Zmizela v mlze

Ann-Solveig žije v odlehlé vesnici u norského fjordu vysoko za polárním kruhem s mužem, ze kterého má strach. A nikdo jí to nevěří. Pod vlivem své sousedky, psychosomatičky Katrine se rozhodne partnera opustit… ale nakonec místo toho skočí z útesu do moře. Přesně o rok později začne Katrine dostávat výhrůžné vzkazy. Vzápětí zemře další její pacientka - rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Český kriminalista Josef Bergman chtěl na tomto místě strávit poklidnou rybářskou dovolenou a ujasnit si životní priority, ale místo toho se stane jedním z důležitých svědků v zamotaném případu. Postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347389/zmizela-v-mlze-BQ7-347389.jpg 4.3269

Josef Bergman (5.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Motto

veruzz_

Krasne napsané, napinave, perfektne promyslene a bavilo me prostredi severske prirody.

Ava34

Prostředí nádherně vylíčené. Úplně jsem se zamilovala do severní části Evropy. Musím ale říct, že mě kniha ze začátku nebavila. Seznamování s postavami mohlo být kratší. Asi až od 100. strany mě začala kniha vemli bavit. Oddychovka navečer s nečekanými zvraty. Skvěle napsané. Příjemně mě překvapila česká autorka :)

Fazolka2017

Oddychová detektivka. Líbí se mi krásně vylíčené
severské prostředí a popis života v něm, různé životy a osudy místních lidí, dostala jsem chuť na sobí hamburger s ananasem. Je pěkné, že vše musel vyřešit Čech na dovolené, místní policie byla stále o krok pozadu :-)

L.Helena

No, co napsat... Mně tato knížka teda vůbec nesedla. Celkové podání jinak zajímavého příběhu mi přijde takové bez napětí, s přemírou rozsáhlých popisů historie osudů jednotlivých postav, dialogy málo svižné, spíš na sebe navazující monology proložené dlouhými myšlenkovými pochody a popisem prostředí.
Navíc mi Josef Bergman začíná připadat trochu jako Jessica Fletcherová (seriál To je vražda, napsala). Kde se objeví, tam náhodou dojde ke zločinu, a on je ten jediný nejchytřejší, který vše odhalí.
Dvě hvězdičky za snahu.

Jizi

(Posloucháno jako audiokniha) Příjemný detektivní příběh s nenáročnou zápletkou, dobře usledovatelným počtem postav, jež jsou hnány vcelku pochopitelnými motivy a s detektivem, kterému se sice daří všechno, na co sáhne, ale na druhou stranu - o čem jiném by to mělo být? O tom, jak s ním nikdo nemluvil, nic nevypátral a jen tam deset dní okouněl, chodil na ryby a jedl skořicový šneky? To by nás asi moc nebavilo, že ne? Půlku zápletky jsem odhadla od začátku (tleskám si), druhou kousek před koncem (jsem prostě skoro stejně dobrá jako sám Bergman). Osobně oceňuji absenci hektoliktrů krve, zvrácených vraždících maniakálních perverzních úchyláků a taky sympatický, civilní přednes Kristýny Kociánové. Na běhání zn. Ideál.

Daenerys

Zajímavé prostředí a charaktery, výborná zápletka... Super detektivka, za mě velká spokojenost.

knihomolka1197

nic moc...hodně omáčky a kde nic tu nic...za mně tentokrát palec dolů...

Elea76

Autorku mám moc ráda. Četla jsem od ní 3 knihy a určitě se ráda pustím do další. Tahle mne nadchla, příjemně napínavé, čtivé .

Ajrad1981

Sice se mi to asi líbilo o něco víc než Kroky vraha, ale na vyšší hodnocení to není. Čtení je to příjemné, pohodové, ale dvě třetiny knihy to není detektivka, ale povídání o jednotlivých postavách. To ale není špatné, zajímavě vymyšlené příběhy, osudy.
A jak se celou dobu neděje nic, na konci, na nějakých 150 stranách, se dozvíme úplně všechno, motiv, provázanosti místních s mrtvolou, samozřejmě pachatele. Za mě dost nečekané a celkem by se mi i líbilo, kdyby...
Navíc je tam dost těžko uvěřitelných momentů. To jako fakt místní policie nedokáže nic najít, i když má v ruce veškeré protokoly, expertízy, a milý Josef jenom povídáním si s lidmi zjistí všechno? A neřekne ani popel, naservíruje pak místní kriminálce řešení až pod nos a ještě za to sklidí uznání? Vynadat mu měli! Jak jemu by se to líbilo, kdyby mu takhle nějaký turista lezl do vyšetřování? A ta jeho návštěva v domě vraha... Čekal snad, že se mu kajícně dozná? Kdyby to neplánoval, ale jenom se tak prostě shodou náhod stalo, tak budiž, ale tohle byla promyšlená návštěva...
Michaela Klevisová psát umí, ale možná by měla svůj um nasměrovat trochu jinam.

pavčape

Zajímavá lokalita, v níž se příběh odehrává. Mám ráda severské detektivky, tahle s nimi ale nemá mnoho společného. Samozřejmě tohle není kritika autorky ani knížky. Příběh se mi líbil, i když byl tak trochu naivní v tom, jak český kriminalista v Norsku najde vraha... Nicméně knížka čtivá, oddychová a jak už jsem jednou napsala - sympatický Bergman a příběhy bez potoků krve pro odpočinek od těch surových.

LisaEla

Detektivky MK nemají chybu. Začátek mi sice připadal trochu zmatený a nezáživný, nicméně asi nutný pro další děj. Detektivka je skvěle napsaná, obdivuji, jak MK pracuje s několika málo postavami a přesto se mezi nimi najde vrah - vše působí nenásilně a přirozeně.

ilčidlo

Další vynikající knížka od Michaely Klevisové, nemohla jsem se od ní ani odtrhnout. Popisy kraJIny i obyvatel velmi výstižné že máme pocit že tam také jsme. Zápletka velmi napínavá až do konce.

Zlatovláska

Moje první setkání s touto autorkou a mohu říci, že se mi kniha líbila.
Oproti titulům, které běžně vyhledávám, zde není veliké napětí, ponurá atmosféra, ani to není žádný horor...
Ale možná právě proto, že je to z mého pohledu velmi oddechové a příjemné čtení, s několika nepředvídanými zvraty, působí obsah knihy na čtenáře v celkovém dojmu výborně.
Dále jsem byla velmi překvapena autorčiným popisem tamního prostředí; jsem potěšena, že jsem si zase "rozšířila vědomosti" o Laponsku.
Kniha se mi líbila, doporučuji k přečtení všem, kteří ocení příjemně napsanou detektivku a hodnotím na pět hvězdiček. :-)

Zuzanka46

Za mě ne... Osobně nechápu, jak tato kniha může mít tak vysoké hodnocení. Nudné, nezajímavé, posledních asi 30 stran jsem už ani nečetla... Český detektiv na dovolené vypátrá vraha dříve než místní kriminálka? To mi přišlo hodně naivní

VerJer

Ostrov šedých mnichů (předešlé knihy ze série jsem nečetla) mě zaujal o něco více, přesto knihu hodnotím nadprůměrně. I když mě tento díl dějem pohltil až od poloviny, od začátku se mi líbil úžasný popis krajiny a zvláštních tamních obyvatel. Jsem zvědavá, kam se s autorkou podíváme v dalším díle, který doufám bude!

Hana46

Knížky od této autorky se mi moc líbí, vždy mně na nich něco překvapí. Napínavá zápletka i krásné popisy přírody. Mohu jen doporučit.

Detektivky paní Klevisové mám moc ráda a i tato kniha se vydařila. Je napínavá a zápletka originální. Jediné, co se mi nezdá zrovna pravděpodobné, je vyšetřování českého detektiva (respektive policisty) v Norsku. Sice používá selský rozum, ale taky mu všichni tak nějak samozřejmě a s ochotou vychází vstříc a ve všem mu vyhoví. To by jako fakt takhle mohlo fungovat?!

Zuzaa

Bohužel, mě tato kniha nezaujala. Severské detektivky mám ráda, ale tato na mě fungovala jak prášky na spaní. Odložila jsem ji po několika dnech trápení, asi v polovině a děsně se mi ulevilo, že ji vlastně nemusím dočítat...

Bustedka

Klevisová mě začala opravdu moc bavit. Píše poutavě, příběh má celkem spád a nepopisuje naprosté zbytečnosti. Paradoxně jediné co mi na té detektivce vadilo bylo prostředí Norska, protože jsem z těch severských detektivek nějaká přeseverovaná a těšila jsem se na ryze českou detektivku

Allla9

Učaroval mi popis severské přírody. Autorka píše poutavě a napínavě.

Modrina

Knihám této autorky jsem vyloženě propadla. A tato kniha se navíc odehrávala v oblasti, kterou jsme se před pár lety nesmírně rádi toulali, takže se mi příběh odehrával doslova před očima. Skvěle odvyprávěno, v podstatě jsem ani nepotřebovala znát vraha. :)

intelektuálka

Zajímavý detektivní příběh české autorky.
Sympatická postava detektiva, který se na dovolené v norském fjordu dostává na stopu zločinu. Kniha má hodně postav a jejich osudy jsou propletené.
A motiv vraždy byl pro mne nečekaný...
Doporučím.

koki.veru

Velice povedena knizka,akorat me mrzi,ze tam nebylo vice o Ann-Solveig. Ale super povedeny cesky thriller :-)

ArwenAragorn

Josef Bergman tentokrát pátrá po pachateli vraždy až za polárním kruhem. Kniha je čtivá, napínavá, postavy jsou dobře vykresleny. Jedná se o další vydařenou detektivku od Michaely Klevisové.
Zjistila jsem, že příběhy, odehrávající se v cizině se mi líbí víc, než ty, ke kterým dochází u nás.

novina

Mé oblíbené prostředí - severská země :) Příběh byl čtivý a do poslední chvíle jsem vraha neodhalila. Přítomnost českého kriminalisty byla příjemným zpestřením.

Aaliyan

Klevisová to prostě umí. Zbytečně nezachází někam, kde by si ve svém psaní či popisu nebyla jistá, knihu situovala do úzkého prostoru, ale o to více si s ním i s postavami vyhrála. Kniha je neskutečně čtivá, napínavá, dobře propracovaná a bavila mě od začátku do konce.

bigben

Druhá knížka od této autorky a byla jsem spokojená. Příběh se lehce zamotal a chudák hlavní hrdina si neodpočine ani na dovolené. Jen některé popisovací pasáže bych zkrátila.

i.stefany

Příjemná detektivka z prostředí norských fjordů nabízí opět zamotaný příběh místních obyvatel, který pomůže rozluštit Josef Bergman.

nova8907

Hezky se mi četla

mirka71

Dobrá detektivka, styl Michaely Klevisové mi sedí, dobře se čte, stejně jako její ostatní knížky přečteno téměř na jeden zátah. Sympatický kriminalista, ještě stará škola, který se nebojí použít selský rozum... takových je dnes jako šafránu, bohužel....