Zmizení Samanthy Shipleyové

Zmizení Samanthy Shipleyové https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291665/bmid_zmizeni-samanthy-shipleyove-YQ4-291665.jpg 4 509 158

Pro Caroline a Huntera Shipleyovi to měla být báječná oslava desetiletého výročí svatby. Týden si užívali v nádherném přímořském mexickém letovisku Rosarito s přáteli a svými dvěma malými dcerkami a těšili se na poslední slavnostní večer. Když se však vrátili do apartmá, jejich dvouletá dcera Samantha byla beze stopy pryč… Celých patnáct let, které uplynuly od únosu, Caroline víceméně jen přežívá. S Hunterem se rozvedli a Michelle, starší z obou dcer, je čím dál tím více nezvladatelná. K tomu jí rok co rok volají novináři, takže když se v den patnáctiletého výročí zmizení v telefonu ozve „Myslím, že se ve skutečnosti jmenuju Samantha, asi jsem vaše dcera,“ je Caroline zprvu přesvědčená, že je to jen další trik, kterým se z ní snaží někdo vymámit důvěrné informace…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

She's Not There , 2016

Sabča817
02.02.2021 5 z 5

Čtivé a napínavé! Hodně mi to připomíná " Manželé odvedle " od Shari Lapeny, ale předpokládám, že Joy s nápadem přišla první. Rozhodně to stojí za přečtení a Michelle bych někdy kopla do zádele.... :-D Taky je to rozhodně lepší než " manželé", páč je to napsáno fieldingovsky = SKVĚLE!!! :-)

julka4940
30.01.2021

Musím povedať, že táto kniha mi veľmi pripomína prípad zmiznutia malej Medeleine McCannovej ????

Uma
01.12.2020 3 z 5

Kniha mě moc nenadchla. Začátek byl hlavně hrozně nudný.

NaiTenshi
18.11.2020 5 z 5

Tuhle knihu doporučuji kudy chodím. Ač jsem vášnivá čtenářka, dlouho se mi nestalo, že by mě kniha tolik vtáhla, to si mi stalo naposled s Harry Potterem. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila tak, že jsem všechny její emoce prožívala s ní. A ano, konec je skutečně až moc pohádkový, ale po takové dávce skvěle vykreslené bezmoci si ani nic jiného nepřejete. Četla jsem i ve vlaku, což normálně nedělám.

Renča44
02.10.2020 5 z 5

Pěkný příběh, čtení šlo rychle :) Zmizení mladší dcery muselo být šílené a 15 let nevědět co se s ní stalo. Konec mě dostal, dlouho jsem netušila kdo mohl za zmizením stát.

kittlerka
27.09.2020 4 z 5

Moc hezky napsaný poutavý příběh.. Pro mě maličko předvídatelný, ale i tak jsem si knihu užila:)

Višnička
24.09.2020 5 z 5

Hezké, četlo se jedním dechem, zápletku jsem dlouho neodhadla, což je velké plus

Mrňous1
24.08.2020 4 z 5

Náročné téma, proto se některé pasáže četly špatně, ne že by byly špatně napsané, ale pro ten obsah. Trochu mi přišlo, že Caroline kolem sebe měla na pár výjimek samé lidi s pokřivenými charaktery a obdivovala jsem, že si udržela zdravý rozum a dokázala reagovat v některých situacích tak, jak reagovala. já bych mnohem víc řvala a šla do agrese.
Kniha určitě stojí za přečtení.

berila
16.08.2020 5 z 5

Výborně napsaný thriller, není to první kniha od autorky a doteď jsem byla vždy spokojená.

EvikU.
28.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Kniha je strhující. Moc mě bavila a zároveň děsila.

SPOILER: Bylo mi z ní místy fyzicky špatně. Protože číst o tom, jak někdo odnesl z postýlky 2 letou dceru a vedle vás leží také 2 letá dcera, má to dost vysokou představivost.

Konec byl šokující, ale vlastně ne až tak moc. Já podezírala samotnou Becky, protože nemohla mít děti. V touze po dítěti je velká moc. Ale, že ji to udělá vlastní bratr pro peníze, z toho mě mrazilo do morku kostí. A obdivuju, že si hlavní hrdinka udržela "zdravý rozum" a nezbláznila se úplně. Úplný konec kdy měla obě své dcery u sebe a i k té starší našla trochu cestu, jsem byla moc dojatá. A ani nepotřebuju vědět, jestli za to bratr nebo adoptivní matka budou pykat. Konec spoileru.

Tak jo čtěte. Mohu doporučit.

Charmedka
19.07.2020 3 z 5

Příběh mi hodně přijde inspirován reálným příběhem Maddie. Rodiče na večeři v hotelu, dítko samo v pokoji a následné zmizení...

I přes tohle šílené téma, které se dotkne vážně všech, tak jsem postrádala více emocí. Vážně jsem čekala, jak budu celá napnutá, bude mi úzko už jen z té představy, že patnáct let nevíte, co se Vašemu dítěti stalo....Na mě to prostě nezapůsobilo, bylo to celé takové ploché a autorce se nepovedlo vložit do toho tolik potřebé emoce a nemyslím, že s tímto tématem by to mělo být tak složité.

Dávám plus za konec, tohle jsem vážně nečekala, ani v nejmenším mě nenapadlo, jak to vlastně kdysi bylo. Ve výsledku ale slabší průměr.

Pavlína2019
26.06.2020 4 z 5

Mám ráda tuto autorku. Všem doporučuji. Knihu jsem nemohla odložit, čte se sama. Napínavá, zajímavá!

Janahan
03.06.2020 5 z 5

Výborná knížka. Přečteno za dva dny, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Určitě doporučuji.

Marcik7
15.05.2020 5 z 5

Joy Fieldingová to opravdu umí, návrat ztracené (respektive unesené) dcery s překvapujícím rozuzlením se jí opět povedl.

Kekik
07.04.2020 5 z 5

Téma, které vždy zabere- zmizení dítěte- autorka bravurně zvládla.
Kniha mě svým příběhem zaujala již od začátku. Ale nejvíce jsem stránky hltala za hranicí více jak 200 stran. S příchodem dívky na scénu jsem nedokázala knihu odložit.
Příběh v sobě toho skrývá mnohem více. Ukazuje nám, jak ztráta dítěte rozloží rodinu. Jaké je to přijít o dítě, a žít s vinou, že za únos dcerky můžete i vy? Jaké to je žít celoživotně ve stínu bratra? Jaké to je být sestrou ztracené holčičky? Témat zde autorka předložila více a všechny zdárně dovedla do konce.
Matku Caroline, tedy Mary, jsem nemohla vystát téměř celou dobu.

hanča34
21.02.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla již podruhé, jak jsem časem zjistila. Ale stále se mi líbila a druhou polovinu jsem musela přečíst na jeden zátah.

RendyaDav
12.01.2020 5 z 5

Kniha ,která mě naplno pohltila...Čtivá , strhující , napínavá...Psychologie...Dítě ukradne někdo blízký jenom kvůli závisti a penězům...

Bee240
28.12.2019 5 z 5

Bylo to mé první setkání s touto autorkou a rozhodně jsem neudělala špatně když jsem si ji koupila. Je to čtivé a napínavé a rozuzlení šokující. Jako ve spoustě knih máme zde dvě dějové linky , jednu z minulosti a přítomnosti. Osobně se mi přítomnost líbila více a byla pro mě zajímavější. Ohledně postav se mi tam asi nikdo nezalíbil a spíše jsem si jich více neoblíbila. Na čtivosti to rozhodně neubírá a jak jsem řekla ten konec byl opravdu šok. Kdo stál za únosem malé Samanthy - to bylo opravdu hodně dobře vymyšlené a ve čtenáři to nechá spousty emocí a šok.

martinaandulka
15.12.2019 5 z 5

Myslím,žese ve skutečnosti jmenuji Samantha.Asi jsem vaše dcera...Tohle uslyší Caroline v telefonu,který před 15 lety unesli 2 dceru v hotelovém pokoji..... .Kniha se mi četla moc pěkně a je čtivá,posledních 100stránek jsem četla v kuse a byla napnutá jak to dopadne.

Lemurka
13.12.2019 5 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla na dílo od mé oblíbené autorky, nezklamala mě. Napínavé od začátku do konce, doslova jsem knihu hltala. S Carolině jsem soucítila a prožívala, neb mám děti stejného věku jako byly ty malé. Výroky Michelle mě bavily, a opět nechyběla postava právníka. Konec mě dojak k slzám (ikdyž to bylo až moc přehnané). Tušila jsem správně, kdo mohl stát za zmizením.

Mexiko únosy dětí thrillery pro ženy zmizení dětí

Joy Fielding
kanadská, 1945