Změna je život - Jak se žije důchodci v jižní Francii

Autor Zdeněk Červenka popisuje v knize Změna je život své zážitky a dojmy ze života v provincii Languedoku. Kniha Změna je život je (nejen) pro důchodce a pro ty, kteří se k penzi s obavou blíží. Zdeněk Červenka zábavně popisuje své zážitky a dojmy ze života na vesnici v jihozápadní Francii, kde se staří lidé, tak jako v celé Francii, těší respektu, s jakým se v Česku ani ve Švédsku nesetkáte. Čtenáře pobaví zážitky autora v zázračních lázních, klání s byrokraty, kteří jsou všude na světě stejní, i zkušenosti s místními řemeslníky, již mají velmi podobnou náturu jako ti čeští a mnoho dalšího. Provincie Languedok se rozkládá v jihozápadní Francii, od města Nimes po Perpignan na hranicích Španělska. Jeho dojmy působí přímo trojrozměrně, neboť ke srovnání se mu nabízejí hned tři země: Francie, kde se zabydluje, Švédsko, kde žil předtím a nyní do něj zajíždí každé léto, a rodné Česko....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78773/big_zmena-je-zivot-jak-se-zije-duchodci-TB8-78773.jpg 4.25

Kniha Změna je život - Jak se žije důchodci v jižní Francii

Česneksmedem
07.09.2018

Tak na tuhle knížku jsem se hodně těšil. Francii máme doma všichni rádi a navíc se zde píše o víně a vinařstvích v Languedoku. Tento kraj vyráběl tolik vína, až se o něm psalo jako o dodavateli podobných vín, jaká jsou ta laciná z JAR a hlavně z Chile. Naštěstí se ale situace hodně změnila a vinaři z Languedoku i k nám dodávají některá vynikající vína.
Zdenek Červenka se ze Švédska rozhodnul přestěhovat do Francie. A v této knize popisuje nejen vinařství a vína Languedoku, ale také třeba střety s tamní byrokracií a řemeslníky, zvyky a tradice či svoje výlety.