Zmizelá

Zmizelá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4270 1028

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

Patapuf
10.09.2022 4 z 5

Za mě slušný... zajímavá zápletka.... líbilo se mi, jak autorka nejdříve očerňovala Nicka a dostala čtenáře na stranu Amy a potom.... akorát ten konec... přišlo mi to takový... no zvláštní... proto jenom 4 hvězdy....

Maky78
14.08.2022 5 z 5

Velmi dlouho jsem se na ni chystala a jedním slovem skvělá. Vykreslení psychologie postav bylo top. Zaujali mě vnitřní monology postav.
A ty zvraty v ději, nádhera.

Littlemonday
23.07.2022 5 z 5

Zmizelá - Gillian Flynnová

Knížka, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat…

Recenze:

ABSOLUTNÍ FIČÁK!

Tolik nečekaných zvratů, totálně promyšlených kroků a takhle důmyslý děj - to jsem už dlouho nezažila. ️
Krásně propracované postavy, pomalu se proplétáte příběhem a když už si říkáte: “A o čem budu číst zbytek knížky?”, tak přijde totální bomba, která vám rozmete všechna vaše očekávání a jistoty.

Díky nemoci jsem si knihu hodně dávkovala, ale dneska jsem zbylých 330 stran zhltla na posezení, protože je to vážně skvělý!!! Budete napnutí, rozčílení, smutní, vysmátí… Má to úplně všechno a každá kapitola stojí za přečtení!

5/5⭐️

Emma_Pure
11.07.2022 5 z 5

Úžasně propracovaná psychologie! Knížku jsem milovala od začátku do konce

Veju007
13.06.2022 3 z 5

Po Zmizelé jsem sáhla primárně ze dvou důvodů: 1) Amber Heard je v mnoha videích přirovnávána k Amy právě svými sociopatickými sklony a 2) autorka je/byla novinářka, takže jsem si mohla odškrtnout další položku z letošní výzvy do DK.
Ale co ta knížka? Bude to minimálně 8 let, co jsem Zmizelou viděla, takže jsem se samozřejmě připravila o ten twist v polovině příběhu. Musím se přiznat, že kdybych to nevěděla, z první části knihy bych na to rozhodně nepřišla.
Chápu taky, že tehdy to asi bylo převratná kniha (stejně jako svého času Dívka ve vlaku), ale že bych z toho byla extrémně odvařená, se teda říct zrovna nedá.
Nick i Amy, si nezaslouží nic jiného, než žít spolu a vše, co si mezi sebou provedli, jen potvrzuje, že karma je zdarma a ani chvíli jsem jich nelitovala. Napsat takto nesympaticke postavy byl určitě autorčin záměr, bravo, fakt se to povedlo.
Ve finále je ale Zmizelá průměrným thrillerem, alespoň v dnešní době, kdy už jsme možná zvykli na víc, takže 3 hvězdy jsou akorát…a je to zbytečně dlouhý, 528 stránek.

Verunka289
13.06.2022 2 z 5

(SPOILER) Knihu jsem četla strašně dlouho, protože jsem zrovna měnila zaměstnání a tak nějak toho na mě bylo moc, možná i proto mě až tolik neuchvátila. Ze začátku mě docela bavila, pak mi to přišlo místy zdlouhavé a takové překombinované.

Amy teda byla pořádně vyšinutá a Nick koneckonců taky, když s ní nakonec zůstal.

Kája95
10.06.2022 4 z 5

Tak to je dobré psycho, dobře vymyšlené. Trošku zdlouhavé, ale čtivé

adelinka
07.06.2022 4 z 5

Čítanie dobré. Amy, no čo povedať. Dobre prešpekulované. A záver? Prekvapujúci.....

Pafča88
05.06.2022 4 z 5

Knihu jsem četla celkem dlouho, vždycky když jsem na ní měla chvíli čas. Až ke konci jsem ji musela že zvědavostí číst až do rána, abych věděla, jak to skončí.
Hledám správná slova, jak knihu ohodnotit. Skvěle vypracovaná psychologie povahy obou hrdinů. Konec pro některé možná nedokončený, pro mě wow, psycho, k zamyšlení.
Teď planuji shlédnout film.

AlexandraBane
03.06.2022 3 z 5

Začátek mě teda krutě nebavil, pak se to rozjelo a bylo to fakt super. Obrat o 180 stupňů. Jen ten otevřený konec bez vyřešení mě zklamal.

Zuzulinka
01.06.2022 3 z 5

Konec mi nesedl, nenadchl. Jinak kniha čtivá, napínavá.

pinkstrom
31.05.2022 5 z 5

Nevím, proč mi trvalo tak dlouho po Zmizelé sáhnout. Od první do poslední stránky jsem hltala každé slovo, nikdy se nenudila a musela se nutit, abych si na čtení vždycky vyhradila delší čas a víc si jí tak užila, a nečetla po kouskách v metru. Strašně se mi líbilo, jak Flynn dokázala dokonale popsat obě hlavní postavy a jejich vnitřní monology. A samozřejmě i celá zápletka a nevšední pojetí.

Nofar197
27.05.2022 2 z 5

Ujde, ale četla jsem už lepší.

pavlina4737
25.04.2022 5 z 5

Na Zmizelou jsem narazila při čtení podobné Dívky ve vlaku, kde se o ní zmiňovali citace na přebalu knihy. Zmizelou jsem si později objednala a když jsem jí četla, nemohla jsem ji pustit z ruky, líbí se mi, jak je kniha napsaná hovorovým čtivým jazykem a jak vámi manipuluje tak, že nevíte na čí stranu se máte postavit a na konci jste překvapení, jak to celé dopadlo.

bigben
25.04.2022 3 z 5

Bavilo mě vyprávění dvou hlavních postav, každá ze své strany...jen bych knihu pokrátila...a závěr trochu zamrazil.

petraj30
22.04.2022 3 z 5

Ten začátek byl katastrofální, takhle jsem se nenudila hodně dlouho, pokud vůbec. Myslela jsem, že to položím po 20 stránkách. Tipovala jsem, že mi změnili titulní obálku. Nicméně jsem vydržela, protože po přečtení určitých komentářů, to prý ještě bude pořádná jízda. A světe div se! Děj nabral na obrátkách ze vteřiny na vteřinu a já už jsem pak nebyla schopná knihu ani na okamžik pustit z ruky.
Možný spoiler:
Od celého začátku jsem si říkala, že jejich vztah nemůže být až tak jednoduchý. A i když má mince dvě strany, tak tady těch stran bylo mnohem víc. Myslela jsem, že Amy má jen jedna zadní vrátka a ejhle, ona fakt myslela na všechno. Až to člověka děsí, jen ten konec mě zklamal. Tady spravedlnost nezvítězila.
Ani ve snu by mě nenapadlo, jak ten příběh může skončit. Tohle je moje první kniha, kde jsem uvažovala o všech možných dostupných hodnoceních. Nakonec se dám zlatou střední cestou i kvůli tomu začátku. Ale pořád jsem z toho v šoku. Vážně to bylo super.

zimka.r
13.04.2022 5 z 5

První knížka! A tedy já jsem nadšená! To jak se prolíná kdo je vlastně špatný a kdo dobrý a stále měníte názor, to bylo pro mne opravdu zajímavé a napínavé.....jen ten konec mě asi neuspokojil :) Určitě sáhnu po nějaké další knížce!

dagsvob
05.04.2022 5 z 5

Z knihy jsem nadšená a teď se můžu podívat na film. Nemám to ráda v opačném pořadí, to si knihu pak dostatečně nevychutnám...

Kubajzz
18.03.2022 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Viděl jsem stejnojmenný film ale knížka byla stopro lepší. Dobrý thriller, kde chvílemi nevíte, kdo tedy má vlastně pravdu a kdo lže. Rozhodně doporučuji k přečtení.

anibeni
16.03.2022 4 z 5

Možná zbytečně zdlouhavý, ale dobrý thriller.. nejdřív nenávidíte Nicka, pak nenávidíte Amy a pak se divíte, jak to všechno končí...