Historická předměstí a okraje města - levý břeh Vltavy. Dodatky III

Historická předměstí a okraje města - levý břeh Vltavy. Dodatky III https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92652/zmizela-praha-dodatky-iii-92652.jpg 5 11 3

Zmizelá Praha série

< 8. díl

Historická předměstí a okraje města - levý břeh Vltavy. Novodobá úprava a kvapná přestavba starých částí Prahy, zahájená v polovině 19. století a motivovaná hospodářskými a technickými, ale i uměleckými důvody, zničila největší část krásného stavebního dědictví města z 12. až 18. století. V letech 1916–1948 vyšel soubor pěti knih, jež pomocí dobových fotografií mapovaly neblahý zásah nové doby do staré Prahy. Tento cyklus doplňují tři nové svazky, které se soustřeďují zejména na zásahy po roce 1945. První z nich je věnován změnám v historickém jádru města, druhý a třetí historickým předměstím a okrajům města na pravém a levém břehu Vltavy.... celý text

ondra2
21.07.2020 5 z 5

Opět výborný výlet do minulosti. S ohledem na značné stavební zásahy zejména v Holešovicích pro mě místa na některých fotografiích i s vysvětlivkami hůře identifikovatelná. Jinak spokojenost s celou sérií.

los
22.06.2020 2 z 5

uvítal bych obsažnější komentář, mapy a případně i fotografie ze současnosti pro porovnání

chápu nostalgii autorky k věcem minulým, ale domnívám se, že do populárně odborné publikace nepatří subjektivní politicky zaměřená hodnocení

kapr
23.04.2017 3 z 5

Kateřina Bečková

Všechny publikace tohoto druhu mne fascinují. Přibližují nám často známá místa pohledy na to, jak vypadala někdy před několika málo desítkami let, jindy i před více než 100 lety. K dokonalosti ale prakticky všem chybí doplnění původní fotografie tou současnou, plánkem původní a současné situace. Přesto jsem za každou takovou knihu vděčný.

architektura továrny předměstí stará Praha

Kniha Historická předměstí a okraje města - levý břeh Vltavy. Dodatky III je v