Zmizelé dívky

Zmizelé dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260494/bmid_zmizele-divky-9GD-260494.jpg 4 170 51

Dara a Nick bývaly nerozlučné, ale to bylo předtím – před tím, než Dara políbila Parkera, nejlepšího kamaráda Nick, a před tou nehodou, po které zůstala Dařina krásná tvář zjizvená. Od té doby se sestry naprosto odcizily a nemluví spolu. Nick se sice rozhodne, že vše, co ztratila, získá zpět, ale Dara už má jiné plány. A když o svých narozeninách Dara zmizí, Nick si zpočátku myslí, že je to nějaká hra, že se Dara zase předvádí. Ale zmizela i jiná dívka, devítiletá Madeline Snowová, a Nick je čím dál víc přesvědčená, že ta dvě zmizení spolu souvisí. A teď musí najít svoji sestru dřív, než bude pozdě. Lauren Oliverová ve svém nejnovějším románu vytvořila svět ztrát a podezírání, v němž obě sestry hledají nejen jedna druhou, ale i samy sebe.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Vanishing girls , 2015

Pjater
04.03.2017 3 z 5

Zajímavý nápad, docela slušné zpracování a konec, který jsem nečekala. Kniha se velice dobře četla a doporučuji ji jako oddychové čtení na dovolenou případně na cesty vlakem.

terkanej
15.01.2017 5 z 5

Tato kniha je opravdu úžasná. Dvě sestry, které si byly opravdu velmi blízko, teď se ale navzájem jen vyhýbají a obviňují, že ta druhá se má lépe. Myslím, že by stačil jeden rozhovor a obětí, jenže dojde k tomu......?
Konec mě opravdu dostal a chvíli jsem se ho pokoušela popírat. Poté jsem si knihu, tedy převážně přímé řeči přečetla znovu. Takové malé náznaky tam byly, člověk si jich ale nevšimne anebo si vše vyloží jinak. Určitě se k této knize ještě někdy vrátím.

Teri_59
21.11.2016 4 z 5

Pěkná knížka, úžasný děj a šokující konec :D

Lumine
12.10.2016 4 z 5

Kniha se skvěle četla a stránky rychle mizely pod rukama (a to nejen díky typicky CooBoo velkým okrajům stránek).

Stephanief
12.10.2016 1 z 5

Kniha mi přišla celkem nesmyslná. To byla Sára celou dobu mrtvá? Nebo jak jako? To si to Nick celé vymyslela? Prostě to nedává smysl

Dikyld
30.09.2016 5 z 5

Úžasná knížka. Proč mám jen pocit, že už jsem jí někdy četla a znala jsem konec, ale při tom jsem si jí v životě nevypůjčila ani nekoupila ani nečetla?:D Proto mě konec až tak ani nepřekvapil. Možná jsem jí četla ve snu, či minulém životě :D. Za mě ale kouzelná knížka :)

Chikko
07.09.2016 3 z 5

Knížka je úžasná!!! Ale ten konec mi zkazil úplně všechno! :((

bookcase
15.08.2016 5 z 5

Výborně napsané, na své si přijdou mladší čtenářky, i ty starší, které svět mladých zajímá. Šokující vyústění mě dostalo.

klarinka9974
10.08.2016 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, zajímavá a od začátku vás bude bavit. Jak už to pár lidí napsalo, v knize se lehce ztratíte přenášíte se totiž do minulosti a zároveň do přítomnosti. Malá rada, vždy se soustřeďte na datum, ať víte jestli je to po a nebo před. Mě kniha bavila ale bohužel jsme nebyla tak v šoku a překvapená. Knihou se prokoušete celkem rychle protože kdo by se nechtěl dozvědět pravdu o tom, kde jsou zmizelé dívky a jestli vůbec žijou? Jestli, že se vám kniha bude líbit, budete v šoku a unesení skvělým nápadem, nenechte si tedy ujít i další na stejný téma knihy. Já znám dokonce jednu takovou a je o hodně lepší.

sssmile
26.07.2016 4 z 5

Knížka se mi velmi líbila. Problém byl v tom, že asi tak dva měsíce před tímto jsem četla knihu s tím samým rozuzlením, takže konec pro mě nebyl tak překvapující. Nicméně skvělá knížka.

smabullok
22.07.2016 5 z 5

Četla sem všechny knížky od autorky a musím uznat , že mě ani jedna nezklamala.
Ze začátku sem se trochu bála, že to nebude nějak moc super, ale začetla sem se a na konci sem se nemohla od knížky odtrhnout.
Konec mě opravdu dostal, sice sem si chvíli říkala, že to přece nedává smysl a musela sem si nějaké části projít ještě jednou, a pak BUM.... a najednou mi to došlo všechno docházet.
Tahle knížka patří mezi moje úplně nejoblíbenější, určitě doporučuju.

sabanka
03.07.2016 4 z 5

Skvělá oddychovka, zápletka a celkově kniha, ale nic, co by mě nějak bralo za srdíčko nebo si snad zasloužilo o hvězdu víc.

Pedruska01
28.06.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla a pocity silně doznívají. Musím přiznat, že kniha se četla dobře a stejně, jako u předešlé knihy, co jsem od autorky četla - Panika, mě to rychle vcuclo do děje. Téměř celá kniha byla psána/směřována jednou cestou/stylem, který se mi líbil a já ho přijala. Bylo fajn číst o takové až nesourodé dvojici sester a jednom nejlepším kamarádovi, co se pak stal někým jiným. Líbili se mi šťastné záležitosti, i ty smutné. I téměř detektivní vsuvku, která se samozřejmě kladně vyřešila, jsem akceptovala. Vlastně všechno to v závěru do sebe bezvadně zapadalo.
Až na posledních pár kapitol, pár stran. Musím smeknout před autorkou za to, co dokázala vytvořit. Za to, jak to celé dokázala propojit. Za to, jak mě celou dobu tahala za nos a dokonale dokázala ošálit. Bravo. Ten konec... - to snad ani není pravda! Dostal mě - komplet. Za žádné situace bych na tohle nepřišla. Jak jsem již zmiňovala, jela jsem v režimu, který mě hned od začátku autorka nastavila a pak, když už si člověk myslí, že se blíží do cíle, do toho happyendu a rozuzlení, který k tomu neodmyslitelně patří, bum! Čára přes rozpočet.
Pokud bych si měla vybrat - hned na začátka - ze sester tu "sympatičtější", tak za mě Nick. Taky jsem už kvůli ní, asi... fandila Parkerovi. Toho kluka si člověk musí vyloženě oblíbit.
Každopádně, stále se mi příběh motá hlavou, sloučují se různé souvislosti, spojitosti, atd. Myslím, že tahle kniha mi "zakoření" v paměti na hodně dlouhou dobu, proto, neváhám doporučit - vážně. :)

blonďatá.luc
09.06.2016 4 z 5

Ze začátku jsem se v knize poměrně ztrácela a nic mi nebylo jasné. Postupem času jsem se zorientovala (díky tomu, že jsem si všimla pomocných slov v záhlaví) a myslela si, že vím, jak to dopadne. Konec mě ale naprosto překvapil. Co jdu tedy dělat teď? Když už vím konec, začnu číst znova! Tentokrát zajisté odhalím nové poznatky, kterých jsem si bez poznání konce ani nevšimla. Citát na závěr: "Někdy je dole nahoře a nahoře je dole a láska se změní v nenávist a věci, které jste měli za nezvratně jisté, najednou zmizí ve vlnobití, které vám bere pevnou půdu pod nohama a vy najednou jen šlapete vodu."

katkavasik2908
17.05.2016 3 z 5

Kniha není špatná, ale občas jsem se v ději ztratila. Ale rozhodně mě konec velice překvapil.

Michelle2M
03.05.2016 3 z 5

Osobně si ze všeho nejvíc pamatuju pointy - filmů, knížek, vtipů - horko těžko skládám ty příběhy, abych se dostala k pointě, kterou vím zcela přesně a nevydržím to natahovat, abych ji neřekla (a právě proto se neživím jako komik). Ale ať se dostanu k vlastní pointě o této knize, na jejíž pointu se čeká 300 stran, a dostanete pointu přiznejme nápaditou, ale nevzrušivě prázdnou. A do té doby chcete pubertálně zarputilé hrdinky nejednou proplesknout, jejich extrémní rozdílnost se zdá tvořená až násilně a takovým postavám se nedá porozumět a prostoupit do nich. Je vidět, že autorka dostala nápad (pointu) a pak už se jen snažila naplácat kolem nějaký příběh a v zápletce nakonec zaplétá i čtenáře, dlouho natahuje a pak to vybalí. Kniha má poměrně spletitý děj, s použitím už několikrát zopakované formy (deníkové zápisy, novinové zprávy, vlastní vyprávění z různých pohledů, ... ale proč ne, když to funguje), mně ale chybělo nějaké sdělení, hlubší myšlenka (nejen ta o sesterském poutu).

telileov
02.05.2016 4 z 5

Co se mi na knize líbilo, byly charaktery hlavních postav, které se autorce podařilo parádně vykreslit. Líbily se mi ty tisíce odlišností mezi povahami obou sester, stejně jako průlomy v rozdílech a to všechno, v čem si jsou podobné.

Na druhou stranu jsem se občas trochu ztrácela a byla zmatená.

Má očekávání se ovšem vyplnila, i když asi trochu jiným způsobem, než jsem si myslela. Knížku jsem přelouskala docela rychle, čte se to téměř samo a v některých chvílích se objevuje takové napětí, že není moc snadné knihu odložit. Zápletka je každým coulem zajímavá a originální a Oliverové se ji povedlo zpracovat velmi dobře, až na slepé chvilky mých zmatků.

natkaf
27.04.2016 5 z 5

Dlouho jsem něvěděla, co o téhle knížce říct. Přečtena za dva dny, což je na mé poměry skvělý výkon. Tak šíleně čtivý způsob psaní jsem nepoznala u žádného jiného autora. A vymyslet takovouhle zápletku, klobou dolů. Po dočtení jsem na knížku jen čučela s otevřenou pusou a říkala si jak tohle mohlo někoho napadnout? Prostě dokonalé! Všem vřele doporučuji a už se od autorky chystám na další knížky.

spencer
25.04.2016 4 z 5

Příběh pěkný, styl zakončení mi připomínal knihu Ostrov lhářů.

Adele02
08.04.2016 4 z 5

No, já vám nevím... Oliver píše skvěle a ten příběh má spád, vážně, je to dobrá knížka, co které se začtete a nebudete chtít přestat. Se všemi postavami jsem soucítila snad celý děj, jen... ten konec... už jsem ho jednou četla a ani tenkrát se mi nelíbil, že ho někdo zopakoval i tady, to... ne. Ne, nemůžu tomu dát plný počet hvězd, i tak už to jsou slabší čtyři hvězdičky. Ten konec na to prostě neseděl.
!!!SPOILER!!! To už bych byla radši, kdyby Daru na konci třeba zabil André, nebo něco podobného, ale ne tohle.

sestry dívky zmizení lidí zmizení dětí

Lauren Oliver
americká, 1982