Zmizelá

Zmizelá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4276 1028

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

EliBla
13.02.2021 5 z 5

Musím říct, že jsem moc ráda, že jsem se knihu rozhodla číst, i když má přes 500 stránek. Kniha je plná překvapení a zajímavých rozuzlení. Závěr mě dostal. Musím si teď pustit film, který byl podle knihy natočený. Neváhejte a dejte se do čtení.

JANIDE
31.01.2021 5 z 5

Doporučuji.

Elapheg
27.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle byla pecka. Nasmál jsem se u knihy neskutečně. Ze začátku ca 200 stran se kniha věnuje především seznamování se s Nickem a Amy a jejich blízkými. Celá kniha je notně proložená sarkasmem, ale i vulgarismy. Nutno však říci, že krom výborně popsané psychologie postav, právě tyto sarkastické poznámky činí knihu velmi čtivou a ač se jedná o vážné téma, je kniha vtipně škodolibým thrillerovým podáním, jak hrozné může být manželství, ve kterém hraje vypočítavost Amy hlavní roli. Amy zná dokonale svého manžela Nicka, své rodiče a to jí umožňuje dokonale manipulovat se svým okolím. Nick se nestačí divit, co vše na něj Amy ušila, takže před policií i před okolím v televizi, vypadá jako ten největší lotr, přestože skutečnost je zcela jiná. Smekám před autorčiným umem, dokonale vystavět manželský příběh na lži, manipulaci a přetvářce a když už si čtenář myslí, že Amy už dokončila svou síť intrik, Amy zase něčím novým překvapí své okolí, zvláště Nicka a ze všech situací, ač je herečkou první třídy, vychází jako ten nejvíc politováníhodný člověk. Neskutečně jsem se zasmál, i když mi Nicka bylo taky dost líto. Měl své hříchy, ale situace, do které ho naverbovala Amy, byla hodně tížívá. Dávám plný počet hvězd a doporučuji k přečtení. Vytrvejte ve čtení, i když se někdy popisy situací v manželství mohou zdát nudné, vše má své důležité místo, ze kterého je vystavěn bravurní psychologický thriller.

montik_m
27.01.2021 5 z 5

Zmizelá není detektivka, ve které se stane brutální vražda, na scénu si to přihasí čupr detektiv, rozervaná duše, a pak už jen defiluje série podezřelých, vodítek, zavádějících důkazů a teorií, aby vrahem byl ten nejméně pravděpodobný ze všech zúčastněných. Kdo něco takového čeká, neměl by tuhle knihu číst... Zmizelá je skutečně psychologický thriller, ve kterém je bezpodmínečně nutné objasnit psychologii postav a motivaci k jejich jednání. Bez toho nemá takový příběh smysl, i když to pochopitelně vyžaduje trochu soustředění a trpělivosti. Postavy jsou skutečně zvláštní, ale vzhledem k tomu, že se nikdo nepodivuje nad neskutečnými kombinacemi a až bestialitami u jiných autorů ryze detektivních románů, neměl by být ani tolik překvapen podivnostmi Amy a Nicka. Je to vynikající knížka, která se velice pěkně hrabe v nitru dvou zvláštních lidí, kteří měli své představy o životě a jsou konfrontováni s realitou běžných dnů a svými všedními já. Nakonec to známe všichni. Když se s někým seznámíme, snažíme se být aspoň trochu lepší, než doopravdy jsme. A na chvíli se nám to i podaří. Většinou má ale tahle hra své jasné hranice.
Co se stane pokud jsou tyto meze překročeny a nastane vystřízlivění, je naznačeno právě ve Zmizelé. Konec jistě může být pro čtenáře zvyklého na tradiční pojetí potrestaného zla diskutabilní, ale tím bychom se opět vraceli na půdu obvyklých schémat. Čas od času je možné se od běžných konvencí oprostit a unést i trochu jiný závěr, něž bývá v kraji a v průměru zvykem.

evineckY
20.01.2021 3 z 5

Taky jsem poslouchala audioknihu, která byla výborně namluvená. Hlavní hrdinové, kteří byli rozmazlení a samou nudou nevěděli, co s životem. Oba by potřebovali akorát na prdel.

janina66
19.01.2021 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, výborně namluvenou. Amy mně od začátku byla nesympatická a Nick trochu slaboch. Moc se mi líbilo střídání vyprávění z pohledu Emy a Nicka. Konec mě trochu zklamal, čekala jsem pořád nějaké napínavé vyústění. Ale jako celek byla kniha super.

caldap
17.01.2021 4 z 5

Ze začátku mi kniha připadala velmi nudná, až tak po 50 stránkách se začal příběh rýsovat a stálo to za to. Doporučuji.

mirec88
07.01.2021 5 z 5

Tak potom ako som videl pred pár rokmi film, ktorý som si už pamätal len matne, som si konečne prečítal knihu. A bola perfektná. Výborné psychologické zobrazenie obidvoch hlavných postáv, ich myslí, pohnútok a skutkov. Amy bola pekná sviňa za to čo si všetko vymyslela na manžela. Áno, aj on urobil zopár chýb, nechcem spoilerovať, ale to čo sa mu prihodilo, si isto nezaslúžil. Veľmi sa mi páčila táto kniha. Odporúčam.

davidurban1973
06.01.2021 4 z 5

Poslouchal jsem jako svoji první audioknihu a byl jsem spokojen.
Samotný příběh a jeho podání formou střídání postav se mi líbilo. Mělo to šťávu a bylo to dobře napsané, napínavé a zábavné. Na závěr jsem si sice říkal, jestli by opravdu byl někdo takový blázen, aby se tak choval a zasvětil podobnému jednání skoro celý život, ale dejme tomu... psychopatů je mraky.
Zpracování audioknihy se mi moc líbilo. Zejména přednes ženské postavy byl super, co se týče intonace a podání.

esterkucerova
06.01.2021 4 z 5

Ze Zmizelé mám hodně rozporuplné pocity.
Je to strhující thriller propracovaný do posledního detailu, velmi čtivý.
Bohužel postavy alespoň pro mě byly hodně ploché, k nikomu jsem necítila žádné sympatie a konec mě hrozně zklamal, vadí mi, že nepřišlo žádné zadostiučinění.
4/5*

Allla9
04.01.2021 5 z 5

Strhující drama. Velice vydařená kniha plná zvratů a nečekaných situací. Kniha, kde není nic ponecháno náhodě.

Jani23
12.11.2020 1 z 5

Začátek knihy mě vůbec nenadchnul..knihu jsem poté na nejaky čas odložila a vrátila se k ní.. Nakonec byl děj zajímavý az ke konci.

ZlýJabko
02.11.2020 5 z 5

Pánové, kolegové, buďte věrni svým drahým polovičkám! SPOILER ALERT!!!

Neznáte totiž dne ni hodiny, kdy se z vaší klidné sexy putičky vyvrbí jen jeden střípek jedné z osobností v kebulce toho pěkného stvoření, které mezi těmi střípky dokáže hopkat jako krasobruslařka. Tam, kde je M. Atwoodová zcela trapná svým feministickým tahem na podrobení žen, je Flynnová nemilosrdnou bohyní pomsty. Nezastavitelná Erynie se záložními plány pro záložní plány. To je Amy, tvář skutečného feminismu namísto ukvičeného žadonění a protestování.

U go, girl!

Lukeronka
24.10.2020 odpad!

Bohužel odloženo, to se fakt nedalo.. posloucháno jako audiokniha a když jsem v jedenácté kapitole zjistila, že mě jich čeká ještě přes 50, musela jsem vypnout a smazat... Nudné, nic se tam neděje, obě hlavní postavy nesympatické, ženská postava načtena s tak rozdílnými hlasitostmi (šeptání a křik), že jsem to musela pořád štelovat... Člověk pořád čeká, že se to nějak rozjede a nic... Mám moc plný seznam knížek ke čtení na to se zabývat tímto...

Sudin
14.10.2020 5 z 5

Super kniha. Viděl jsem kdysi film, ale kniha se mi i tak hodně líbila. Pokud si člověk umí představit že je něco takového možné i v reálu, tak je to super psycho.

Lucie846
12.10.2020 5 z 5

Knížka se mě líbila. Amy byla pěkná svině úplně jsem koukla co vše dokázala vymyslet

Mirin1349
01.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Na můj vkus to bylo takové trochu rozvleklé, klidně bych si uměla představit pár desítek stran ubrat. Paradoxně mě o dost víc bavila první část, kdy jsem ještě tolik nevěděla, co bude dál. Obecně nemám ráda, když se na férovku všechno dozvím nebo mi dojde už v půlce knížky, pro mě to pak ztrácí kouzlo. Ráda se nechávám překvapit až do konce. A tady ani ten konec zas tak šokující nebyl. Celkově mě ta knížka spíš štvala.

***SPOILER***

Nevím, jak lépe to vystihnout, ale příběh mi přišel naprosto šílený a neuvěřitelný. Amy byla přesně tím, čím jí chudák Nick častokrát nazýval. Já tu ženskou nemohla vystát, neskutečně mě vytáčela a přála jsem si, ať se konce knihy nedožije. Docela mi vadily některé výrazy nebo slovní obraty zvlášť v deníku nebo v těch nápovědních rýmovačkách. Takový ten pocit, když je Vám až trapně za něco nebo za někoho. Konkrétně po přečtení (fuj, ani to napsat nechci…) „Jsi moje teplíčko“, se mi udělalo mdlo. Kdo takhle mluví? To mi prostě přišlo jako strašná úchylárna a zvrácenost.

lencin
30.09.2020 3 z 5

Příběh úžasné Amy a jejího manžela Nicka.
(2016)

lucifess
15.09.2020 5 z 5

Kniha mě bavila, ráda si od autorky přečtu i něco dalšího. Závěr byl pro mě trošku zklamání, čekala jsem jiný konec nebo ještě větší rozpracování. Budu doufat, že lidí jako je Amy v reálném světě moc nechodí nebo se s nimi nikdy nedostanu do křížku.
Celkově napínavá knížka u které jsem se nenudila.

Novanova
12.09.2020

Taky jsem nejdříve viděla film. Ale to už bylo docela dávno. Začetla jsem se rychle i přes delší úvodní část. Doporučuji všem! R