Zmatek nad zmatek

od:

Zmatek nad zmatek

Nově založená Společnost pro praktické využití severního pólu, která získala v dražbě arktickou oblast od 84.rovnoběžky k pólu, má neslýchaný plán: vystřelením obrovského náboje s náloží zvlášť účinné třaskaviny posunout zemskou osu tak, aby se zpřístupnily dosud neprobádané ledové pustiny Arktidy, skrývající podle předp... celý text

Nově založená Společnost pro praktické využití severního pólu, která získala v dražbě arktickou oblast od 84.rovnoběžky k pólu, má neslýchaný plán: vystřelením obrovského náboje s náloží zvlášť účinné třaskaviny posunout zemskou osu tak, aby se zpřístupnily dosud neprobádané ledové pustiny Arktidy, skrývající podle předpokladu bohatá ložiska uhlí. Ale členové baltimorského Dělostřeleckého klubu, tvůrci projektu, myslí přitom jen na sebe, na to, aby si zajistili nepředstavitelné zisky. Co na tom, že uskutečnění plánu bude stát životy mnoha lidí, že dojde k hrozným přírodním katastrofám! Ale podaří se opravdu ten fantastický pokus? Přinese výbuch děla na úpatí Kilimandžára očekávaný výsledek? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/947/zmatek-nad-zmatek-947.jpg 3.660
Originální název:

Sans dessus dessous

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Jos. R. Vilímek
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
Liana
11.10.2015

Kde ten Verne chodil na tie nápady... zaujímavý príbeh. Páčil sa mi ten uštipačný tón, s akým je to napísané.

woodward
18.08.2015

Řeší se tu problémy závažné, leč musím přiznat, že tahle kniha mě nikdy neuchvátila. Já jsem vždycky verneovky miloval kvůli dobrodružství a cestám do exotických končin. Příběh o partě magorů, co chtějí pohnout zeměkoulí a nakonec zjistí, že na tabuli zapomněli připsat nulu... Tři hvězdy jen proto, že je to Jules Verne.

TheRaven
19.05.2014

Zmatek nad zmatek aneb Baltimorský dělostřelecký klub po dvaceti letech. Příběh může být na jednu stranu chápán jako varování před zbytečným zaměřováním vědecko-technického úsilí na destrukci, a na tu druhou uklidňovat, že lidstvo a technické vynálezy přece jen nejsou tak mocné, jak by se někteří mohli obávat. Už příběhy o Cestě na Měsíc a následném návratu na matičku Zemi, které Dělostřelecký klub proslavily po celém světě, považuji v rámci Verneova díla za to skoro nejlepší. I Zmatek nad zmatek nešetří ironií a satirou a stejně jako výše zmíněné knihy (viz příslušný komentář) je prostoupen četnými narážkami na národnostní vztahy, stereotypy i politické události devatenáctého století a podobně jako předchozí dva příběhy je i po letech knihou spíše pro dospělé či alespoň dospělejší.

Eigis
22.08.2013

Třetí kniha o Gun Clubu. V rámci Verneovek, kterých jsem přečetl přes padesát je hora přebudovaná na hlaveň děla zatím nejšílenější vědeckofantastická vize.

vitavita
05.04.2012

I tento román přečte jeden velmi rychle ...

vitavita
05.04.2012

Méně známá kniha mého oblíbeného spisovatele ....