Zmrzačená

Khady vyrůstala u babičky v malém senegalském městečku v rodině, kde vládla velmi přísná výchova. K tradicím patřila i rituální obřízka, kterou musela malá Khady podstoupit ve věku sedmi let. Nikdy nezapomene na strašlivou bolest, na krev, nesnesitelné utrpení a pocit, že život pro ni skončil. Zatímco muži u příležitosti této ";oslavy" venku podřízli berana a hodovali, holčička celé dny proležela v horečkách jako ochrnutá a přála si zemřít. Co provedla, že musela krutě trpět? Na tak otřesný zážitek není možné zapomenout a Khady jej s sebou nese po celý život. I její další osud se odvíjí v duchu prastarých tradic, které nedbají na lidská přání a žena je podle nich pouze figurka na šachovnici......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44541/zmrzacena-39b-44541.jpg 4.1141
Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno:, Ikar (ČR)

Mutilée (2005)

Kniha Zmrzačená

misa7369

Tuhle jsem četla dvakrát a vždy jsem brečela, hodně silný příběh. Hlavně podle skutečné události

Mikako
20.10.2018

Kniha, která ve mě vyvolala hodně emocí. Tím spíš, že se nejedná o smyšlený příběh, ale biografii.

Mufa
21.03.2018

Na podobné téma mám přečteno spoustu knih, tahle je jedna z těch povedenějších.
Překvapuje mě, že mě to pořád ještě vytáčí, když čtu, co se ve světě ženám děje. A fandím každé, která se pokusí vzepřít, musí v sobě najít velkou odvahu. Vymývají všem děvčatům mozek odmalinka.

Jája92
27.01.2018

Naprosto úžasná kniha, která mě pohltila od začátku do konce. Je naprosto nepředstavitelné, co se může v odlišném "světě" dít tak nevinným a bezbranným holčičkám.

tezzpoletsar
29.12.2017

díky Bohu za civilizovanou zemi bez těchto drastických zásahů/zvyků/náboženství... obdivuju Khady, že se nedala a celou dobu se rozvíjela a rostla.. i přes nepřízeň osudu, podmínek a všeho. Velký obdiv za to, co zvládla a že bojuje za ostatní dál!

Elis1528
06.08.2017

Khady je pro mě statečná žena, která podstoupila obřízku v tak mladém věku. Popisování jak vše začala a probíhalo, mi vyrazilo dech. Bohužel taková tradice se tam drží až dodnes..
Nedokáží si představit, jaká bolest a utrpení to musí pro pro mladé, malé dívky být. Celou situaci, jak vše probíhalo, si ponesou až do konce svého života.

JIVaJaH
20.04.2017

Khady byla velkou bojovnicí za svou svobodu. Úžasná energie! Měla také velkou výhodu oproti některým dalším africkým ženám...podporu svých rodičů, prarodičů a sourozenců.
Přestože byla obřízka právně zakázána, někteří lidé za toto mrzačení odsouzeni, bohužel je jistě na světě dost fanatiků, kteří ji provádějí dál!
Pro osvětu doporučuji číst ve všech koutech....

radka73
18.07.2016

Přečetla jsem ji docela rychle, stačily 2 večery. Děj byl poutavý. Ostatně je to dramatická kniha, která člověka chytne a nepustí, dokud ji nedočte.