Zmizelá sestra

Zmizelá sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481078/bmid_zmizela-sestra-Ypg-481078.jpg 3 23 10

Když Belle Hattonová přijíždí ve třicátých letech do anglické kolonie v Barmě, aby tam vystupovala jako zpěvačka pro zámožné hosty v luxusním hotelu, její motivací není jen touha po dobrodružství a exotice. Za rozhodnutím opustit Anglii stojí novinový výstřižek, který našla po smrti otce. S úžasem z něj zjistila, že nebyla jedináček, jak si vždycky myslela. Rodičům se kdysi v Barmě narodila její starší sestra, která krátce po narození zmizela z kočárku v zahradě. A nejen to - z jejího zmizení místní úřady podezíraly Bellinu psychicky labilní matku, kterou její manžel rychle odvezl ze země zpátky do vlasti. Šokovaná Belle je odhodlaná zjistit, co přesně se před pětadvaceti lety v Barmě stalo. Když ale začne pátrat v Rangúnu po odpovědích, setkává se jen s odmítáním, mlčením, ale i s nezastíranými výhrůžkami. Nakonec jí začíná jít doslova o život.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Víkend

The Missing Sister , 2019

čef
čef
14.12.2022 4 z 5

Události v Barmě ve třicátých letech minulého století byly hodně dramatické, Indové se řezali s Barmánci a chudáci kolonialisté z Anglie mezi tím. Naše hrdinka se navíc rozhodla, že najde svoji sestru a tak je o trochu napětí postaráno. Vrcholná literatura to sice není, ale číst je to možné.

zimolka
zimolka
12.12.2022 3 z 5

Hvězdičky ubrány kvůli tomu,že děj se někde uprostřed knihy strašně táhnul, jinak začátek a konec super.

Szilvia1
Szilvia1
30.05.2022 4 z 5

Příběh jedné sestry,která byla jako miminko unesená a druhé sestry,která se rozhodla ji najít.Příběh byl pěkný,předešlé knížky byly lepší,ale tahle měla taky svuj puvab.Mě se knížka líbila,přečtu jsi od autorky i další knížky,jen aby vyšli.Autorka zustává mojí oblíbenou autorkou.

orinka3
orinka3
30.04.2022 1 z 5

Přiznávám, že knížku nechávám nedočtenou. Velice slabý děj, situace za vlasy přitažené a rádoby napětí. Předešlé knihy se mi líbily víc, je mi líto. Tohle jakoby autorka napsala kvůli složenkám.

kika 13
kika 13
27.03.2022 2 z 5

Já se knížkou jen velmi těžko prokousávala,ale nakonec jsem ji dočetla.

putpuda
putpuda
20.01.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, ale za mě nejslabší kniha autorky. Na Plantážníkovu ženu to rozhodně nemá.
Více se mi opět líbila ta část z minulosti...
Určitě se budu těšit na další knihu ;)

veronika1148
veronika1148
12.01.2022

Moc pěkné kniha. Žádné sálodlouhé popisování, hezky plynula.

zdehan
zdehan
04.01.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila přečteno za jeden den nešlo se od knihy odtrhnout.

zuzana2599
zuzana2599
07.11.2021 4 z 5

V třicátých letech minulého století přijíždí Belle do Barmy, kde vystupuje jako zpěvačka v hotelu. Rodiče jí již zemřely, no v jejich pozůstalosti našla novinový výstřižek, ze kterého se dozvídá, že měla sestru, která zde v Barmě před dvaceti pěti lety zmizela z kočárku. Belle začne pátrat a čtenář sleduje nejenom příběh Belly, ale i její matky, kterou Belle téměř neznala... Lince příběhu, která se odehrává v minulosti je věnováno méně stran, no mě osobně tyto historické linky baví při čtení nejvíc. I tady bych si ráda přečetla víc o Dianě, matce Belly. Je to příběh odpočinkový, hezký, čtivý, provede nás krásami anglické kolonie v Barmě a má velmi pozitivní závěr. Konec dobrý, všechno dobré ! Mám ráda tuto autorku, dnes jí ale posílám jen 4* !!

alnahu
alnahu
07.11.2021 3 z 5

Příjemná oddechová kniha, protkaná exotikou, ale i romantikou. Příběh dvou sester .které se o sobě dozví po mnoha letech-díky výstřižku z novin .Bella mladší ze sester se pustí do pátrání ,kam její starší sestra zmizela a rozkryje tím dávné tajemství.

Dinah Jefferies
malajská, 1948