Zmizelá

Zmizelá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4274 1028

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

Prcek8
16.02.2015

Knihu jsem dostala od kolegů v práci. Když jsem ji otevřela, myslela jsem si, že to nebude bůhví co.. Ze začátku se děj rozjíždí pomalu. Měla jsem pocit, že se snad i unudím :D Ale po chvíli mě děj opravdu vtáhl a musím říct, že jsem za tuto knížku opravdu vděčná. Doporučuju :) Super....

Karcoolka2210
15.02.2015 4 z 5

Knihu mi odporučila moja domáca v UK, pravdupovediac som ju na Slovensku nejako nezachytila. Bolo to teda riadne psycho čítanie miestami. Myslím si, že Gone Girl patrí ozaj skôr k tým podarenejším knihám, čo sa thrilleru týka. Postupné odhaľovanie Amy a jej charakteru bolo jednoducho desivé. Hneď nato ako som dočítala knihu som si pozrela film, a napriek tomu, že nebol zlý, kniha bola teda v mnohom lepšia. Ostatne, takto je to väčšinou vždy pri adaptácii knižnej predlohy. AJ

Kateř15
14.02.2015 4 z 5

Perfektní kniha plná zvratů a plná napětí

MahulenaK
14.02.2015 3 z 5

Celou dobu, co jsem Zmizelou četla, jsem se zmítala mezi pocity "dobrý nápad", "už mě to vůbec nebaví", "jsem zvědavá, jak to dopadne", až na závěr vůbec nevím "co si o tom myslet". Takže i hodnocení půl na půl...

Falda
10.02.2015 4 z 5

Film se mi líbil, proto jsem se s chutí pustila i do knihy. Začátek mi přišel celkem nezajímavý a dlouhý, ale po překousání těchto stran mě kniha začala velmi bavit a prolínání příběhu se zápisky z deníku bylo vynikající. Jen konec mě opět moc nebavil, protože byl zdlouhavý. I přesto knihu doporučuji, protože děj byl výborný!

Iva B.
09.02.2015 3 z 5

Hodně jsem se těšila, až se ke knížce dostanu.. no musím přiznat, že mě to nechytlo tak, jak jsem čekala, nepřišlo mi to zase tak ukrutně chytré a mrazivé jak o tom psaly recenze.. nemohla jsem se začíst, začátek byl hrozně roztahaný... Určitě kouknu i na filmové zpracování.

kroftik
09.02.2015 3 z 5

Vůbec to nebylo špatné, přesto mi dělalo problém nechat se knihou pohltit. Ač se jedná o skvělý námět a autorčinu stylu není co vytknout, ono pomyslné "musím číst každou volnou chvilku" se (bohužel nevím proč) nekonalo.

Katies
07.02.2015 4 z 5

Občas trochu zdlouhavé, konec tak nějak musíte po těch stránkách překousnout. Neříkám že je špatný, jen z Nickova pohledu bych uvítala aspoň pár vět navíc. Problém stereotypu, z velké části do něj zapadá Nick. Amy si uvědomuje že jej dlouho tolerovala. Hlavně k její osobě musím zatleskat, perfektní plán, spousta sebekontroly!

lenka1095
05.02.2015

čte se jedním dechem a člověk neví na čí stranu se přiklonit. chytila mě. film na knížku (jak to tak bývá) zdaleka nemá.

Vendelína
05.02.2015 5 z 5

K přečtení této knihy jsem se dostala úplnou náhodou. Asi bych si ji jen tak nevybrala podle anotace. Děj, příběh a atmosféra mě tak nadchla, že jsem se těšila na každou přečtenou stránku. Zpočátku jsem se říkala: ten začátek je ale utahaný a pak přišla další část... Obracela jsem stránku za stránkou a hltala každé písmenko. Opravdu povedené dílo a těším se na film od Finchera. Kdo ze známých viděl film, hned chtěl číst knihu a kdo četl knihu, chtěl hned vidět film. Skvělý a dobře promyšlený thriller!

Kalanetika
05.02.2015 4 z 5

Z knihy jsem byla nadšená je psaná velmi čtivou formou, které nenudí a naopak vás nutí číst dál. Líbí se mi jak autorka krásně poskládala přítomnost a prolínání se s deníkovou linkou, vše elegantně bez nějakých těžkostí. Co se obsahu týče zde je to místo, proč jsem ubrala jednu hvězdu, je to velmi zajímavé i postavy se mi líbily a celá myšlenka knihy také, ovšem nemohu si pomoci konec knihy mi přišel trochu sci-fi. (ale to je jen můj subjektivní názor)

VČJKR
05.02.2015 5 z 5

Skvělá, napínavá, perfektně propracovaná kniha, co určitě stojí za přečtení. Rozhodně doporučuji!

Podrobnější zhodnocení a recenze zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/02/recenze-zmizela-g-flynn.html

Jane100
02.02.2015 5 z 5

Skvělá kniha s perfektně propracovanou psychologií ústřední postavy. Napínavá od první stránky až do úplného konce.

black.susi
02.02.2015 4 z 5

Od autorky jsem četla už Ostré předměty, a ty mě teda moc nenadchly, takže jsem ke knize přistupovala značně skepticky. Ale povedené filmové zpracování mě nalákalalo, tak jsem se do toho teda pustila. Musím říct, že je to o dost lepší než ty Ostré předměty, ale k úplné špici tomu přece jen něco chybí. Dobře se to čte, celkem to utíká, kdybych pointu neznala už z filmu, jistě by mě to udržovalo i v napětí. Oproti filmu mi bylo i jasnější proč Amy jednala, tak jak jednala. Ale do celých 5 hvězd prostě něco málo chybí. Dala bych 4 a půl, kdyby to šlo.

klarka9174
02.02.2015 4 z 5

Knížka se mi velmi líbila, provázelo ji napětí, jak to vlastně dopadne. Jen mě tedy trochu zklamal závěr. Po gradujících částech, kdy jsem čekala něco ohromného, to skončilo až příliš rychle a jednoduše.

Lucka385
02.02.2015

Knihu jsem nečetla, ale viděla jsem stejnojmenný film natočený podle předlohy této knihy. Musím říct, že mě příběh opravdu ,,dostal". Docela masakr. Nejsem si jistá, zda by mě příběh v knižním podání bavil. Je to příběh celkem zamotaný a myslím, že v tom filmu se člověk zorientuje lépe, než v knize. Je to jediný důvod, proč se knihu nechystám číst. Nehodnotím knihu, nečetla jsem. Hodnotím zpracovaný filmový příběh a ten je na 1.

Culinka
02.02.2015 3 z 5

Dalo mi práci se do knížky začíst. První část mi přišla poněkud nudná. Druhou jsem vzala jedním dechem a ten konec mě teda úplně dodělal. Mrcha jedna, jak já jí nesnášela :-) Na to, že to byl bestseller jsem od knížky čekala víc, ale zas tak špatný to nebylo.

vterinka
01.02.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila. Byla velmi čtivá, ale upřímně, konec mě velmi zklamal. Pořád jsem doufala, že všechno dobře dopadne. Čekala jsem, že by konec mohl být otevřený. Napadaly mě nějaké verze, ale s touhle jsem opravdu nepočítala a velmi mě zklamala. Kdybych věděla, že to takto skončí, tak bych tu knihu nikdy nečetla. Proto jsem nedala 5*, ale pouze 4*, za ten konec. Jinak co se chytlavosti a promyšlenosti týče, tak to musím pochválit.

Klarinet
30.01.2015 3 z 5

Dva odlišné pohledy na jeden společný manželský život. Amy a Nick, život ve velkoměstě a v malém městě, vrah nebo nevinný...a spousta otazníků. Napínavé, čtivé, trochu mi to připomínalo Válku Roseových. Těším se na film, trochu nevýhoda, že jsem znala upoutávky na film a tak Nick prostě byl v mých představách Ben Affleck, kterému držíte palce. Protože prostě musíte. A děláte dobře.

Midrlinka
29.01.2015 2 z 5

Nemohla jsem se do té knihy začíst. Příběh mi vůbec nepřijde tak ukrutně chytrý a mrazivý jak píší recenze.