Zmizelá

Zmizelá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4276 1028

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

VendulaB
12.06.2023 5 z 5

Skvělý psychologický román popisující život s psychopatem. Často používaná věta "nic není, jak se zdá" zde platí na 100 %. Knihu jsem si opravdu užila.

Kocourek
08.06.2023 1 z 5

(SPOILER) Moje první setkání s autorkou a dle hodnocení s nejlepší knihou. No, moc mě neoslovil a. Do půlky jsem řešila, jestli vůbec knihu dočtu. Statečné jsem přeskakovala stránky a nakonec dočetla. Konec nijaký. Takže tak. Amy psychouška, Nick trouba. A příběh přitažený za vlasy.

DominaCZ
29.05.2023 odpad!

(SPOILER) Hodnotím na základě přečtení děje na Wiki: ten konec??? Sorry ale to by udělal jen podpantoflácké idiot takže jako...takových knih a filmů o magorech tu už bylo ... Ohraný téma, nechápu kdo zas tohle protlačil. Je to šmíra 100x okopčená ale ten konec mě vytočil. Dno absolutní.

Chlapovi by o nějakej plod opravdu nešlo, když k němu navíc přišel podvodnou cestou, ten by sral na nějakej život po boku magora "pro dobro dítěte" takže konec je zas znak přání ženské: tak by to mělo být.
Trapný a k zeblití.

boxas
07.04.2023 5 z 5

Mnohem lepší než film.

LukasB.453
06.04.2023 5 z 5

nalákán filmem a dobře že jsem se dal nalákat (překvapilo mě, jak dobře a věrně byl film udělaný). zajímavé je, že ten buranov u velké řeky byla svého času extrémně prosperující část světa plná novinek - třeba první veřejné elektrické osvětlení bylo právě tam.

Doubravka1975
04.04.2023 5 z 5

Vynikající psychologický thriller. Skvěle psychologicky rozebrány hlavní postavy. Kapitoly se střídají z pohledu Amy a Nicka.
Jako je fakt, že je to napsáno hodně zdlouhavě hlavně první půlka knihy. Ale já kdysi, už je to delší doba, viděla film a ten zvrat a konec jsem si pamatovala,tak jsem četla statečně dál. Ale chápu, že ten pomalý rozjezd, může někoho odradit + že ho čeká celkem 530 stran.
Konec originální, za mě super. Film skvělý, ale knížka samozřejmě lepší

Ira13
01.04.2023 3 z 5

Teda, co to bylo - chce se mi napsat - za kravinu? Děj se odehrává jak na houpačce. Vyprávění z pohledu obou účastníků tomu dává jiskru, ale vůbec nevíte, na čí stranu se přiklonit. Dávám 3* za dobré zpracování, ale číst ji už nebudu a uložím ji někde do knihobudky. Dočetla jsem spíš z nutnosti, ze se mi hodí do čtenářské výzvy.

Lálin59
22.03.2023

Začal jsem knihu číst v rámci čtenářské výzvy. Opravdu jsem se v tom snažil zorientovat, ale v polovině jsem to vzdal. Za mně děsné zklamání.

Marioneta.Peck
15.03.2023 5 z 5

Viděno nejprve jako film, který zaujal. A ani kniha nezklamala, zajímavě vytvořený dějový oblouk.

Áža707
29.01.2023 4 z 5

Na poslech byla kniha výborná, namluvena Janem Zadražilem & Janou Strykovou, doopravdy hned mě to chytlo a čekala jsem, co bude dál. Manželé slaví pětileté výročí svatby a v ten den manželka zmizí a začne se vyšetřovat. Samozřejmě jeden z podezřelých je muž a čím víc se posouváme v příběhu, tím víc podezření padá na něj.

Postavy byly napsané výborně, postupem knihy odhalujete jejich tajemství a lži a skládate si dohromady příběh a přemýšlite, co se vlastně stalo. Kniha je psaná z obou pohledu, takže můžete postupně poznat oba dva hrdiny. Na čtivosti to neubírá, naopak to celou knihu činní zajímavější. Amy mě doopravdy překvapila, upřímně takhle dobře napsaného psychopata jsem už delší dobu nezažila. Rozhodně se nedá autorce upřít promyšlenost této postavy a celkového nápadu.

Musím přiznat, že jsem měla jistou myšlenku, která se po chvíli potvrdila. Na rozdíl od "Ostrých předmětů" mi to v tomto případně nevadilo, protože je na tom postavena druhá část knihy.

Teď se dostáváme k velkýmu ALE. Poslední část byla podle mě naprosto zbytečná a až moc okecávaná. Za mě by se ta poslední část knihy mohla vynechat a nebo zestručnit do pár strankového prologu. Právě tohle trochu ublížilo celkovému pocitu z knihy. Celkově si myslím, že by konec mohl být postavený trochu jinak. Druhé mínus dávám za nekonečné opakování informací, neříkám, že něco v knize nemůže zaznít podruhé, ale když už je to po třetí, páté..., tak je to celkem otravné.

⭐ 4/5

Čtenářka73
22.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Napínavá detektivka s překvapivým rozuzlením. Pozor na manipulátory!

LuckaDea
19.01.2023 5 z 5

Skvělý thriller, který patří mezi mé nejoblíbenější. Líbí se mi vyprávění z více pohledů a v celé knize je velké napětí. Knihu jsem četla až po shlédnutí filmu, takže jsem věděla do čeho jdu. Přesto mě kniha ale opravdu bavila a samozřejmě v ní bylo i plno pasáží, které se do filmu nevešly. Za sebe určitě doporučuji.

Nuny
15.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Opět a znovu, proč se musí tolik jasných informací stále opakovat. A pak znovu a znovu...
Já nemusím moc romány, kde se vypráví z více pohledů účastníků, protože je to většinou čtení o tom samém. Autoři občas nemívají tolik důvtipu, aby vymysleli něco nového, takže v tomto příběhu čtete o páru, který zažívá to samé ve stejný čas, hm... Co by nás tak mohlo překvapit, když už jsme to v první půli četli od Nicka?
Už od začátku je jasné, že to Amy "narafičila", takže o to víc, to není tak záživné. Závěr? Taky nepřekvapil, nečekala jsem happy end, ale aspoň nějaké neuvěřitelné zakončení... Tohle byla nuda. Takže za mě 65 %.

Janizoun
05.01.2023 3 z 5

Tak já nevím, na knížku jsem se těšila a není úplně špatná, ale čekala jsem nějak mnohem víc. Kniha má výborné hodnocení, ale já tentokrát bohužel nejdu "s proudem", za vynikající tuto knihu nepovažuji, spíše za slabší průměr.

Milosz
08.12.2022 5 z 5

Vynikající, škoda jen, že jsem viděl film, který je navíc velmi věrnou adaptací, takže jsem věděl, co se bude dít, ale i tak tam je spousta detailů, které se do filmu nevešly.

lištička123
18.11.2022 5 z 5

Konec se mi moc nelíbil, ale jinak kniha i filmové zpracování super.

roso.mak
09.11.2022 1 z 5

Jak se tohle mohlo stát bestselerem? Po stránkách nudy jsem přeskočila na stranu 280 a vůbec nic se sakra nestalo! Kurzem rychločtení jsem behem půl hodinky dorazila na konec, abych to se zakroucením hlavou odhodila. A ano jsem si jistá, že jsem nepřišla ani o jednu "zásadní" informaci, kterou chtěla autorka předat.

Adéla_VK
23.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Hm. Zkraje se mi styl knihy líbil, ale čím blíž polovině, tím více mě stval svoji uzvanenosti a neustálým vrsenim desítek stejných primeru a popisu atmosféry. Pochopili jsme, dal. V půlce už jsem to chtěla odložit, pak nastal zlom do druhé části a už jsem jela ficakem, že jsem nestíhala obracet stránky.

Spoiler

Nick mě stval svoji blbosti, a hlavně nelogickym chováním. Neměl žádný důvod se chovat tak divně a podezřele, ale stejně to dělal, protože... Ehm... Proto? To mi přijde jako slabá část.
Amy mě mrazivě fascinovala.

Konec mi taky nepřijde úplně logicky, plus nějaké ty veletoce ve stylu "Amy je psychopaticky mastermind, co myslí na všechno a pět kroku dopředu" versus "Amy nepozná, že se jí lze, tak já jí něco nakecam a ona přijde" To si vyloženě protireci a autorka mě trochu naštvala, že to neumí dohrát podle vlastních pravidel.
Celkově ale rozhodně výrazný nadprůměrn a krásně mrazivá hlavní hrdinka.

Aiden888
02.10.2022 5 z 5

Trošku jsem s hodnocením váhala. Kdybych měla knihu hodnotit jako thriller, z hlediska zpracování, slovních obratů, napětí a celkové kvality, je to jasných pět hvězdiček. Děj neměl chybu, ale měla jsem chuť jednu hvězdičku ubrat za to, jak strašně mě vytočil konec. Přitom to celé dává smysl, ne všechno má růžový happyend a tohle se prostě povedlo. Skvělé čtení.

Sixtínka
20.09.2022 4 z 5

Veľmi dobre spracovaný príbeh so zaujímavou zápletkou a krásne prepracovanými charaktermi postáv. Autorka sa s čitateľom veľmi dômyselne pohráva. Naservíruje mu niečo, aby mu neskôr ukázala, že to vôbec nie je to, na čo sa to podobá.

Napínavé, miestami psychopatické čítanie s nejedným nečakaným zvratom v deji.