Zmizelá

Zmizelá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4276 1028

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

martina9959
10.03.2015 5 z 5

Myslím si, že je to dobrá kniha, při které jste napjatí od samotného začátku až po konec a ze zdánlivě jednoduché a často používané zápletky se vyvine skvělý děj a Amy vás nepřestane překvapovat svojí chytrostí a precizním smyslem pro detail vše dokonale naplánovat. Ano, právě jsem Amy docela pochválila, přestože se dopustila tolik zlých, sobeckých věcí, ale musím uznat, že G. Flynnová jakožto stvořitelka Amy to měla precizně promyšlené!
Nevím proč, ale deníková Amy mi nepřišla vůbec sympatická - byla až moc dokonalá a vše dělala jen tak, jak se očekává. A možná to je ten důvod, že jsem si oblíbila Amy skutečnou i přes to všechno.

hystericwidow
09.03.2015 4 z 5

Můžu říct akorát tolik, jako k filmu: Ten konec! Mě neskutečně se*e... Nemůžu si pomoct, ale připadá mi nerealistický. Flynn to po celou dobu skvěle rozehrává, ale konec jí už jednoduše nevyšel a já jejím postavám nevěřím.

macekd
07.03.2015 2 z 5

No, podle komentářů jsem se na knihu hodně těšila a to byla asi chyba. :) Chtěla jsem ji mít přečtenou dřív, než se podívám na filmové zpracování. Ale jsem zklamaná, první polovinu jsem vyloženě přetrpěla. Druhá byla o něco lepší a závěr tedy docela předvídatelný. Určitě se k ní nevrátím.

Ennie
07.03.2015 2 z 5

Knížku jsem se chystala přečíst už delší dobu, ale v knihovně ji pořád neměli a nebo mě zaujala nějaká kniha více. Ale potom, co jsem slyšela od dvou kamarádek, že film byl naprosto dokonalý. Jsem se dokopala a knihu přečetla, doufám, že tedy tohle bude jeden z mála případu, kdy se mi film bude líbit více než kniha. Kniha byla napsaná divně (možná to bude jen překladem). A nebýt toho, že jedna z kamarádek říkala, že film a kniha jsou ukončeny jinak, tak bych možná ani nedočetla. Trochu mě začala bavit až hodně ke konci (asi ve čtvrtině knihy). A úplný závěr? Ten taky mohl být trošku lepší. Ale myšlenka knihy byla dobrá. Jsem tedy zvědavá na film! :D

veronika5179
04.03.2015 5 z 5

Nečekala jsem, že mně bude tak bavit. Možná jsem taky sociopatka, ale chování Amy jsem z velké části naprosto chápala, její vylíčení superholky bylo prostě dokonalé :) Fandila jsem ji až do samého konce, i když Nickovu zlost jsem chápala také..Kniha měla vše, co od tohoto žánru čekám. Nic zbytečného, každá věta měla smysl, nebyla to jen vycpávka..Zkrátka velice příjemné překvapení.

Alienn
01.03.2015 4 z 5

Kniha se mi od začátku četla dobře. Bavila mě, což je v podstatě až paradoxní vzhledem k tomu, jak moc mi byly hlavní postavy nesympatické :-) Konec jsem si musela přečíst dvakrát, napoprvé jsem ho úplně nepobrala a víceméně za něj je ta hvězdička dolů.

Schullerka
27.02.2015 3 z 5

Na jednu stranu mi ta kniha přijde velmi dobrá, ale na tu druhou se mi tam hodně věcí nelíbilo.

Nelíbil se mi styl psaní, nebo spíše překladu, některé věty byla takové divné. Neoblíbila jsem si žádnou postavu, všechny mi přišly naprosto ujeté. A nejvíc jsem nechápala Nicka, od začátku do konce.
Líbilo se mi, že jsem některé momenty nečekala, zároveň i to, jak to bylo promyšlené, že to všechno zapadalo do sebe.
Rozuzlení bylo sice psycho, ale taky podle mě naprosto nelogické.

Kniha měla myšlenku a dobrý nápad, ale byla napsaná až moc zdlouhavě, některé věci byly až moc zkreslené a zveličené. Takže ten průměr 3*.

Gooverka
27.02.2015 5 z 5

Už od začátku mě kniha chytla a na konci jsem skoro nemohla přestat číst. Hned několikrát jsem si v jejím průběhu myslela, že se něco stane, ale některé momenty mě fakt překvapily a šokovaly. S koncem se ještě peru, tak trochu jsem ho na posledních stránkách čekala. Snad nejlepší psycho detektivka, kterou jsem kdy četla, ještě umocněna tím, že jsem ji přelouskala v originále.

tlllk
26.02.2015 4 z 5

kniha ako horská dráha, chvíľami som sa výborne bavil ,ale z niektorých častí mi bolo "blivno" , hlavne v prvej tretine, keď sa autorka úmyselne snažila zviesť stopu, z toho stereotypného klamania a vykreslenia charakteru mužského hrdinu. Ale potom to nabralo obrátky, myslím že aj ten záver ma niečo do seba.

radekn
25.02.2015

Tahle kniha se četla sama! Napínavá, do poslední chvíle si nemůžete být jisti, jak to dopadne. Svělá struktura vyprávění. Doporučuji nejen jako partnerské čtení :)

EvelineGray
23.02.2015 4 z 5

Skvělá manipulace se čtenářem a jeho sympatiemi a antipatiemi k hlavním hrdinům. Autorka vás dostane přesně tam, kde vás chce mít a dá vám zdánlivý pocit, že jste vše rozluštili a BUM! zůstanete se zahanbenými pocity, jak jste se mohli nechat takhle oblbnout. Pro mne osobně byla nejvíce zajímavá a překvapující až druhá část, no a ta třetí... uff! Skvělé!

dzafik
23.02.2015 4 z 5

Jedna hvezdicka dolu za ten konec.. Clovek cte porad dal a dal a ceka....ceka...Neco.. Ale tohle? Treba mi to dojde az se vyspim...:-)

VČJKR
23.02.2015 5 z 5

Je lepší kniha nebo film? Podle mě je to remíza.
Důvody mého rozhodnutí najdete zde: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2015/02/np-kniha-vs-film-zmizela.html

Acquenta
22.02.2015 5 z 5

Skvělé, musela jsem číst i během vaření :-D

sabca
21.02.2015 4 z 5

O jednu hvězdičku méně za opravdu zdlouhavější začátek. Jinak byla kniha čtivá a velmi zajímavé téma. Přečetla jsem jí celkem rychle a myslím, že můžu doporučit.

zuzurana
20.02.2015 5 z 5

Nechcela som tuto knihu citat, kvoli pre mna neznamej autorke.. Ale kamoska mi ju odporucila a teraz to nelutujem. Uzasna kniha s napinavym dejom. Uz som si kupila dalsie knihy od tej autorky a moc sa tesim na citanie.

certik003
20.02.2015 5 z 5

Nepamatuji si, že bych někdy četla knížku, kde by mi byly nesympatické všechny posatavy a já se od ní přesto nedokázala odtrhnout. Po trochu rozvláčnějším začátku napětí postupně graduje a narozdíl od jiných mi ten konec, vzhledem k předchozímu ději, nepřišel ujetý.

silazwyku
19.02.2015 5 z 5

Nejdříve jsem si chtěla přečíst knihu, před filmem. Kniha byla perfektní, čtivá, napínavá, místy humorná a ten konec - to jsem nečekala!

JohnCZ
16.02.2015 5 z 5

Z Gone Girl jsem měl dojem, že prvních cca 250 stránek tam je jen proto, aby mohla autorka v druhé polovině rozjet totální inferno. První půlka je totiž hodně důkladná a svým způsobem zdlouhavá a trochu nudná, avšak pro plné vykreslení příběhu a následného "zaklapnutí" všeho dohromady je nutná. Ačkoli mi přišel děj místy trochu přitaženej za vlasy, dokázal ve mě vyvolat množství emocí včetně momentů, kdy jsem měl nutkání se zvednout, založit stránku, nahlas si zanadávat a místy se i zasmát nad absurdností toho, co jsem právě četl (myšleno v tom dobrém). Zásadní příběhový zvrat v první půli, který zmiňované peklo rozjíždí, je možná předem čitelný, rozuzlení je notně přitažené za vlasy, ale tak povedenou gradaci a šikovnou práci s postavami jsem u knihy snad ještě nezažil.

Pett
16.02.2015 5 z 5

K tomuhle počinu jsem přistupovala značně skepticky... už tolikrát jsem se nechala napálit u tzv. bestsellerů a komerčních trháků... ale po několika nadšených odezvách na film, který jsem neviděla, jsem si řekla, že je čas to tedy také "zčetnout" ...
A? I navzdory tomu, že mi kdosi vlastně propálil pointu a tak trochu jsem věděla, odkud vítr fouká, za což bych dotyčného vzala tupou sekyrkou... tak mi překvapivě přeci jen nešlo příběh těch dvou psychoušů odložit... takže... dobře ona to nakonec poskládala... udrží vás v napětí od prvního písmenka až po to poslední a to se cení v dnešní době... super psycho a konec... ten je vypsychařený až téměř k dokonalosti... už jen ten ďábelský smích mi tam chyběl :)