Zmrzačená

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Khady vyrůstala u babičky v malém senegalském městečku v rodině, kde vládla velmi přísná výchova. K tradicím patřila i rituální obřízka, kterou musela malá Khady podstoupit ve věku sedmi let. Nikdy nezapomene na strašlivou bolest, na krev, nesnesitelné utrpení a pocit, že život pro ni skončil. Zatímco muži u příležitosti této ";oslavy" venku podřízli berana a hodovali, holčička celé dny proležela v horečkách jako ochrnutá a přála si zemřít. Co provedla, že musela krutě trpět? Na tak otřesný zážitek není možné zapomenout a Khady jej s sebou nese po celý život. I její další osud se odvíjí v duchu prastarých tradic, které nedbají na lidská přání a žena je podle nich pouze figurka na šachovnici......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44541/zmrzacena-39b-44541.jpg 4.1149
Žánr
Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Mutilée, 2005

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Zmrzačená

Přidat komentář
petulik330
29. května

při čtení této knihy mi běhal mráz po zádech. Nedokážu pochopit to, jak může někdo dobrovolně dovolit člověku aby tak ublížil a zmrzačil jejich dítě. I z pohledu náboženství.
Kniha byla poučná ale bylo mi s ní někdy blbě.

Josh
11. května

Tradice, náboženství nebo manipulace a moc mužů? Téma této knihy není omezeno „jen“ na obřízku žen, resp. už děvčat nebo dokonce dětí, ale autorka si klade otázky postavení žen komplexně, stejně jako žije svůj život v prostředí nejprve ve svém rodném Senegalu a poté ve Francii.

Vlastní styl je čtivý, i když se někdy řada věcí a myšlenek opakuje. Není to úplně na škodu, jde o zdůraznění chování účastníků a hloubku osobního prožitku.

V závěru knihy je příběh autorky uveden do kontextu s progresem mezinárodního postoje k postavení žen a co se za desítky let změnilo a co ne. Jde o velmi osobní knihu a velmi silnou ženu, takže kniha stojí za přečtení. Není jen pro ženy, spíše by ji měli číst muži a třeba se zamyslí nad rozdílem mezi feminismem a rovnoprávným životem.


Radka1911
03. dubna

Opravdu silný příběh dle skutečných událostí, knížka je čtivá, surová, po přečtení podobných knih si vždycky říkám - Proč?

janina pako
02. února

Kniha se mi moc libila, je to pribeh podle skutecne udalosti, občas jsem u toho i brecela.

misa7369
19.06.2019

Tuhle jsem četla dvakrát a vždy jsem brečela, hodně silný příběh. Hlavně podle skutečné události

Mikako
20.10.2018

Kniha, která ve mě vyvolala hodně emocí. Tím spíš, že se nejedná o smyšlený příběh, ale biografii.

Mufa
21.03.2018

Na podobné téma mám přečteno spoustu knih, tahle je jedna z těch povedenějších.
Překvapuje mě, že mě to pořád ještě vytáčí, když čtu, co se ve světě ženám děje. A fandím každé, která se pokusí vzepřít, musí v sobě najít velkou odvahu. Vymývají všem děvčatům mozek odmalinka.

Jája92
27.01.2018

Naprosto úžasná kniha, která mě pohltila od začátku do konce. Je naprosto nepředstavitelné, co se může v odlišném "světě" dít tak nevinným a bezbranným holčičkám.

1

Doporučujeme

Všichni žijem
Všichni žijem' v blázinci
Jako v nebi, jenže jinak
Jako v nebi, jenže jinak
Pražská zima
Pražská zima
Útěk z Tábora 14
Útěk z Tábora 14