Zmizelá Kutná Hora

Zmizelá Kutná Hora https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51032/zmizela-kutna-hora-51032.jpg 5 11 4

Bývalé královské horní město Kutná Hora společně s cisterciáckým klášterem v Sedlci patří k nejpůsobivějším historickým sídlům Evropy. Díky mimořádnému bohatství z rozsáhlých nalezišť stříbrné rudy a centrální mincovně ve Vlašském dvoře byla Kutná Hora ve středověku „pokladnicí českého království“ a druhým nejvýznamnějším městem po Praze. K architektonickému a uměleckému bohatství Kutné Hory přispěli takoví mistři, jako byli Parléřové, Matěj Rejsek, Benedikt Ried, Jan Blažej Santini, Kilián Ignác Dienzenhofer, Josef Mocker a další. Na město Kutnou Horu i na sedlecký klášter se lze dívat z mnoha úhlů pohledů – z hlediska historie, církevních dějin, dějin dolování, mincovnictví nebo dějin hmotné kultury a umění. Kniha Zmizelá Kutná Hora přináší především soubor unikátních fotogragií, reprodukcí olejů, grafik a dalších obrazových materiálů, které ukazují zaniklou podobu dosud stojících staveb nebo představují stavby, které již dávno zmizely.... celý text

sarkafarka1900
25.07.2023 5 z 5

Jen bych opakoval komentáře od Bašťák a Lenka4, tak je podepisuji :-).

Lenka4
24.10.2016 5 z 5

Člověk si až povzdychne, jak malebně a romanticky ty staré domy působily. Jen škoda, že v knížce nejsou také snímky dokumentující, jak místa vypadají dnes. Ale zase je to dobrý tip na výlet do Kutné Hory, jet si je tam s touto knihou v ruce vyhledávat.

28401
24.05.2016 5 z 5

Doporučuji také - Kutná Hora na starých pohlednicích

Bašťák
11.05.2016 5 z 5

Kdo má rád Kutnou Horu, není co řešit. Množství utříděných historických fotografií a skvělý výklad k nim.

Kniha Zmizelá Kutná Hora je v