Zmizelá

Zmizelá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4275 1028

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

ZuzanaZ83
13.03.2022 3 z 5

Amy a Nick jsou manželé pět let. Jsou dokonalý pár, lidé je obdivují. Za zavřenými dveřmi ale dochází k rozkladu vztahu. Amy pak jednoho dne zmizí a na Nicka padá obvinění z toho, že své manželce ublížil.
V příběhu v podstatě brzy přijdete na to, kdo je kdo. Vyprávění střídavě z pohledu Nicka a Amy také odhaluje temné stránky jejich vnitřního světa.

Posledních zhruba 100 stran se poměrně táhlo, celkově ale psychothriller ano, jen trochu překombinovaný. Kdyby to šlo, tak bych dala 3,5*.

Mishak
04.03.2022 5 z 5

První jsem viděla film. Knihu jsem si koupila, protože se mi moc líbil, ale dlouho jsem ji odkládala, abych trochu pozapomněla děj. Musím říct, že po jejím přečtení jsem nadšená! Najdete toho v ní mnohem více, konečně se více ponoříte do pocitů hlavních postav a to byla za mě naprostá pecka! Vůbec se nedivím, že se kniha řadí mezi bestselery. Kniha je delší, ale krásně propracovaná! Autorka v ní krásně vykreslila neskutečného psychopata.

Někdy jsem měla pocit, že knihu píše spíše chlap. Neberte mě špatně, ale většinou muži si neberou servítky v mluvě a slovník v téhle knize byl někdy dost drsný - každopádně k ní ale patří.

Závěr knihy mě tedy (i přes znalost filmu) šokoval! Možná jsem už trochu pozapomněla děj ve filmu, ale mám pocit, že v něm bylo vše trochu urychlené. Tady jsem opravdu dostala parádní nálož a knihu zavírala s pocitem, že bych chtěla ještě trochu víc – trochu víc se ponořit do té temnoty.

Nemůžu hodnotit jinak, než pěti hvězdami a asi se podívám ještě po nějaké další knize od téhle autorky.

kackahracka
25.02.2022 5 z 5

V dobách, kdy příběh Zmizelé zažíval největší slávu, se ke mě dostal trailer k filmu, části filmu, pochvalné recenze, upoutávky a já nevím, co ještě-až jsem měla dojem, že knížku vlastně vůbec nemá cenu číst, protože vše podstatné už se profláklo. Možná proto jsem tak dlouho četbu odkládala, v tiché naději, že spoilery, co se mi v podvědomí zachytily drápkem, časem vyčpí a já si užiju pointu. Tak bohužel - má mizerná paměť mi tentokrát ukázala prostředník a hlavní twist mi našeptávala už od samotné první kapitoly. A přesto-zážitek z četby byl fantastický! Dokonce tak, že si knížku budu chtít jednou přečíst znovu. A takových adeptů nemám mnoho. Bravo! Tohle se vážně povedlo!

cipperka
17.02.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Psychothriller jak má být 8-) Přestože jsem hlavní zápletku díky filmu již znala, vůbec mi to neubralo na čtivosti a byla jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Za mě nejlepší kniha od Flynnové.

jaHanicka
07.02.2022 5 z 5

Možná delší, než by bylo třeba, ale o to propracovanější a promyšlenější. Gillian nepřestává ohromovat.

Yuki_Kuchiki
01.02.2022 4 z 5

I dokonalý pár skrývá určitá tajemství.. knihu jsem četla jedním dechem. Rozuzlení bylo dechberoucí :-o ...
doporučuji

mss
31.01.2022 4 z 5

Vrátila jsem se k ní po letech. I přes občasný nevybíravý slovník jsem byla zase uhranuta. Geniální příběh, filmové zpracování také. Rozhodně si ji s odstupem času zase přečtu.

Youn@n
17.01.2022 4 z 5

zajímavá psycho kniha :) super je i film

Karoley
07.01.2022 5 z 5

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat…

Nejdříve jsem viděla výborný film a po nějaké době se vrhla i na knihu.. a ta byla snad ještě lepší! Parádní psycho, jsem nadšená! Přidávám do oblíbených a na tvorbu paní Flynnové si budu muset pořádně posvítit!

VeruMalfoy
02.01.2022 5 z 5

Tato kniha vypráví o tom velice tenké hranici mezi láskou, vášní, nenávistí a šílenstvím. Jedno zde souvisí s dalším a vše je propojeno. Kniha nám ukazuje, co vše je schopen člověk udělat, spáchat, aby neztratil svého partnera, svou drahou polovičku.

Zajímavá kniha. V polovině jsem byla opravdu překvapena zvratem, který nastal. Amy byla skutečně až moc chytrá. Čekala jsem dramatičtější konec, ale když si to tak vezmu, tak jí vlastně všechno až děsivě vyšlo. Jejího manžela, vraha, ale i oběti v jednom, mi bylo opravdu líto.

EliskaD
27.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Podle hodnocení a rozvrstvení hvězdiček jsem čekala pecku. A zase jsem naletěla. Základní myšlenka příběhu pro mě byla sice neokoukaná a zajímavá, ale skrz děj vedla zdlouhavá a předvídatelná cesta k takovému rozplizlému závěru, ve kterém ani zlo nebylo patřičně potrestáno.

rejka79
17.12.2021 3 z 5

Ano,zápletka je dobře vystavěná a od 2.části se to četlo trochu lépe než zdlouhavá 1.část. Ale úplně mě to nenadchlo. Knihu nedělá jen zápletka, ale i uvěřitelnost charakterů,postřehy zralého autora ze života, nadhled, vtip, moudrost, atmosféra ...to mi tam chybí. Takže, jste sice zvědaví jak to dopadne, ale těch "nesrovnalostí" je tam více plus poměrně nezáživný styl psaní. Ale chápu, ze jako odpocinkové cteni to stačí.

Sysel
03.12.2021 4 z 5

Byl to můj první thriller. Ze začatku jsem se do čtení musela spíš nutit. Zmizelá zmizela, co víc od knihy čekat, že. Ale postupně se mi kniha začala dostávat pod kůži a já se přistihla, že potřebuji vědět, co se bude dít dál.

Bustedka
26.11.2021 4 z 5

když jsem to začala číst, došlo mi, že jsem kdysi viděla film, takže mi bylo jasné, kudy se to všechno bude ubírat. Asi i proto napětí chybělo. Taky bych ocenila, kdyby to bylo kratší, údernější. Příběh vystaven do nejmenšího detailu, ale znovu bych po tom nesáhla.

Metla
24.11.2021 4 z 5

„Po pravdě jsem po ní chtěl, aby mi četla myšlenky, abych se nemusel snižovat k ženskému způsobu vyjadřování.“

Jak dobře tohle znám! Nic neřeknu a potom jsem naprdnutá, že manžel (navzdory vysoké inteligenci společensky ještě méně kompetentní než já) nepochopil, co měl či neměl udělat. Má to se mnou těžké, nebožák. Ale mohl dopadnout i hůř...

Ke „Zmizelé“ se píše komentář obtížně. Chtěla bych se podělit o své názory na postavy, především tedy na dvojici hlavních protagonistů, na jejich chování, jednání, celkovou situaci… Jenže nemůžu, pokud nechci ani naznačit zápletku čtenářům, co prohlížením komentářů oťukávají knihu předem při zjišťování, zda by mohla být pro ně.
Léta od shlédnutí filmu spolehlivě zahladila detaily, podstata mi bohužel v hlavě uvízla. Překvapení se tedy při četbě konat nemohlo, přesto jsem se zájmem odhalovala vrstvy a temné hlubiny jednoho nezdravého vztahu. Začátek mě neskonale nudil, málem jsem se na to vybodla. Když se konečně začalo něco dít, už jsem se s těmi "miláčky" musela proskřípat chrupem až k hořkému finále. Takhle to přece nemůže, nesmí skončit, já chci pořádně krvavý happy end! 75%

Ivka14
27.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Hodnocení bude těžké napsat, protože jsem rozpolcená ohledně svého konečného hodnocení a toho, jak moc se mi tato kniha vlastně líbila.
Musím uznat, že mě kniha zklamala. První polovina? Skvělá, jenže pak to nadšení z mě opadlo. Děj byl aspoň pro mě předvídatelný a částmi i zdlouhavý. Ale zase nemůžu říct, že mě ta kniha nebavila.
Na konci jsem čekala, že ji Nick zabije (což je možná škoda, že to neudělal).
Hold jsem měla asi veliké očekávání.
Proto mé hodnoceni je 3,5*

PeťulaV.
27.10.2021 3 z 5

Příběh Amy a Nicka, dvou mladých manželů, kteří si ve svém vztahu, stejně jako spousta jiných párů, prochází krizí. Amy ale v den jejich 5. výročí zmizí, vše nasvědčuje tomu, že došlo k vraždě a hlavní podezření padá právě na Nicka. Začátek byl trochu pomalejší, dlouho mi trvalo se začíst, ale pak se děj rozjel a nemohla jsem se odtrhnout. Nic nikdy není tak, jak to na oko může vypadat, to si myslím, že celou tuto knihu vystihuje. Konec jsem ale čekala úplně jiný a asi lepší, byla spousta možností, jak to uzavřít. Tento mi přišel takový až absurdní, nereálný.

Radka1727
11.10.2021 4 z 5

Propracovaný psychologický thriller, možná trochu slabší rozjezd. Překvapivě dobré filmové zpracování.

Komaeda
05.10.2021 4 z 5

Okay ale žádný velký zvrat ani překvapení se nekonalo

m.zirhut
01.10.2021 3 z 5

(audiokniha) Další vykonstruovaná detektivka, která by se v reálném životě mohla asi těžko stát. I když, některé pasáže s mediální honbou za senzacemi jsou bohužel i docela reálné (obzvlášť asi v Americe).
Děj se dost vlekl, tak jsem občas třeba deset kapitol přeskočil, ale vzápětí se ukázalo, že jsem vlastně o nic důležitého nepřišel.