.2018 5 z 5

Od knihy jsem čekala "jen" odpočinkovou literaturu a to se povedlo. Příjemná oddychovka, která se mi hodně dobře četla.
Dvě sestry po babičce zdědí cukrárnu, která byla otevřená již v 50.letech a sestry se rozhodnout v tom pokračovat. Anna v práci podává výpověď, Imogen se vrací z teplých krajů a po hlavě se vrhnou do podnikání s cukrárnou.
Příjemná, odpočinková literatura, děj rychle utíká (většinou po týdnu :) ). Úplně jsem se viděla na pláži se zmrzlinou v ruce.
Určitě doporučuji k přečtení!

Devil-Ivet
10.12.2018 3 z 5

Odpočinková četba, dobrá tak k vodě nebo večer po velmi náročném dni. Nemusíte u ní přemýšlet a čte se sama. Sice předvídatelný, ale dobrý příběh.

Blondebookdevil
15.08.2018 2 z 5

Za mě moc roztahané a nadstavené, nemohla jsem se tak 100 stran vůbec začíst. Ale protože jsem největší milovník zmrzliny, a některé netradiční příchutě mi způsobily sbíhání slin, nějaké hvězdičky si to zaslouží.

Monika145
06.08.2018 3 z 5

Sladké? Rozhodně ano! Nenáročná oddychová kniha s jednoduchým příběhem. Nenadchne, ale neurazí.

JaneSnapeová
25.05.2018 1 z 5

Dočetla jsem to až dokonce, ale žádné potěšení se nekonalo.

Ranuncul
12.03.2018 2 z 5

Oddechová knížka v rámci ČV 2018.Celkem předvídatelný děj.

Linda007
07.03.2018 4 z 5

Hezká letní oddechovka. Jeto milé čtení, které nenadchne, neurazí.

MT23
25.01.2018 4 z 5

Sladká knížka.. :))

pro ženy sestry zmrzlina cukrárna

2014  68%Zmrzlinové sedmé nebe
2014  71%Setkání o Vánocích
2017  70%Zasněžená svatba

Kniha Zmrzlinové sedmé nebe je v