Zmizela v mlze

Ann-Solveig žije v odlehlé vesnici u norského fjordu vysoko za polárním kruhem s mužem, ze kterého má strach. A nikdo jí to nevěří. Pod vlivem své sousedky, psychosomatičky Katrine se rozhodne partnera opustit… ale nakonec místo toho skočí z útesu do moře. Přesně o rok později začne Katrine dostávat výhrůžné vzkazy. Vzápětí zemře další její pacientka - rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Český kriminalista Josef Bergman chtěl na tomto místě strávit poklidnou rybářskou dovolenou a ujasnit si životní priority, ale místo toho se stane jedním z důležitých svědků v zamotaném případu. Postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347389/zmizela-v-mlze-BQ7-347389.jpg 4.2339

Josef Bergman (5.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Joges

Konec knihy zbytečně překombinovaný a překotný, aby si čtenář v závěru užil ještě něco vzrušujícího děje. Ale jinak nemám co vytknout. Detektivka M. Klevisové je jinak opět výborná. Dokonce lepší, než některé zahraniční kriminálky se stříbrnou či zlatou pečetí na obálce. Byl tu příjemný popis dějů, postav, velmi dobré prostředí, nápaditá zápletka, gradace děje, napětí, trocha mystiky atd. Vůbec jsem se nenudil.

Vesmich

Třetí kniha, kterou jsem od M.K. přečetla a zase jiné prostředí. Pokaždé si řeknu: „mám to vůbec číst?“ , načež to číst to začnu , vpluji do krajiny, děje, osudů a už se vezu. A na konci si postesknu: „taky mohla ještě někoho nechat zamordovat, abych si to užila o něco déle….“

edith79

Moje třetí kniha od M.Klevisové a bohužel z mnou přečtených pro mě ta nejslabší. Moc mě to nebavilo. Postavy byly většinou nesympatické, příběh byl tak trochu naivní a místy se dost táhl. Ještě toho mám od této autorky dost před sebou a rozhodně si další její knihy přečtu, i když tahle mě nezaujala.

oskli

Tak tohle je pro mě překvapení nad překvapení! Autorku jsem objevila náhodou, takže až v průběhu čtení jsem zjistila, že tenhle titul je už pátým dílem série, ale vůbec mi to nevadilo. Začátek byl trochu složitý na zorientování se v postavách, ale pak už to byla jízda. Úžasná severská atmosféra, skvěle vykreslené postavy lidí a pro mě nečekaný konec. Skvělé! Jdu se vrátit k prvnímu dílu, ať se o tom českém kriminalistovi dozvím něco víc :-)

kudrdlinka

Mně se tahle "severská krimi" s českým kriminalistou moc líbila. Je to detektivka, kde netečou potoky krve a nedějou se drsné a zvrácené násilnosti, spíš je to psychologický příběh, který se místy pěkně zamotával. Knížku jsem poslouchala jako audioknihu a příjemný hlas Kristýny Kociánové mě přenesl na norské fjordy mezi tamní obyvatele.

ViolettaCh.

I tentokrát nás autorka zavedla ve své detektivce do cizích krajů, nyní je to Norsko, pro mě zcela neprobádaná oblast. Kniha se mi líbila více nežli předchozí Ostrov šedých mnichů, dějově situovaný do Nizozemí. Autorka však zůstala věrná svému způsobu tvorby, pro kterou je příznačné důkladné vykreslení psychologie každé z postav, jakož i popis místa a prostředí. Vlastně skoro až do poloviny knihy bych nepoznala, že je to detektivka - pořád nikde žádná mrtvola. Až pak se to pěkně rozjelo. Děj byl rozvinutý, ale ne přeplácaný, pěkně uzavřený. Tentokrát jsem si opravdu početla. Už se těším na další knihu.

Skatty

Byla jsem zvědavá na autorčin styl psaní, severská krimi v podání české autorky. Ale musím říct, že kniha byla fajn. Odechovka. Dobře se četla. Bavilo mně to. Ráda bych si přečetla ještě Ostrov šedých mnichů.

veamertl

Je to takové hezké české..Nečeká tu žádný Hannibal, nebo čtyři kusy v igelitu, protože někdo měl ráno špatný kafe a k tomu byl úplněk, zkrátka budete i po dočtení, moct v klidu spát. Krev nestříká, aby vám efektně zmátla mozek, zápletka a děj bohatě postačí. Přijde mi, že paní Klevisová prostě ráda píše a to je velká pochvala:) Je poctivka, neodflákne reálie, je to taková staronová detektivní škola. A je znát, že má vypsanou fixu, ehm, ruku, tedy čte se velmi dobře. Přes 90procent bych nedávala, ale po čtenářské duši pohladila..

eva3695

Děj byl zajímavý, a skvěle zamotaný. Popis krajiny byl skvěle vystižený, ale občas až moc dlouhý. Občas jsem měla chuť to přeskočit. Možná proto se mi do toho čtení nechtělo.
Ale jinak můžu s klidným srdcem říct, že to byla detektivka se vším všudy.

Honey19

Nějak sem se do knihy nemohla začít. První kniha od autorky a nejsem nadšená.

bgott

Od Michaely Klevisové jsem postupně přečetla všechny knihy ze série JB. Kroky vraha na mě působily dost rozpačitě, ale postupně se mi další díly četly lépe a lépe. Zmizela v mlze a Ostrov šedých mnichů byly asi nejlepší - zajímavě a věrohodně popsané prostředí, spád i psychologie postav.

99jana99

Moje první kniha této autorky a už se těším na další.

jarin58

Moje oblíbená autorka.Děj zasazený do drsného prostředí v Norsku.Kvalitou se minimálně vyrovná severským detektivkám.

maličkán

Pěkná čtivá detektivka.

ZuK1

Příjemná a napínavá četba s výborně popsanou atmosférou a prostředím odlehlé vesnice u norského fjordu vysoko za polárním kruhem, kde se děj odehrává. Další knížka Michaely Klevisové, kterou můžu jen doporučit ....
Celá série Josef Bergman se mi moc líbila, takže doufám, že autorka už má rozepsané další pokračování a až vyjde, určitě si ho půjdu hned koupit.

swayno

Velmi čtivá kniha. Některé věci mi byly jasné dřív :-)

E_Lan

Klasicky čtivé a napínavé. Postavy trochu jednoduché, ale do auta k poslechu či četbě doma je to velmi povedená kniha. Jen ten závěr je trochu utnutý a tak nějak mimo celé vyprávění.

VeronikaAug

Zatím poslední detektivka od paní Klevisové a opět senzace. Změna prostředí Josefu Bergmanovi jen prospěla. Líbilo se mi moc a už se těším na další. Doporučuji.

helenah

Každá z detektivek Michaely Klevisové má svoji zvláštní atmosféru a moc se mi to líbí.

Olous1

Kniha se mi líbila, byla to taková oddechová detektivka.Hezký popsané prostředí. ..mohu jenom doporučit.

metrolog

Velice dobrá kniha. A nejen jako detektivka. Popis prostředí je opravdu výborný. Atmosféra podobná jako v knihách Louise Pennyové, o inspektoru Gamacheovi a idylické vesničce Three Pines. V těch ale vystupuje více kladných a sympatických postav, kterých je v této knize jako šafránu. Takže přes nespornou krásu severu Evropy, pokud bych si měl vybrat, volil bych asi tu Kanadu :-)

veruzz_

Krasne napsané, napinave, perfektne promyslene a bavilo me prostredi severske prirody.

Ava34

Prostředí nádherně vylíčené. Úplně jsem se zamilovala do severní části Evropy. Musím ale říct, že mě kniha ze začátku nebavila. Seznamování s postavami mohlo být kratší. Asi až od 100. strany mě začala kniha vemli bavit. Oddychovka navečer s nečekanými zvraty. Skvěle napsané. Příjemně mě překvapila česká autorka :)

Fazolka2017

Oddychová detektivka. Líbí se mi krásně vylíčené
severské prostředí a popis života v něm, různé životy a osudy místních lidí, dostala jsem chuť na sobí hamburger s ananasem. Je pěkné, že vše musel vyřešit Čech na dovolené, místní policie byla stále o krok pozadu :-)

L.Helena

No, co napsat... Mně tato knížka teda vůbec nesedla. Celkové podání jinak zajímavého příběhu mi přijde takové bez napětí, s přemírou rozsáhlých popisů historie osudů jednotlivých postav, dialogy málo svižné, spíš na sebe navazující monology proložené dlouhými myšlenkovými pochody a popisem prostředí.
Navíc mi Josef Bergman začíná připadat trochu jako Jessica Fletcherová (seriál To je vražda, napsala). Kde se objeví, tam náhodou dojde ke zločinu, a on je ten jediný nejchytřejší, který vše odhalí.
Dvě hvězdičky za snahu.

Jizi

(Posloucháno jako audiokniha) Příjemný detektivní příběh s nenáročnou zápletkou, dobře usledovatelným počtem postav, jež jsou hnány vcelku pochopitelnými motivy a s detektivem, kterému se sice daří všechno, na co sáhne, ale na druhou stranu - o čem jiném by to mělo být? O tom, jak s ním nikdo nemluvil, nic nevypátral a jen tam deset dní okouněl, chodil na ryby a jedl skořicový šneky? To by nás asi moc nebavilo, že ne? Půlku zápletky jsem odhadla od začátku (tleskám si), druhou kousek před koncem (jsem prostě skoro stejně dobrá jako sám Bergman). Osobně oceňuji absenci hektoliktrů krve, zvrácených vraždících maniakálních perverzních úchyláků a taky sympatický, civilní přednes Kristýny Kociánové. Na běhání zn. Ideál.

Daenerys

Zajímavé prostředí a charaktery, výborná zápletka... Super detektivka, za mě velká spokojenost.

knihomolka1197

nic moc...hodně omáčky a kde nic tu nic...za mně tentokrát palec dolů...

Elea76

Autorku mám moc ráda. Četla jsem od ní 3 knihy a určitě se ráda pustím do další. Tahle mne nadchla, příjemně napínavé, čtivé .

Ajrad1981

Sice se mi to asi líbilo o něco víc než Kroky vraha, ale na vyšší hodnocení to není. Čtení je to příjemné, pohodové, ale dvě třetiny knihy to není detektivka, ale povídání o jednotlivých postavách. To ale není špatné, zajímavě vymyšlené příběhy, osudy.
A jak se celou dobu neděje nic, na konci, na nějakých 150 stranách, se dozvíme úplně všechno, motiv, provázanosti místních s mrtvolou, samozřejmě pachatele. Za mě dost nečekané a celkem by se mi i líbilo, kdyby...
Navíc je tam dost těžko uvěřitelných momentů. To jako fakt místní policie nedokáže nic najít, i když má v ruce veškeré protokoly, expertízy, a milý Josef jenom povídáním si s lidmi zjistí všechno? A neřekne ani popel, naservíruje pak místní kriminálce řešení až pod nos a ještě za to sklidí uznání? Vynadat mu měli! Jak jemu by se to líbilo, kdyby mu takhle nějaký turista lezl do vyšetřování? A ta jeho návštěva v domě vraha... Čekal snad, že se mu kajícně dozná? Kdyby to neplánoval, ale jenom se tak prostě shodou náhod stalo, tak budiž, ale tohle byla promyšlená návštěva...
Michaela Klevisová psát umí, ale možná by měla svůj um nasměrovat trochu jinam.