Zmizení Samanthy Shipleyové

Zmizení Samanthy Shipleyové https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291665/bmid_zmizeni-samanthy-shipleyove-YQ4-291665.jpg 4 509 158

Pro Caroline a Huntera Shipleyovi to měla být báječná oslava desetiletého výročí svatby. Týden si užívali v nádherném přímořském mexickém letovisku Rosarito s přáteli a svými dvěma malými dcerkami a těšili se na poslední slavnostní večer. Když se však vrátili do apartmá, jejich dvouletá dcera Samantha byla beze stopy pryč… Celých patnáct let, které uplynuly od únosu, Caroline víceméně jen přežívá. S Hunterem se rozvedli a Michelle, starší z obou dcer, je čím dál tím více nezvladatelná. K tomu jí rok co rok volají novináři, takže když se v den patnáctiletého výročí zmizení v telefonu ozve „Myslím, že se ve skutečnosti jmenuju Samantha, asi jsem vaše dcera,“ je Caroline zprvu přesvědčená, že je to jen další trik, kterým se z ní snaží někdo vymámit důvěrné informace…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

She's Not There , 2016

Liduka
06.03.2017 5 z 5

Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. To jak se v knize střídala minulost se současností dodávalo knize šmrnc. Caroline mi bylo dost líto, jak jí neustále stírala média, hlavně když hlavní vinu nesl v podstatě její manžel.

harena
03.03.2017 4 z 5

Já Joy Fieldingovou prostě miluju, dlouho jsem se těšila, až na mě přijde řada v knihovně a snad možná proto nejsem až tak nadšená na pět hvězdiček. Moc velké očekávání? Četlo se to výborně, děj promyšlený, styl psaní Fieldingové mám moc ráda. Tak 4 1/2 hvězdiček, ale díky za knížku, těším se na další.

iris861
02.03.2017 5 z 5

Čtivá,napínavá. Moc pěkná.Napínavé až do konce. Přečteno za dva dny.

Paja1709
24.02.2017 5 z 5

Moje prvni kniha od Joy Fielding a urcite ne posledni.Kniha byla uzasna.Napinava a cetla se sama.Priznam se ,ze Michelle me stvala uz od prvni strany.S Caroline jsem citila a behem cteni i ukapla slza.Vsem doporucuji.

alnahu
22.02.2017 4 z 5

Příběh ztracené Samanthy, která je unesená ,jako dvouletá dítě .Dějově je kniha velmi napínavá a tentokrát vůbec nevadilo ,že se v ní střídá přítomnost z minulostí, ba právě naopak, jsme zasvěcení ,co se tenkrát událo a kdo je do únosu zapleten. Čtivý příběh.

dee7
22.02.2017 5 z 5

Příběh mi připoměl únos malé Maddie, tolik let již uplynulo a žádná stopa..
Jinak, kniha napínavá až do samotného konce, tipovala jsem si pachatele, ale (naštěstí) neuhodla. Musím říct, že mě velmi nemile překvapil!
Výborně napsáno, ta Joy prostě umí :)
Doporučuji k přečtení.

Vierka_kikanika
21.02.2017 2 z 5

Nie úplne zlá kniha, no zdala sa mi akási nedotiahnutá. Akoby tam niečo škrípalo - dejová línia ako aj charaktery postáv. Rovnako samotný záver. Ako čitateľ som príbehu úplne neuverila.

Gabrinela
20.02.2017 3 z 5

Půjdu proti hlavnímu proudu zdejšího hodnocení, já jsem se u knihy bohužel nudila, bylo to moc jednoduché.

hs777
19.02.2017 5 z 5

Přestože mám raději "čistokrevné" thrillery bez dojemných scén a romantických happyendů, musím dát pět hvězd - začala jsem číst večer a nemohla přestat, dokud jsem hodně pozdě v noci nedočetla.

kika 13
15.02.2017 5 z 5

Soutěž spočívá v tom,že o vítězství se může pokusit každý a já měla být ta druhá....vždycky.
Napínavý příběh,který jsem četla dlouho do noci.A stálo to za to.
Konec mě dostal opravdu jsem neměla ani malinké podezření.
Určitě se brzy dám do čtení dalšího kousku.

mirunda
13.02.2017 5 z 5

Bravurní čtení. Napínavé až do konce. Přečteno za dva dny

knihomilka
07.02.2017 5 z 5

Trošku mi to pripomínalo Agathu Christie. Ale čítalo sa to výborne.

biki
06.02.2017 4 z 5

Velmi slušná kniha. Ale souhlasím s některými předchozími komentáři, že k úplné spokojenosti něco málo chybělo. Možná mi i trochu překáželo střídání dějových linií, což nemám moc v oblibě, a někdy mi to přišlo trochu víc ukecané. Ale co se autorce skutečně povedlo, to je vykreslit totální rozklad rodiny po tak tragické události, jako je únos dítěte, a také duševní rozpoložení hlavní hrdinky bylo velmi uvěřitelné. Michelle mi byla naopak sympatická, protože se v tom chuděra sama plácala po celou tu dobu jen s malým porozuměním od svých nejbližších. Pachatele jsem také tak trochu tušila. Poněkud nevěrohodný, až příliš happyendový se mi ale zdál závěr - jak šel Hunter do sebe, a také nový vztah obou sester a matky ... oko nezůstalo suché.

bookcase
28.01.2017 5 z 5

Výborné, jako vždy. Postava Michelle mi lezla na nervy, ale její chování mělo své opodstatnění.

Joyce24
28.01.2017 4 z 5

Další čtivá kniha od mé oblíbené autorky. Zajímavý příběh, nečekané rozuzlení na konec.

Bláža9
27.01.2017 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale pro mě patří k těm slabším od Joy Fielding. Možná je to dáno i tím, že už to byla několikátá kniha od této autorky, a tak jsem některé dějové linky předpokládala a relativně od začátku jsem tušila, kdo za únosem stojí. Navíc mi tam chyběl ten úžasný popis vnitřních pocitů hlavní postavy, jak to autorka umí...

radus
25.01.2017 4 z 5

Po hodně dlouhé době jsem sáhla na knizku od Fieldingove, nebylo to spatne cteni, ale neco tomu chybelo. Dávám ctyri hvězdičky, ale jsem čekala trošku více.

kiraa
24.01.2017 5 z 5

Zpravidla pokud si něco začnu s Joy, tak všechno ostaní jde stranou. I v tomto případě tomu nebylo jinak. S Caroline jsem snídala, obědvala i večeřela. Pochroupala jsem za víkend a chci další.

Ivajda
23.01.2017 5 z 5

Skvělé čtení. Dostala jsem přesně to, co jsem potřebovala a očekávala, možná i víc. Čtivé, napínavé, žádné zbytečné rozmazávání kolem příběhu, pro mě celkem nečekaný konec. Určitě nebude má poslední od této autorky.

Ajina76
22.01.2017 3 z 5

Moc se mi líbila, dobře se četla a konec byl překvapivý. Nečekala jsem takový obrat.

Mexiko únosy dětí thrillery pro ženy zmizení dětí

Joy Fielding
kanadská, 1945