Zmizelý

Zmizelý https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324812/mid_zmizely-qkC-324812.jpg 4 373 106

Pouto mezi matkou a dítětem je neprolomitelné. Co když ale matka cosi děsivého skrývá? Čtrnáctiletý Billy uprostřed noci záhadně zmizel z domu. Každý člen rodiny to klade za vinu sobě samému. Wilkinsonovi jsou zkrátka tajnůstkáři, a tak nění divu, že trvá celý rok, než díky veřejné prosbě o pomoc začne vyvstávat na povrch děsivá pravda. Billyho matka Claire je na pokraji šílenství. V podivném stavu mysli se ocitá v omšelých hotelových pokojích nebo bloumá neznámými ulicemi, aniž by tušila, jak se tam vlastně dostala. V její kabelce se objeví předměty, které nikdy předtím neviděla. Claire ztrácí vědomí vlastní identity. Když se to stane poprvé, lékař to připisuje neobvykle silné reakci na stres. Když se ale jednoho dne Claire probudí s krví na rukách, nikdo nechápe, jak se to mohlo stát. A nejméně ze všech tomu rozumí právě Claire...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Missing , 2016

pch1976
27.12.2023 4 z 5

Docela čtivá kniha. Překvapivý závěr.

Cassidy.L
30.06.2023 3 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla. Byla čtivá, napínavá, ale něco jsem tam postrádala.

genduna
18.12.2022 4 z 5

Čtivá kniha, autorka nezklamala. Nepřišlo mi to ani tahlé ani nudné. Do poslední chvíle jsem netušila jak to dopadne a kdo za Billyho zmizení může.

Faiglová
07.11.2022 4 z 5

Jeden z těch slabších..

Eddemi
07.08.2022 2 z 5

Celkom nuda. Na to aky to malo potencial, prevedenie nic moc. Kto vedel, co sa stalo s Billym som vedela od zaciatku, takze....

konformita
19.05.2022 2 z 5

Souhlas s předchozím komentářem. Vleklo se to až na tu poslední třetinu. Konec mě zklamal, čekala jsem větší záhadu, větší překvapení.

veronika9761
19.11.2021 2 z 5

Skoda, ze se neco delo jen poslednich par stránek a do te doby se knizka neskutecne vlekla. Kdyby byla cela nabusena jak posledni tretina, bylo by to rozhodne veselejší hodnoceni.

renefer
23.09.2021 4 z 5

Tak to bylo dobrý. Pořád jsem tápala, kdo mohl být tajemný partner v chatu s Billym a musím uznat, že to autorka napsala tak, že nebylo možné uhodnout ani jeho pohlaví. Popis výpadků Claire byl tak sugestivní, že jsem s ní úplně soucítila. Většinou nemám ráda knihy, kde jde o děti, ale Billy není dítě, je to puberťák s neschopnými rodiči, který se prostě vymkl kontrole.

maličkán
23.08.2021 5 z 5

Tak jak se mi líbily všechny knihy od autorky, tak ani tato neměla chybu. V napětí od začátku do konce, prostě špica.

Kami33
08.08.2021 5 z 5

Docela zajímavá kniha, která se rychle čte.

saphiral
27.05.2021 4 z 5

Má první knížka od autorky a jsem mile překvapena, dobře se čte, nic složitého, hodí se jako čtení na dovolenou. Určitě si přečtu další její knihy.

Calibra
13.01.2021 5 z 5

2/21 Moje první knizka od autorky a jsem velmi spokojena. Už dlouho se mi nestalo, aby byli postavy tak dobre a verohodne vystaveny. Na 30. stránce jsem si vytvořila hypotézu a ta se mi přibližně na konci potvrdila, i když během knihy jsem si říkala, jestli to přeci jenom nebylo jinak. Opravdu jsem zvědavá na další autorciny knihy.

Týna79
08.01.2021 4 z 5

Po dočtení knihy jsem nebyla nijak vyvedená z míry, ale po nějaký době, kdy jsem si znovu příběh přehrála v hlavě, jsem byla opravdu zaskočená. Nakonec jsem dala 4⭐️ a myslím si, že stojí za přečtení!

Allla9
27.12.2020 4 z 5

V knize se zdánlivě nic zásadního neděje. Když čteme dále, zjistíme, že opak je pravdou.

Arkagas
11.12.2020 5 z 5

Musím říct, že tohle se četlo vážně skvěle. Nejedná se o žádný psychothriller, kde by se vyskytovaly potoky krve, ale spíše o rodinné drama. Claire a Mark - rodiče Billyho před sebou roky skrývají tajemství. Jake a Kira - Billyho bratr s přítelkyní mají pro změnu tajemství mezi sebou. Celá rodina spolu navzájem vlastně nekomunikuje a když se na někoho vyvalí nějaká špína, jde si to dotyčný ověřit, i když vlastně neví co. Claire začíná mít navíc výpadky paměti - tvz.fugy, které způsobí stres. Mark odjíždí čím dál častěji z domu, Jake začíná pít a Kira se na vše dívá v rodině, kam utekla před tou vlastní, protože její otec spáchal sebevraždu a matka ji bila. Celá kniha se protkána anonymní konverzací přes sms dvou osob, o kterých si jen můžete domýšlet, o koho se jedná. Napínavé, čtivé, místy dost srdcervoucí, ale skvělé. Kniha je rozdělena mnoho krátkých kapitol, takže těch 450 stran uteče ani nevíte jak :)Další knihy autorky mám v plánu, tohle se mi totiž líbilo hodně :)

Bee240
20.08.2020 5 z 5

Zmizelý - čtvrtá kniha od této skvělé autorky a opět to bylo skvělé čtení. C.L.Taylor prostě ví jak udržet čtenáře a jak napsat psychothriller.
Čtení jsem si užila a byla jsem celou knihu napjatá co se stalo Billymu a kde je. Budu se opakovat ale tohle byla prostě skvělá kniha plná emocí a tajemství a hlavně lží. Neřekla bych jak moc může být rodina rozvrácená a plná lží. Co se týče postav tak se mi vyloženě nelíbil vůbec nikdo, ale tohle nebyl příběh kde by jste si k někomu měli možnost vytvořit kladný vztah. Každý z nich měl svého démona kterého si nesl sebou a postupem času se to vše odkrývalo. Kniha je vyvážená a není tam jediné hluché místo...v každé kapitole je něco čím vás to u knihy drží a hlavně to vydrží až do konce.
A rozuzlení a vysvětlení co je s Billym .... tak to bylo teda něco .... nečekala jsem to ani náhodou a při čtení by mě to ani ve snu nenapadlo.
Další skvělá kniha od této spisovatelky a rozhodně sáhnu po další.

C.Skilark
19.07.2020 5 z 5

Mám hodně ráda psychothrillery od C.L. Taylor a Zmizelý spolu s Nehodou se mi líbil zatím asi nejvíce.

a.k
25.05.2020 4 z 5

Zmizení dospívajícího syna Billyho se podepsalo na všech členech rodiny. Po několika měsících stále nikdo netuší, kam se ztratil.
Má první zkušenost s autorkou a kniha se mi četla moc dobře. Příběh byl pomalý, založený na lžích a polopravdách, bez napětí, ale přesto vás to žene s každou další stránkou zjistit, jak to s tím Billym doopravdy je.
Knihu jsem četla před několika málo týdny a bohužel dnes si do podrobností detaily nevybavím. A to je o knize taktéž vypovídající. V danou chvíli příjemná oddechovka, v čase ale lehce zapomenutelná.

ZuK1
22.05.2020 3 z 5

Psychologický thriller psaný z pohledu matky několik měsíců pohřešovaného 15-ti letého syna. Postupně se odkrývá celý příběh, ale zároveň také spousta nejrůznějších tajemství a lží a psychika matky dostává ještě více zabrat.
Vyprávění je prokládáno krátkými chatovacími kapitolami dvou neznámých osob, jejichž totožnost se dá ke konci knihy tušit.
Knížka není špatná, ale nějak jsem poslední dobou měla štěstí na tituly, které mě oslovily daleko víc.

postrach
22.02.2020 4 z 5

První setkání s touto autorku.Kniha není špatná,ale ani extra napínavá.Prostě ji proplouvám.Souhlasím s názory podemnou.Určitě si přečtu další knihy.

thrillery psychologické thrillery zmizení dětí

C. L. Taylor
britská, 1973