Zmrazit čerstvé ovoce ekniha

Anatomie divadelní zkoušky jako sociologicko-uměleckého experimentu. Kniha režiséra Jiřího Havelky v sobě originálním a zábavným způsobem spojuje vlastnosti studie, úvahy i učebnice. V první části, nazvané Divadelní kontext, se autor pokouší dokázat výlučnost divadla mezi ostatními uměleckými aktivitami. Hledá zásadní důvody, které by obhájily právoplatnost existence divadla ve věku elektronických médií a virtuální reality. Zkoumá hranice mezi empirickou a divadelní realitou. Ve druhé části, Divadelní zkouška, se autor pokouší odhalit a definovat složitou, mnohovrstevnou strukturu hry a sleduje proces, probíhající v rámci zkoušek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251469/zmrazit-cerstve-ovoce-251469.jpg 47
Literatura naučná, Umění
Vydáno (ekniha), Akademie múzických umění (AMU)

Kniha Zmrazit čerstvé ovoce

petrarka72
15.08.2020

Inspirativní, autenticky syntetické, k tomu čtivé. Cvičení použitelná.

Blahorodi
12.07.2017

Nepotrpím si na mantry nebo univerzální moudra, ale často si vzpomenu na mnohé myšlenky, větičky, hesla z této skvělé knihy, když se sám pokouším 'divadelně tvořit'.

Kvothe
03.11.2013

Pohled na tvorbu divadla Jiřího Havelky Jiřím Havelkou - taková divadelní sebereflexe, která může velmi dobře sloužit začínajícím divadelním tvůrcům (režisérům i hercům), ale stejně tak i běžným divákům, kteří chtějí poodhalit proces vzniku divadelního představení (byť Havelkovsky specifického). Skvělá a čtivá divadelní propedeutika! Proč dávám zároveň jen tři hvězdy? Za tu zbytečnou občasnou snahu o to tvářit se akademicky... pokud jsem zapomněl odkud pochází citace, tak bych to nezmiňoval atd. Zároveň jsem z jiných zdrojů pochopil, že je to vydaná doktorandská práce... no dál bych to už nekomentoval, jako divadelní propedeutika a příjemné divadelně praktické čtení je to skvělé, jako akademická práce nevím... Divadlo Jiřího Havelky je ale progresivní a místy až kouzelné, on sám je nesmírně okouzlující a inspirativní osobnost a doktorát si jistě zasloužil hlavně svou divadelní prací, kterou se poté pokoušel i teoreticky reflektovat... a zároveň, byť toto nemá parametry doktorandské práce, kolik doktorandských prací vyšlo a kolik lidí je případně přečetlo, takže přes možnou kritiku je to zase obrovský úspěch... tudíž obří ANO a zároveň trochu malá nejistota a neochota být zcela nekritický, když jsem si přečetl o pozadí vzniku této knihy.