Zmrazit čerstvé ovoce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Anatomie divadelní zkoušky jako sociologicko-uměleckého experimentu. Kniha režiséra Jiřího Havelky v sobě originálním a zábavným způsobem spojuje vlastnosti studie, úvahy i učebnice. V první části, nazvané Divadelní kontext, se autor pokouší dokázat výlučnost divadla mezi ostatními uměleckými aktivitami. Hledá zásadní důvody, které by obhájily právoplatnost existence divadla ve věku elektronických médií a virtuální reality. Zkoumá hranice mezi empirickou a divadelní realitou. Ve druhé části, Divadelní zkouška, se autor pokouší odhalit a definovat složitou, mnohovrstevnou strukturu hry a sleduje proces, probíhající v rámci zkoušek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/162599/zmrazit-cerstve-ovoce-162599.jpg 4.34
Žánr
Literatura naučná, Umění
Vydáno, Akademie múzických umění (AMU)
více informací...


Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Zmrazit čerstvé ovoce

Přidat komentář
Blahorodi
12.07.2017

Nepotrpím si na mantry nebo univerzální moudra, ale často si vzpomenu na mnohé myšlenky, větičky, hesla z této skvělé knihy, když se sám pokouším 'divadelně tvořit'.

Kvothe
03.11.2013

Pohled na tvorbu divadla Jiřího Havelky Jiřím Havelkou - taková divadelní sebereflexe, které může velmi dobře sloužit začínajícím divadelním tvůrcům (režisérům i hercům), ale stejně tak i běžným divákům, kteří chtějí poodhalit proces vzniku divadelního představení (byť Havelkovsky specifického). Skvělá a čtivá divadelní propedeutika!

Štítky

divadlo herectví

Autor a jeho další knihy

Jiří Havelka
česká, 1980

Kniha Zmrazit čerstvé ovoce je v

Přečtených7x
Doporučených1x
Knihotéce2x
Chystám se číst2x